Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.07.2012, 19:41   #7
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Takie oto znalazłem porównanie w necie

Monokey i Monolock - to dwa niekompatybilne systemu montażowe do kufrów, bo różnią się płytą montażową, uchwytami i budową podstawy kufra. Kappa i GIVI są zamienne w tylko tym samym systemie.
Kufry systemu Monolock - to kuferki o małej pojemności i niezbyt dużej nośności do ok 3kg, przeznaczone raczej do skuterów, choć można je zastosować jako centralny kufer w motocyklu na jeden kask lub podręczne drobiazgi - o bocznych kufrach tego systemu nigdy nie słyszałem i nie widziałem.
Kufry systemu Monokey - to kufry o dużych pojemnościach i większej nośności - dopuszczalnym obciążeniu 10kg i prędkości 120km/h. Budowa stelaża do tego systemu, np. Wingrack2 - umożliwia zamontowanie tego samego kufra uniwersalnego z płaskim dnem wariant PL zarówno jako centralny, jak i kufer boczny. GIVI robi jeszcze w Monokey wariant PLX - kufry boczne z profilowanymi dnami - cały zestaw mniej odstaje od motocykla, ale wymaga specjalnego stelaża.
Najnowszy system montażowy to Monokey PLXRapid - stelaż pod boczne kufry ograniczony do specjalnych uchwytów bez szpecących rurek - łatwy do montażu i demontażu za pomocą specjalnego klucza i śrub ze zaciskami, przeznaczony do bocznych kufrów GIVI
Oba systemu różnią się płytą i sposobem mocowania kufra. Pozostałe elementy stelaża do centralnego kufra - rurki są takie same. Wystarczy zmienić płytę. Do montażu samego kufra centralnego służy fabryczny bagażnik motocykla, jeśli jest w niego wyposażony, bądź uchwyt typu Monorack.
Monorack to stelaż pod kufer centralny z płytą systemu Monolock lub Monokey.


Cóż ja mogę powiedzieć jak kupiłem moto z takim kufrem i stelażem. Gdybym nie miał, to pewnie bym wybrał kufer który mi się podoba bądź trafiła by się okazja kupić taniej i taką płytę wziął która do niego pasuje (często jest sprzedawana w komplecie.

Ostatnio edytowane przez Fizolof : 30.07.2012 o 19:44
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem