Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.09.2020, 10:22   #62
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

A to zalezy jaka szkole sie wybierze. Prawko zrobilem 2 lata temu, tez swiezak. Ale pierwsze podejscie mialem juz jakies 4 lata temu - poszedlem pewnym krokiem do LOKu. Robilem tam prawko kat B wieki temu, szkolenia prowadzili doskonale wiec stwierdzilem ze na moto bedzie pewnie tak samo. Nie wzialem pod uwage ze przez te wieki miedzy Kat B a podejsciem do A zmienilo sie prawie wszystko, a nasz lokalny lok z preznej instytucji stal sie dziwnym tworem ledwo wiazacym koniec z koncem.
To byl typowy kurs "na zdanie prawka". Teoria wykladana na zasadzie prawidlowej odpowiedzi napytania, a praktyka w stylu tu jest sprzeglo, tu hamulec, a tam osemka, no to do roboty.
Nawet nie podszedlem do egzaminu, czulem ze nie bardzo jest z czym, a wykupywac u nich dodatkowe jazdy "doszkalajace" tez mi sie nie usmiechalo - bo niby kto mial mnie doszkolic.
Po jakims czasie wrocilem do tematu prawka, ale tym razem uderzylem do motocyklowej szkoly jazdy. Mamy tu w Zabrzu taki twor, nie podam nazwy zeby nie bylo ze reklama Szkole prowadza motocyklisci - szefem tez jest motocyklista - byly ratownik medyczny. W wuj przydatnej praktycznej wiedzy, informacji co i dlaczego, no i przepisy z omowieniem co i jak. Co mi sie bardzo podobalo to te "dobre praktyki" - z doswiadczenia. To samo na placu - program to bylo, nie pamietam, ale bodajze 40 kilka cwiczen do nauki, z czego tylko 12 jest wymagane na egzaminie ! I nie puszcza na kolejne cwiczenie dopoki ktorys z instruktorow stwierdzi ze opanowales to poprzednie. Pelna woltyzerka, gymkhana czy jak to sie tam zwie, do tego cwiczenia przy duzej i niskiej predkosci. No rewelka...
Jasne ze nie naucza mlokosa jezdzic tak jak weteran z 20letnim stazem, i daleko mi do tego. Ale dostalem solidne podstawy. I sporo rozsadku. Ratownik medyczny potrafi opowiadac w sposob trafiajacy do wyobrazni.
Po czym zdalem egzam za pierwszym podejsciem - jako jedyny z 12. W kwestii egzaminow niewiele sie zmienilo.
I kupilem "litra" jako pierwsze moto

Czyli da sie - ale trzeba zrobic przeglad i wybrac szkole motocyklowa a nie "kurs na prawko".
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem