Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Kosz sprzęgłowy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41403)

Adagiio 14.11.2021 16:42

Kosz sprzęgłowy
 
Potrzebuje zregenerować porządnie kosz sprzęgłowy w mojej AT, stąd pytanie, czy ktoś korzystał z usług tej firmy ?
Piszą że znają się na robocie i wiedzą o co chodzi.

http://www.moto-sprzegla.pl/
Na czym polega regeneracja i co dalej:

Po wstępnej ocenie wszystkich elementów pod kątem nadmiernego zużycia kosz jest centrowany w kilku etapach. Kolejnym krokiem jest wykonanie nowego, ulepszonego ułożyskowania wewnętrznego kosza poprzez inny materiał niż odlewane aluminium, . Sprężyny zostają zmienione i dobrane odpowiednio do danego sprzęgła i motocykla. Niekiedy stosujemy dłuższe sprężyny aby nie uszkadzały podłoża sprzęgła , w tym celu stosujemy specjalne sprężyny które nie zmieniają stopnia tłumienia . W koszu sprzęgłowym wiele sprężyn ma inne twardości . Dobieramy je odpowiednio do danego kosza sprzęgłowego w którym występują minimum 3 twardości . . Oczywiście ta zasada nie tyczy się wszystkich motocykli ponieważ charakterystyka i praca silników są różne . Wiec w pewnych modelach luz na Tłumikach drgań czyli sprężynie musi występować i jest on uzależniony od charakterystyki danego silnika .Cześć aluminiowa poddawana jest uzupełnieniu materiału, rowki tarcz sprzęgłowych oraz uszkodzenia pod tłumikami drgań . Sprzęgło zostaje idealnie spasowane oraz wzmocnione .

Wymianie podlegają wszystkie pierścienie wewnątrz , Naprawa bieżni części stalowej czyli napędowej od silnika . Całość zostaje idealnie wyczyszczona i sprawdzone na naszej maszynie która odzwierciedla prace silnika .

Po regeneracji kosz sprzęgła , pracuję idealnie w osi swojego obrotu. Brak luzu powodującego jego decentrowanie. Sprężyny pracują tylko w takim zakresie jak powinny dzięki czemu motocykl będzie pracował poprawnie . Do naprawy osiowania sprzęgła używany bardzo trwałego materiału którym jest brąz

Wypełnienia powstałe po uszkodzeniach części aluminiowej sprzęgieł są uzupełniane odpowiednim stopem aluminium dla danego producenta . Końcowym procesem regeneracji każdego sprzęgła jest odpowiednie jego wyważenie . Do tego używamy maszyny zaprojektowanej w porozumieniu z firmą CIMAT z dokładnością do 005 grama

W praktyce giną w/w objawy czyli brak wibracji przy ruszaniu i w trakcie jazdy. Jednym słowem motocykl nabiera płynności w jeździe a różnica zawsze jest zauważalna nawet w przypadku pomiędzy koszem zupełnie nowym a zregenerowanym na plus regenerowanego.

Nasza Firma Regeneruje każdy Element sprzęgła , Zabieraki sprzęgłowe , tarcze sprzęgłowe , przekładki sprzęgieł .

Oferujemy również sprzedaż nowych części sprzęgieł . Oryginalnych oraz zamienników

Zajmujemy się produkcją nowych wzmocnionych elementów oraz produkcją tarcz sprzęgłowych .

Jeśli chodzi o kosze innych marek motocykli sprawa wygląda identycznie , nie raz różnią się delikatnie budową ale zasada działania jest zbliżona

Na ile czasu/kilometrów wystarczy regeneracja??

Ograniczenia czasowego nie ma . Posiadamy specjalną ofertę w której wzmacniamy i przerabiamy sprzęgła do wyścigów motocyklowych w całej europie . Sami jeździmy na własnej produkcji bo oryginalne zawodziły .

Przetestowane kosze na dystansie 35 tys km nie wykazywały jakiegokolwiek zużycia. Ich charakterystyka pracy jest identyczna jak bezpośrednio po regeneracji.

Przypuszczalnie już nigdy nie powinien wystąpić problem wibracji z uwagi na wyeliminowanie inicjującego luzu na ułożyskowaniu wewnętrznym.

Gwarancja obejmuję każdy zregenerowany kosz przez 12 Miesięcy bez limitu kilometrów. Każdy klient otrzymuję ją w formie pisemnej po nadaniu unikalnego numeru seryjnego dla każdego kosza jest on nabijany na części aluminiowej sprzęgła .

Artek 14.11.2021 23:13

Ja bym najpierw zapytał o cenę tej "regeneracji", może być drogo...
Ostatnia cena o jakiej słyszałem za regenerację afrykańskiego sprzęgła to 1200 zł.

R2D2 15.11.2021 09:15

Robiłem u nich do swojej 07. Naprawa kompleksowa z wymianą łożysk.
Dość drogo , po roku gwarancji zaczęło klepać na zimnym na wciśniętej klamce cisza. Jeżeli chodzi o samo działanie sprzęgła to zaczęło działać jak nowe.
Czy zrobił bym naprawę ponownie ? - mocno bym się zastanawiał.

Adagiio 15.11.2021 17:08

Powiem tak, w mojej ocenie nie ma możliwości napawania i frezowania otworów w aluminiowej części kosza. Właśnie te które wyrabiają sprężyny, osłabia i powoduje że materiał od temperatury się odkształca i traci twardość. A oni tak wykonują naprawy, rozmawiałem z człowiekiem z tej firmy telefonicznie i za 1200 zł regenerują kosz, dają nowe tarcze i przekładki, czyli całe sprzęgło gotowe do montażu. Wyswatają gwarancję na dwa lata. Regenerowałem sam kilka koszy sprzęgłowych w AT, ponieważ kiedyś dużo jeździłem po krzaczorach i kosz po dwóch moich sezonach był tak wytupany jak w innych moto po 100 tysiakach. Ktoś się orientuje ile kosztuje nowy i czy jest jeszcze dostępny?

Emek 15.11.2021 17:10

Niedostępny z tego co patrzyłem kiedyś po necie. Nie jest oferowany. Chyba że ktoś ma stare zapasy.

Baza 15.11.2021 17:11

Kosz sprzęgłowy
 
1700 na olx jest nowy
https://www.olx.pl/d/oferta/kosz-sprzegla-sprzeglo-honda-xrv-750-nowy-CID5-IDDFPR7.html



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bałtrok 15.11.2021 17:14

Czasowo niedostępny u Pana Hądy

Ale jest wątek o regeneracji gdzie ktoś dorabiał nadwymiarowe nity, żeby skasować luzy.

Adagiio 16.11.2021 19:53

Jak możesz to podrzuć link, opacze czy jest może jeszcze jakiś trik o którym nie wiem .
Dzięki.

Bałtrok 16.11.2021 21:04

Proszszsz

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16155

jochen 18.11.2021 11:34

Mierzyłem się z tematem w zeszłym roku i z tego, co pamiętam nowy kosz sprzęgłowy z tarczami i zabierakiem u Hondy był kosmicznie drogi, coś w okolicach 6000 - 6500 zeta. Teraz nie wiem, czy są jeszcze dostępne. Udało mi się trafić silnik z rozbitka z małym przebiegiem i wziąłem całość z niego. Gdybym teraz miał problem z koszem i sprzęgłem pewnie bym skorzystał z tej oferty regeneracji, bo za wiele opcji raczej nie ma.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.