Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.04.2009, 16:06   #6
Arecki007
 
Arecki007's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 105
Motocykl: RD07
Arecki007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 39 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Czy ktoś zauważa np jadące spokojnie i poważnie motocykle...... raczej nie bo nie zwracają na siebie uwagi a wręcz pozytywne odczucia.
Bardzo chciałbym żeby tak było że u kogos pozytywne odczucia wywołuje moja jazda ale chyba nic z tego póki co bo przecież na takiego motocyklistę się nie zwraca zwyczajnie uwagi.
Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Natomiast jak przeleci jakiś debil-samobójca niemal ocierając się o inne pojazdy strasząc w ten sposób przeciętnego użytkownika dróg to niby jak mają ludzie reagować ?
Przez nich ci normalni są wrzucani do jednego worka i wyrabiana ogólna opinnia że wszyscy motocykliści to "dawcy organów " czy jak to w tej kampanni "przyszłe"warzywa.
No niestety tak jest, motocykliści jeszcze pewnie bardzo długo będą w PL uważani za "dawców nerek" itp. właśnie przez te kilka procent debili którzy nie potrafią zrozumieć że nie są sami na drodze...
Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Osobnym tematem jest często bezmyślne i idiotyczne zachowanie kierowców samochodów które bardzo czesto jest bezpośrednią przyczyną wypadku.
No i dlatego najlepsze plakaty są w stylu: "spójrz w lusterka, dwa razy" zawsze to może pomóc dostrzec i normalnego motocyklistę jak i tego debila, a przeciez tego drugiego też życia szkoda.
Myślę, że takie kampanie mają sens i powinno być ich jak najwięcej. Niech dotrą chociaż do 1% użytkowników dróg i już będzie to wielki postęp.
Pewnie za parenaście lat jak motocyklistów będzie kilkaset % więcej niż dziś też już świadomość kierowców będzie większa i pomału będzie trochę bezpieczniej. A takie akcje przecież tylko w tym pomagają...nie sądzę aby miały przeszkadzać.
__________________
...linkę gazu w ręku mam...

Pozdrawiam,
Arecki
Arecki007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem