Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.03.2021, 19:03   #21
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

No właśnie w nowej NAT 1100 jest dużo gorzej z wyłączaniem tego tałatajstwa. Wszystko trzeba z tableta, a czasem te opcje są w konkretnych ekranach i bywają trudno dostępne. Można co prawda przypisać dowolną funkcję do specjalnego guzika, ale jedną. A masz trakcję, abs, wheelie control no i G w DCT. Są tryby predefiniowane i dwa użytkownika, ale one tylko dotyczą charakterystyki reakcji manetki (ride by wire). Nie da się zdefiniować trybu z wyłączonymi wszystkimi elektronicznymi przeszkadzaczami.
W „starej” 1000L miałem opanowaną sekwencję startową z zamkniętymi oczami i luz. W nowej nie jest tak łatwo - to co opisywałem wcześniej, to właśnie zapomniałem, że jest coś takiego jak wheelie control (na wyświetlaczu oznaczone jako „W”).
Generalnie ten UX w tym tablecie jest rodem z Windows 3.1 (nie 3.0 bo już się nie zawiesza &#128512.
1100L to bardzo fajny motocykl, ale raczej na asfaltowe winkle.
Przykłady?
Parametry nie zmienia się naciskając okrągłe wskaźniki na dole ekranu tylko w jednej z 4 zakładek z lewej. Jak chcesz śledzić spalanie (zakładka 3 to najpierw musisz się przełączyć na 4).
Poziom kontroli trakcji (kółko z literą T) zmieniasz strzałkami przy HSTC (lub fizycznymi guzikami, lewa ręką po uprzednim podświetleniu HSTC &#129315.
ALE - tak sobie możesz przełączać poziomy trakcji od 1 do 7 w kółko i jej nie wyłączysz. Żeby ustawić HSTC na 0, trzeba przejść najpierw na 1, a potem dłużej przytrzymać strzałkę w lewo.
Wszystko to tylko na postoju bo w ruchu tablet nie reaguje na dotyk...
Legenda:
ABS RR - abs tylnego koła. Dlaczego RR nie mam pojęcia 😳.
HSTC = T
W = Wheelie Control. Dobrze, że nie WC.
G = punkt G DCT.

Kolejny HIT:
P to szybkość reakcji na odkręcanie manetki (dla mnie praktycznie niezauważalne), ale im wyższy poziom (wyższa cyfra i liczba niebieskich pól) tym reakcja słabsza czyli trochę nieintuicyjne. Oczywiście poziom P ustawia się zupełnie gdzie indziej.
EB to Engine Braking i tez działa odwrotnie niż logika nakazuje.


No i wreszcie - jak już doklikasz się do ABS RR, to...




Pomimo, że
1. Jestem gadżeciarzem i lubię tablety
2. Pochodzę z epoki Win3.1
3. Z wyszktałcenia IT
4. Afryka to mój ulubiony motór, i druga już NAT...

...to nie rozumiem jak można było to tak spieprzyć.

😀
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem