Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Maroko - 25.04 - 28.05, czyli wyjechać i niechętnie wrócić (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43736)

Staszka 15.01.2023 10:31

Maroko - 25.04 - 28.05, czyli wyjechać i niechętnie wrócić
 
1 Załącznik(ów)
Hej,

Choć na forum jestem od kilku lat, to jest to mój pierwszy post, więc witam!

Ale do rzeczy:

Jedziemy z kolegą do Maroko i szukamy 3ciego kierownika (we 3 wydaje się optymalnie). Wyjazd z Polski 25.04 powrót do Polski między 25-28.05. Tak, wyjazd na miesiąc i nie będzie krócej. Łącznie wyjdzie z 8000km.

Jedziemy na kołach do Genui, tam prom (wypłynięcie 27.04) do Tanger i tak samo wracamy z Maroka. Koszt promu ~1600PLN/os z moto w obie strony z kajutą.
Na samo Maroko mamy 24dni/4500km, plan mniej-więcej jak niżej. Chcemy też wjechać na Saharę Zachodnią (jest to opcja, zobaczymy jak będzie szło).

Do zobaczenia wszystko co się da, te znane i nie znane miejsca. Nastawienie na spanie pod namiotami (chyba, że kwatery będą tanie). W większych miastach robimy 1 dzień wolnego na zwiedzanie. Plan jest mocno elastyczny, przy takich wyjazdach trzeba czasem improwizować :)
Będzie offroad (myślę, że 40% czasu), ale pod średnio-ciężkie motocykle (Ja T7, kolega Tiger 800). Opony dualowe/kostki pasuje mieć.

Może ktoś będzie chętny i chciałby wybić z domu na dłużej (potrzeba wziąć 22dni urlopu)? Piszcie śmiało w przypadku pytań :)

szelas 15.01.2023 14:43

Cytat:

Napisał Staszka (Post 804870)
Hej,

Choć na forum jestem od kilku lat, to jest to mój pierwszy post, więc witam!

Ale do rzeczy:

Jedziemy z kolegą do Maroko i szukamy 3ciego kierownika (we 3 wydaje się optymalnie). Wyjazd z Polski 25.04 powrót do Polski między 25-28.05. Tak, wyjazd na miesiąc i nie będzie krócej. Łącznie wyjdzie z 8000km.

Jedziemy na kołach do Genui, tam prom (wypłynięcie 27.04) do Tanger i tak samo wracamy z Maroka. Koszt promu ~1600PLN/os z moto w obie strony z kajutą.
Na samo Maroko mamy 24dni/4500km, plan mniej-więcej jak niżej. Chcemy też wjechać na Saharę Zachodnią (jest to opcja, zobaczymy jak będzie szło).

Do zobaczenia wszystko co się da, te znane i nie znane miejsca. Nastawienie na spanie pod namiotami (chyba, że kwatery będą tanie). W większych miastach robimy 1 dzień wolnego na zwiedzanie. Plan jest mocno elastyczny, przy takich wyjazdach trzeba czasem improwizować :)
Będzie offroad (myślę, że 40% czasu), ale pod średnio-ciężkie motocykle (Ja T7, kolega Tiger 800). Opony dualowe/kostki pasuje mieć.

Może ktoś będzie chętny i chciałby wybić z domu na dłużej (potrzeba wziąć 22dni urlopu)? Piszcie śmiało w przypadku pytań :)

Ja jestem chętny, ale dobrze by było spotkać się i poznać osobiście, może wypić jakiegoś browarka, żeby ocenić, czy nadajemy na tych samych falach.

michau 15.01.2023 14:54

Polecam tych Panów jako towarzyszy podróży💪🏽😀
Sam bym jechał gdybym mógł. Nie musicie dziękować za te zwolnienia miejsca 😂

delirium 15.01.2023 15:56

Powodzenia, Maroko jest super, na pewno tam jeszcze wróce,

p.s.
uważajcie na pola minowe w Saharze Zachodniej ;)

rene82 15.01.2023 16:10

ślędzę Twój wątek....bo będziemy w maroko od 21.04 przez 2 tygodnie (czyli dużo więcej asfaltu). Plan podobny (punkty na twojej mapie) (bez sahary zachodniej)....nie zakładam piachów, max to część drogi z merzouga do zagory ( czyli ze 40 km do ouzina przed piachem w korycie powrót). jak nie zakładam piachów to wystaczą mi rally str, na plażę przed sidi infi też wystarczą.
Mam tylko jedną kwestię...nie byłem w Maroku a dużo się naczytałem o lokalsach w dużych miastach. Co z bezpieczeństwem moto. Wiadomo że najfajniej zatrzymywać się w riadach w medynach. A w tych miejscach parkingów brak , jak są ulice obok to średnio ztrzeżone, niektóre riady maja garaże...ale ciężko jej wyczaić...macie jakieś pomysły/sprawdzone miejsca na fez/marakesz/Chefchaoun z trzymaniem moto

Staszka 15.01.2023 17:19

Cytat:

Napisał michau (Post 804903)
Polecam tych Panów jako towarzyszy podróży💪🏽😀
Sam bym jechał gdybym mógł. Nie musicie dziękować za te zwolnienia miejsca 😂

Michale, dla Ciebie to i nawet 4te miejsce się znajdzie :D

Cytat:

Ja jestem chętny, ale dobrze by było spotkać się i poznać osobiście, może wypić jakiegoś browarka, żeby ocenić, czy nadajemy na tych samych falach.
Szelas, poszedł priv.

aadamuss 15.01.2023 20:09

Często moto możesz wprowadzić na dziedziniec i mieć je pod oknem pokoju w którym śpisz.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Lakrua 15.01.2023 21:28

Cytat:

Napisał rene82 (Post 804913)
ślędzę Twój wątek....bo będziemy w maroko od 21.04 przez 2 tygodnie (czyli dużo więcej asfaltu). Plan podobny (punkty na twojej mapie) (bez sahary zachodniej)....nie zakładam piachów, max to część drogi z merzouga do zagory ( czyli ze 40 km do ouzina przed piachem w korycie powrót). jak nie zakładam piachów to wystaczą mi rally str, na plażę przed sidi infi też wystarczą.
Mam tylko jedną kwestię...nie byłem w Maroku a dużo się naczytałem o lokalsach w dużych miastach. Co z bezpieczeństwem moto. Wiadomo że najfajniej zatrzymywać się w riadach w medynach. A w tych miejscach parkingów brak , jak są ulice obok to średnio ztrzeżone, niektóre riady maja garaże...ale ciężko jej wyczaić...macie jakieś pomysły/sprawdzone miejsca na fez/marakesz/Chefchaoun z trzymaniem moto

Osobiście spałem przez Booking.com . Ogólnie miejscówek do spania masa, jest w czym wybierać. Jak tylko jest możliwość to wpuszczają na podwórko a jak nie to doradza gdzie zostawić bezpiecznie. W Marakeszu miałem tylko ciekawą historie bo parkingi płatne strzeżone były zawsze zawalone i trzeba było stawiać na tych wzdłuż ulicy. No i zdziwienie było na drugi dzień Moto przesunięte ze 3 metry ale chyba zastawilem komuś wjazd bo myślałem że to jakaś zapomniana brama… Oglnie Maroko spoko Booking tam działa elegancko zero stresu

rene82 15.01.2023 21:39

dzięki aadamuss i Lakrua...:Thumbs_Up:

Staszka 16.01.2023 16:26

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Ochotnik się znalazł.
Jeżeli mielibyście jakieś pytania, to zapraszam do kontaktu przed i po wyjeździe :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.