Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.10.2012, 09:15   #206
ozeh

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 96
Motocykl: RD04
ozeh jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 30 min 26 s
Domyślnie

Wiem, że dawno wątek nie był odświeżany, ale od jakiegoś czasu zauważyłem u mojej Babci następujące zjawisko.

Po krótkiej czy długiej przejażdżce, istotne że przy rozgrzanym silniku, kiedy się zatrzymam, wrzucę luz i puszczę klamkę sprzęgła słychać niezbyt głośne... no właśnie? Terkotanie, chrobotanie, bo klekotem bym tego jeszcze nie nazwał. Trochę czuć to również w postaci wibracji, ale bardzo delikatnych o nieco innej charakterystyce niż wibrowanie na zimnym silniku czy z wciśniętą klamką sprzęgła. No właśnie! Kiedy wcisnę klamkę sprzęgła odgłos cichnie i słychać tylko normalną pracę silnika.

Przypadłość opisywana w tym wątku czy to coś innego? Jak to zdiagnozować?

**EDIT**

Jeszcze znalazłem ten wątek i w sumie objawy podobne. http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10356

Trochę jeszcze dokładniej postudiowałem wątek i wychodziłoby, że to łożysko w koszu, ale dźwięk jest na tyle cichy (w porównaniu do niektórych nagrań), że chyba sobie daruję na razie jakąkolwiek ingerencję. Przebieg niby 62k (o ile nie kręcony), więc chyba "normalny" dla początków "sprzęgłowej muzyki".

Sprawdziłem jeszcze jak zachowuje się na zimnym i są podobne objawy jak u wszystkich, tzn. na luzie w miarę cicho, a po wciśnięciu sprzęgła zaczyna się muzyka, ale bardzo cicho, trzeba ucho nieco zbliżyć, żeby to usłyszeć. Diagnoza: jeździć? Jak rozumiem...

Ostatnio edytowane przez ozeh : 03.10.2012 o 17:29
ozeh jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem