Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.04.2021, 15:16   #105
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,169
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 43 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Proszę Cię Mhv, jakie większe zakupy? Poniżej masz szybki wyskok do Tesco po jakieś bzdety bo coś się w domu skończyło i zajęło mi to 36 minut! Naprawdę dopiero teraz widzę ile realnie czasu spędzamy na zakupach itp.

Twój samochód wtedy stoi, mój stoi i się ładuje (i to za friko).

Szybkie te pompy macie w PL ze jakieś 50 czy 60 litrów diesla w 3 minuty napompuję. No i oczywiście zapomniałeś dodać jeszcze, że musisz pójść za to paliwo zapłacić, a tu z czasem różnie bywa (np. kolejka)

Dla mnie dłuższa podróż to nie wyścig z czasem więc, ja się zatrzymuję co jakieś 2 godziny. Rozumiem, że jak jedziesz z rodziną to wszyscy maja rygor jazdy 300km bez rozprostowania kości czy siku

Ależ oczywiście. To są koszta życia a nie samochodu EV. Ty rozumiem zabierasz kanapki na drogę i kawę w termos. Pytam na serio. A jeśli nawet to ta kawa i kanapki są za darmo, tak?

A to już propaganda firmy Shell nie moja. Muszą się czymś wykazać, bo cały czas jeszcze ropę i benzynę sprzedają
Nie wiem czy to czas na szyderę, nie będę zaczynał bo nie wyhamuję i zostanę nazwany jaskiniowcem czy coś

Odpowiem w punktach:
1. Na małe zakupy chodzę do małego sklepu pieszo (per pedes), więc jestem bardziej eko niż Ty.
2. Twój samochód nie tankuje się za darmo. Ty za to nie płacisz, płaci za to państwo, firma, dotacje = wszyscy podatnicy. Nie jest to też bezemisyjne.
3. Serio? Nawet 5 min to zawsze "trochę mniej" niż 34 (nie do pełna) i pozwalające na mniejszy zasięg.
4. To nie rygor, robimy trasy po 400-500 lub więcej na raz z małymi dziećmi. Nikt nie narzeka, da się.
5. Banan na ryju niezrozumiały Kanapki się robi, herbatę też, nigdy nie wiesz kiedy małe dziecko zechce zjeść. Cen i "ekologii" plastikowych kanapek i kawy nie skomentuję.

Więc tak, jestem dziwny i jem kanapki domowe które są zdrowsze, tańsze i bardziej eko niż plastik pakowany w plastik.

++
Powyższe dla mnie dość wyraźnie pokazuje bardzo eko-podejście wielu "konsumentów". Kupować, kupować i konsumować. "Przecież ktoś ten samochód kupi po trzech latach", więc w czym problem?
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem