Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.08.2020, 11:00   #27
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CeloFan Zobacz post


Dużo zależy od tego czym nagrywa się materiał a przede wszystkim w jakiej jakości. "Kamery sportowe" nie pożerają jakoś specjalnie pamięci, szczególnie jeśli nagrywa się w FullHD i załóżmy 28 Mb/sek jak w Sony. Do sporej części takich urządzeń nie potrzeba też szybkich kart, więc są tanie. W takim przypadku można kupić X kart i po zapisaniu każdej oznaczyć i schować. To rozwiązanie na powiedzmy wyjazd 2-3 tygodniowy jest w porządku jeśli koszt kart nie przekroczy znacząco kosztu dysku który potencjalnie można by zabrać ze sobą.
Jeśli się ma coś lepszego i bardziej pamięciożernego do nagrywania a materiał jest bardziej wartościowy od ujęć z kasku na asfaltową drogę przez pół godziny co pięć minut to warto kupić dysk SSD odpowiedniej pojemności i zabierać ze sobą jakiś mały laptop, żeby sprawdzić materiał i przerzucić go na dysk. Oczywiście dobrze jest robić kopię zapasową na innym dysku. To rozwiązanie jest uciążliwe w transporcie i droższe ale daje jakąś gwarancję dowiezienia wszystkiego do domu.
Kiedyś pojechałem z kamerą sportową i z dyskiem tylko. Z powodzeniem zawsze znalazłem kogoś z laptopem kto mi go użyczył do zgrania materiału. Nie sprawdzałem co i jak. Jakież było moje zdziwienie, kiedy w domu okazało się, że nie zawsze transfer pokazywany na monitorze cudzego laptopa był powiązany z tym co na dysku się zapisało
Od tej pory nie wierzę w HUBy, dyski z przyciskiem COPY i cudze urządzenia
Dużo więc zależy od tego czym się nagrywa z jaką jakością i z jakim przeznaczeniem na później. Moim zdaniem najlepszą radą jest rada Śluzy:
"Nagrywaj z głową. Krótkie, maks kilkunastosekundowe ujęcia w zupełności wystarczą".
Nawet jeśli taki materiał nigdy nie ujrzy programu montażowego
CF
Wraz z doświadczeniem w podróżowaniu zapewne jest to dobra rada, ale na początku chcesz nagrywać wszystko, pozatym jest to jakieś zabezpieczenie na wypadek jakiegoś niekoniecznie miłego zdarzenia.

A jak już jedziesz w dalsza trase to lepiej mieć całość materiału, ja akurat mam 2 sztuki karty 64gb do tego powerbank 20000 podpięty do xiaomi przez adapter usb udajacy baterie więc spokojnie nagram 2 moze 3 karty 64gb.

10min filmu 60klatek full hd na xiaomi yi 1 to ok 2gb

Nagrywamy 60 zeby nie bylo galarety na filmie z ekspozycja ustawiona na caly ekran. Wiec mamy 5h materialu na karte, z ktorego tniemy co chcemy.

Zrzucajac to na dysk 500gb mamy 41 godzin materialu, dyski mam wiec to nie problem, problemem jest wrzucenie tego na dysk bez udzialu laptopa.

Nie bede wozil w miekkim bagazu maca bo nie chce zezlomowac komputera ktory jest bardzo delikatny.

Pozostaje wiec urzadzenie jak np:
https://www.optyczne.pl/13204-news-N..._Recovery.html niestety nie znalazlem zadnej recenzji kto to kupil i cokolwiek napisal poza art reklamowymi

lub

przejsciowka adapter otg z czytnikiem kart pamieci umozliwiajaca jednosczesnie podpiecie telefonu (iphone), dysku, powerbanku na czas kopiowania, ew czytnika kart sd jesli przejsciowka nie ma go wbudowanego.

Moje pytanie czy ktos uzywa z iphone takiego zestawu lub widzial słyszal, uzywal urzadzenia podobnego do newella i moze polecic rozwiazanie, dac link do recenzji (fajny byl ten projekt pod raspberry, moze przysiade, lecz wolabym kupic sprawdzony produkt) niech smiało dzieli sie informacjami.
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem