Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   Desantowa Tenerka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42237)

desant 22.03.2022 20:20

Desantowa Tenerka
 
1 Załącznik(ów)
Cześć! Ten motocykl już znacie :)

Szukałem Tenerki od pewnego czasu, sensowne egzemplarze pojawiały się wyłącznie daleko, rzadko i znikały szybko, wrzuciłem więc ogłoszenie na FAT i błyskawicznie zgłosił się Ronin. Choć wtedy jeszcze mocno bił się z myślami :D Temat o jego motocyklu znałem, dostałem komplet nowych fotek ogółu i szczegółów, więc decyzja była szybka. Pozostało tylko dobić targu osobiście - wycieczka z Poznania do Łańcuta i z powrotem. Pogoda nie nadawała się do jazdy na dłuższym dystansie, motocykl został więc przesłany z salonu Yamaha Rzeszów do Yamaha Poznań - i po kilku dniach zagościł wreszcie u mnie w garażu.

Ronin w drodze z dworca PKP do siebie zapewniał mnie, że w każdej chwili mogę się rozmyślić i jeszcze odda mi za bilet - ale to chyba było podyktowane wahaniem czy na pewno rozstać się z Tenerą ;) Teraz w sumie nie dziwię się, że nie był pewien.
Dostałem motocykl lśniący i czyściutki, zatankowany pod korek, doposażony w drobiazgi i gotowy do drogi. Poza drobnymi detalami i stanem licznika - wyglądał jak prosto z salonu. Kolego, dziękuję za pomoc we wszystkim, za świetny kontakt i fajny sprzęt!

A teraz do rzeczy.
Tenerka prowadzi się tak lekko, że mam wrażenie, że jedzie sama, i tam gdzie z poprzednim Funduro zaczynała się już walka (np. w piachu), tu wciąż jest spokój. Nie jestem żadnym mocnym zawodnikiem w offie, więc topienia w bagnie nie przewiduję. Dodatkowe 50mm miękkiego zawiasu też robi dużą różnicę. Wyśmienite szwenduro! Po opróżnieniu pierwszego baku spalanie wynosi 4,7... Pozytywne zaskoczenie, szczególnie przy 23l zbiorniku :)
Z minusów - powyżej 90kmh orginalna szyba kieruje powietrze prosto w kask, zakupiony deflektor tylko trochę poprawia sytuację. No cóż, wystarczy nie mknąć po 120kmh i będzie okay.

W planach:
- handbary z metalowym rdzeniem, najchętniej Barkbusters - tym plastikowym nie wróżę długiego życia przy moim stylu użytkowania
- wysoki przedni błotnik
- przydałaby się płyta/niskie gmole chroniące pompę wody, ale to deficytowy towar

Ronin, będziesz mógł tu oglądać na fotkach jak Tenerka zwiedza plenery, do których została zaprojektowana ;)
Porady i sugestie mile widziane!

matjas 22.03.2022 21:15

Skoro wymyśliłem 'szwenduro' to masz ode mnie na nową drogę:

Plenerka :D

Niech wozi Cię bezpiecznie i niech zawsze dowiezie do domku!

kurol 23.03.2022 07:08

2 Załącznik(ów)
Wysoki blotnik elegancko pasuje polisport flow trzeba tylko tulejki dystansowe miedzy polke a blotnik dac.
Moge poratowac klonem oslony pompy wody
https://www.off-the-road.de/de/xt-660z/sturz-schutz/
Tylko bedziesz sobie musial sruby i tulejki zorganizowac

wojtekk 23.03.2022 08:02

Cytat:

Napisał matjas (Post 774109)
Skoro wymyśliłem 'szwenduro' to masz ode mnie na nową drogę:

Plenerka :D

Niech wozi Cię bezpiecznie i niech zawsze dowiezie do domku!


A może Desnerka ?

desant 23.03.2022 08:37

O, mistrzowie słowotwórstwa :haha2:
Matjas, trafiłeś w dziesiątkę, plenerka najbardziej pasuje, wszak XT660Z to żadne enduro, tylko zwykła lżejsza przygodówka. Dziękuję!!:)


kurol, widziałem ten dodatek, ale nie jestem przekonany czy aby na pewno spełnia on swoje zadanie - trochę chroni, a trochę odsłania... Testowałeś w praktyce?
Masz też fotki z tym błotnikiem Polisport? Myślałem właśnie o nim lub OTR (wówczas będzie pod kolor).

Ronin, no właśnie spodziewałem się czegoś w granicach podanych przez Ciebie, bo ani trochę nie starałem się oszczędzać.
A handbary od T7 - przecież nie miały prawa pasować, z tego co mówiłeś :D
Twój avatar zasługuje teraz na fotkę z "twarzą" czornej lokomotywy!

kurol 23.03.2022 08:47

1 Załącznik(ów)
Blotnik z otr to jest wlasnie polisport flow.
I za malowanie na niebiesko trzeba bylo 3 lata temu 70 euro doplacic bo ten niebieski u nich na sklepie to w odcieniu yamahowskim ale np takim jak byl w ttr.
Oslone sciagnalem zaraz po zakupie bo udalo mi sie kupic w ludzkich pieniadzach duza plyte touratecha.
To jest zdjecie mojej z wysokim blotnikiem,szczerze mowiac wcale za nia nie tesknie :)

desant 23.03.2022 10:43

kurol, dzięki za info z tym błotnikiem - zawsze to parę groszy zostanie w kieszeni :) Dlaczego nie tęsknisz? Widzę u Ciebie w profilu T7, to chyba duży skok do przodu.

kurol 23.03.2022 10:59

Niby przeskok jest duzy ale jakosciowo rowniez niestety juz w druga strone.
Stara tenerka wygladala nie gorzej przy 65000 km niz niby nowa przy 7500 km.
Na gwarancji mialem juz wymieniane szprychy w obydwu kolach,zbiornik paliwa i lewy golen bo lakier zaczal z niego odlazic.
Poza tym w mojej ocenie super moped i coraz bardziej sie zastanawiam czy gejosa i ttr'ki nie sprzedac i zostawic jednego ew. dwa w obejsciu.

kurol 23.03.2022 11:21

Plusow w stosunku do t7 to stara tenerka wedlug mnie nie ma zadnych procz tego ze jakosc powlok galwanicznych i lakieru byla lepsza :)
660 im dluzej mialem tym bardziej jej nie lubilem z t7 jest odwrotnie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.