Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   ...uważajcie na siebie.... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32150)

Tank 30.06.2018 22:17

Tak. Jak równieź ten ze szansa jedna na milion sprawdza się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Kubzol 01.07.2018 18:44

Cześć,
Tak dodam od siebie, bo wczoraj w trakcie jednej trasy mialem dwie "nieprzyjemne" sytuacje - pierwszy raz naprawde spodziewalem sie najgorszego, w mojej skromnej karierze motocyklowej.
Pierwsze to wymuszenie na drodze krajowej, mialem okolo 100km/h po wyprzedzeniu i auto wyjechalo z prawej strony- skrecalo w lewo. Hamulec, przod, tyl, tyl lekki slizg wiec odpuszczam jednen i drugi i wymijam prawa strona, a lewym kciukiem wale w klakson jak oszalaly.

Druga sytuacja, napewno uwazacie jak jedziecie za przyczepka, albo wyprzedzacie, albo duzy dystans. Gosciu nie mial podlaczonego oswietlenia, wiec jak zaczal ostro hamowac to prawie sie w niego wbilem...

Moral taki, pamietajcie zeby uwazac na przyczepki, nie tylko ze wzgledu na to ze cos moze z nich spasc, ale tez moze nie byc podlaczona instalacja.
I druga sprawa, uważajcie na wymuszenia. Nawet jak wydaje Wam sie ze napewno nie wyjedzie, bo jestescie juz tak blisko, to i tak badzcie czujni.

Pozdrawiam,
Kuba

Mhv 02.07.2018 07:44

Ktoś kiedyś powiedział że zachowanie bezpiecznej odległości pozwoliłoby uniknąć dużej części wypadków. I to się potwierdza..

operator99 02.07.2018 09:14

Cytat:

Napisał Mhv (Post 588701)
Ktoś kiedyś powiedział że zachowanie bezpiecznej odległości pozwoliłoby uniknąć dużej części wypadków. I to się potwierdza..

to fakt ! ale zawsze znajdzie się jakiś cwaniaczek i wciśnie się w lukę miedzy pojazdami bo cwaniakowi wydaje się że jest najlepszym popierdalaczem na świecie ! i wszystkich innych robi na drodze jak chce

Skeeb 02.07.2018 11:32

Cytat:

Napisał operator99 (Post 588714)
to fakt ! ale zawsze znajdzie się jakiś cwaniaczek i wciśnie się w lukę miedzy pojazdami bo cwaniakowi wydaje się że jest najlepszym popierdalaczem na świecie ! i wszystkich innych robi na drodze jak chce


To nie powód, aby ryzykować swoim zdrowiem. Wbije się, to odsuwasz się na bezpieczny dystans. Wbije się następny - trudno, repeta. I tak do najbliższych świateł, gdzie objedziesz ich wszystkich i zabawa zaczyna się od nowa. ;)

W trasie takie historie zdarzają się rzadko, musi być mocno zagęszczony ruch. A nawet jeśli - dojedziesz do celu kwadrans później i ominie cię pierwsza kolejka. Chyba można to przeżyć ;)

Warto czytać i przyswajać rady ze "Strategii ulicznych" Hougha. Warto jechać po śladzie lewych kół samochodu, zwłaszcza wtedy, kiedy ktoś nam się co chwilę wbija. Studzienki bez pokryw i inne niespodzianki to nie jest sci-fi: https://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,n...za,262823.html

radiolog 02.07.2018 12:13

Cytat:

Napisał operator99 (Post 588714)
to fakt ! ale zawsze znajdzie się jakiś cwaniaczek i wciśnie się w lukę miedzy pojazdami bo cwaniakowi wydaje się że jest najlepszym popierdalaczem na świecie ! i wszystkich innych robi na drodze jak chce

Sa też cwaniaczki co za wszelką cenę nie pozwolą sie nikomu wcisnąć przed niego. Miedzy pojazdami ma być luka, a nie scisk, żeby efektu domina nie było.
Jakby kazdy kierował się zasadą 2 sekund jazdy za kimś to byłoby mniej niespodziewanych sytuacji

Prince 02.07.2018 14:39

Cytat:

Napisał operator99 (Post 588714)
to fakt ! ale zawsze znajdzie się jakiś cwaniaczek i wciśnie się w lukę miedzy pojazdami bo cwaniakowi wydaje się że jest najlepszym popierdalaczem na świecie ! i wszystkich innych robi na drodze jak chce

No ale jeśli rzeczywiście tak jest to w czym jest problem?

operator99 02.07.2018 15:44

Cytat:

Napisał Prince (Post 588773)
No ale jeśli rzeczywiście tak jest to w czym jest problem?

Nie wiesz w czym jest problem ? Naprawdę ? Czy tylko głupiego udajesz ?

Prince 02.07.2018 15:59

Cytat:

Napisał operator99 (Post 588792)
Nie wiesz w czym jest problem ? Naprawdę ? Czy tylko głupiego udajesz ?

Nie wiem. I zluzuj, bo nie bardzo mi sie chce na forum roztrząsać do kogo i gdzie sie tak możesz zawracać.

operator99 02.07.2018 16:06

Cytat:

Napisał Prince (Post 588803)
Nie wiem. I zluzuj, bo nie bardzo mi sie chce na forum roztrząsać do kogo i gdzie sie tak możesz zawracać.

ty zluzuj chłopaku


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.