Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   BMW (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Kącik cycatych BMW GS 100/1100/1150/1200/1250 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41877)

zimny 30.03.2022 12:06

Cytat:

Napisał tommi (Post 775411)
Dzielenie się wiedzą to bardzo dobra rzecz, ale chyba bym nie chciał, żeby po tutorialu zimnego, każdy teraz sam w garażu naprawiał hample w przyszłym moim, i czekającego każdego nas, gieesie :)

Hehe, absolutnie na to nie namawiam :)

matjas, masz chyba rację, acz dopiero posiadając BMW zacząłem to odczuwać wprost. Gdybym nie był taki frajer to bym w życiu nie wrzucił relacji z naprawy modułów w trampku ze 12 lat temu ;) Ile to ludzi później skórowało moduły i poprawiało luty jak nie było jeszcze zamienników od chińczyka:D

Monetyzację wiedzy ja co do zasady rozumiem. Sam korzystam z usług mechaników itp.

matjas 30.03.2022 12:32

internet jako taki został stworzony do wymiany informacji. przede wszystkim. ta idea na zachodzie jest wciąż żywa i widoczna co w perspektywie czasu procentuje większą wiedzą u większej ilości ludzi. to po prostu jest widoczne i nie ma z czym dyskutować naprawdę. do tego, co zaznaczałem już wielokrotnie, widoczna jest wyższa kultura i spójność wypowiedzi, mniej offtopu, oraz kultura w ogóle bo napierdalanki niemal nie istnieją lub są gaszone po prostu w zarodku.
można powiedzieć, że wciąż mamy po ruskich parę prezentów, z którymi nie umiemy sobie poradzić.

to czy ktoś będzie chciał naprawiać w serwisie czy u przysłowiowego /już w tej chwili :D/ Zimnego, to jest jego prywatny cyrk, problem czy co tam jeszcze.
mowa o tym, że lepiej żeby nie było wiadomo jak co zrobić bo można kupić minę... nosz kuwa Panowie...
najlepiej kupić nowe z salonu. wtedy można najwyżej zobaczyć ujebaną przes ASO śrubę.

Melon 30.03.2022 14:41

Zimny, opisuj co robiłeś jak robiłeś wszystko będzie pomocne. Może i ja się skuszę na gesa bo nie ma co robić przy tych hądach .:D

Dubel 30.03.2022 15:45

Cytat:

Napisał tommi (Post 775411)
Dzielenie się wiedzą to bardzo dobra rzecz, ale chyba bym nie chciał, żeby po tutorialu zimnego, każdy teraz sam w garażu naprawiał hample w przyszłym moim, i czekającego każdego nas, gieesie :)

Cytat:

Napisał matjas (Post 775445)
internet jako taki został stworzony do wymiany informacji. przede wszystkim. ta idea na zachodzie jest wciąż żywa i widoczna co w perspektywie czasu procentuje większą wiedzą u większej ilości ludzi. to po prostu jest widoczne i nie ma z czym dyskutować naprawdę. do tego, co zaznaczałem już wielokrotnie, widoczna jest wyższa kultura i spójność wypowiedzi, mniej offtopu, oraz kultura w ogóle bo napierdalanki niemal nie istnieją lub są gaszone po prostu w zarodku.
można powiedzieć, że wciąż mamy po ruskich parę prezentów, z którymi nie umiemy sobie poradzić.

to czy ktoś będzie chciał naprawiać w serwisie czy u przysłowiowego /już w tej chwili :D/ Zimnego, to jest jego prywatny cyrk, problem czy co tam jeszcze.
mowa o tym, że lepiej żeby nie było wiadomo jak co zrobić bo można kupić minę... nosz kuwa Panowie...
najlepiej kupić nowe z salonu. wtedy można najwyżej zobaczyć ujebaną przes ASO śrubę.

Nie chodzi raczej o to by wiedza sie nie dzielic ale o nasze ''co ja nie dam rady'' Wiele ludzi bez umiejetnosci, wiedzy i podstawowego zaplecza warsztatowego bierze sie za naprawy podzespolow zapewniajacych bezpieczenstwo tylko dla tego ze znalezli instrukcje jak to zrobic i probuja zaoszczedzic. Ilu juz przerobilem ''mechanikow'' z YT nie sposob policzyc .... :vis:

matjas 30.03.2022 15:54

Zapytam jak moja jedenastolatka:

- No i!?

:D

Dubel 30.03.2022 19:47

Cytat:

Napisał matjas (Post 775483)
Zapytam jak moja jedenastolatka:

- No i!?

:D

No i jeżdżą takie bomby na kołach z opóźnionym zapłonem , oby nigdy nie zrobiła ci taką drogowa mina krzywdy ...

Ci co mają jakieś pojęcie i umia "realnie ocenić siły na zamiary" to inna bajka o nich nie mówimy teraz .
Nie od dziś wiadomo że większość Polaków to wspaniali mechanicy, budowlańcy, elektrycy, lekarze, eksperci do katastrof lotniczych, farmaceuci , biolodzy, wirusolodzy i to przeważnie w jednej osobie zależnie od potrzeb :p

Melon 30.03.2022 20:20

Dubel wiem o co Ci chodzi ale nie mów że większość bo to nie fair.

Dubel 30.03.2022 21:15

Cytat:

Napisał melon1968 (Post 775510)
Dubel wiem o co Ci chodzi ale nie mów że większość bo to nie fair.

Masz rację, duża część.

zimny 31.03.2022 09:09

Orientuje się ktoś czy sety kierowcy z 1200 adv olejaka pasują do zwykłego GS1.2 z 2008?

Navaja 31.03.2022 09:42

Pasują, bo to są te same sety. Muszą się tylko nazywać podnożek Enduro szeroki i mieć numery:
46717694558 prawy
46717694557 lewy

I muszą być razem ze sprężyną i sworzniem. Od tych, które masz teraz podpasujesz tylko zapinkę. Albo sworzeń od tylnych setów.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.