Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.04.2013, 21:27   #29
ozeh

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 96
Motocykl: RD04
ozeh jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 30 min 38 s
Domyślnie

Udało mi się z pomocą reanimować ślimaka w mojej RD04. Zaoszczędzone 4 stówki.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną ukręcenia tego trzpienia, który łączy się z linką była ciężko obracająca się linka. Nie wiem czy gdzieś się przetarła, czy po prostu z braku smaru, ale chyba to pierwsze, bo smarowanie nic nie pomagało, a sama linka nie chciała się dać wyciągnąć z pancerza. Zakupiłem więc nową (nieoryginalną, ale działa).

Jeśli chodzi o samą naprawę to obudowa ślimaka została nawiercona od spodu (tak jak na podrzuconych linkach). Następnie ślimak wraz z tą grubą podkładką (o ile można to tak nazwać) został wybity z obudowy. Otwór nagwintowaliśmy 5tką. Podkładka, do której od spodu wchodzi ślimak natomiast od góry linka została trochę zeszlifowana od góry. Ślimak (ta metalowa część) został nieco podniesiony za pomocą śrubki wkręconej od spodu i zabezpieczonej nakrętką oraz odrobiną niebieskiego loctite.

No i tyle. Jak na razie działa, a jak długo to się zobaczy. Smarujcie linki i dbajcie o nie, sprawdzajcie czy nie chodzą zbyt ciężko to unikniecie takich problemów. Wrzucę jeszcze jutro kilka fotek gotowego rozwiązania.

Dziękuję za pomoc.

Ostatnio edytowane przez ozeh : 17.04.2013 o 21:30
ozeh jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem