Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Yamaha (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=255)
-   -   [P] Xt660z (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40190)

Ronin78 03.05.2021 14:16

[P] Xt660z
 
Panowie, na co zwrócić uwagę przy oględzinach w/w motocykla?
2009r. 46kkm, ma jakieś szczególnie warte sprawdzenia miejsca?

Emek 03.05.2021 14:23

Styki w reglerze tam śniedzieją. Na wyprawie musieliśmy regularnie je czyścić bo coś tam szwankowało.

ACUPS 03.05.2021 14:26

cześć - jedziesz do Rzeszowa oglądnąć tego z OLX-a?

Ronin78 03.05.2021 14:26

Tak wieczorem bedzie to mozliwe.

sudden 03.05.2021 15:00

Przeniosłem wątek do Porad w dziale Giełda.

Fizolof 03.05.2021 17:24

Miałem 2008r. regler był tam jak nowy. Musisz wyjąć filtro powietrza i zobaczyć czy nie ma pyłu w airboxie, oprócz tego łożysko główki ramy, z kosmetyki oryginalne ogony pękają. Te motocykle powyżej 60k km lubią brać olej, podobno to wina słabych pierścieni na tłoku, jak jest pył w airboxie to istnieje ryzyko, ze nikasil w cylindrze dostał po dupie.

Ronin78 03.05.2021 17:28

Acups daj znać jak obejrzysz, dziękuję Filozof za pomocne info, niestety za późno odczytałem, pali ładnie na zimno i ciepło ale płyn chłodzący na samym dnie w zbiorniku, tu się zastanawiam dlaczego, właściciel twierdzi że nigdy nie sprawdzał, a zrobił 1500km w rok... że długo stoi bezczynnie i mogło wyparować czy coś, no nie wiem...

Fizolof 03.05.2021 18:59

Cytat:

Napisał Ronin78 (Post 732497)
Acups daj znać jak obejrzysz, dziękuję Filozof za pomocne info, niestety za późno odczytałem, pali ładnie na zimno i ciepło ale płyn chłodzący na samym dnie w zbiorniku, tu się zastanawiam dlaczego, właściciel twierdzi że nigdy nie sprawdzał, a zrobił 1500km w rok... że długo stoi bezczynnie i mogło wyparować czy coś, no nie wiem...

Moja paliła na ciepło, zimno, moc miała ... tylko żarła olej tak ok 400-600ml/1000km. Okazało się że nikasil był uszkodzony w cylindrze. Jak jezdzisz na miejscu to nie ma dużego znaczenia ale jak jechałem do tadżykistanu to jednak zabranie ze sobą 8l oleju to trochę przypał... zwłaszcza, że za Rosją olej do moto ciężko dostać. Ja w Kazachstanie na powrocie kupiłem zwykły najtańszy olej do samochodu i też Tenerka ładnie jechała. Nieszczelny airbox w pierwszych latach produkcji i problem z odmą olejową. Nie pamiętam w którym roku zmienili odmę. Jest temat do znalezienia w necie czym się różnią. Jak chcesz zobaczyć w jakim stanie jest łańcuszek rozrządu to wyciągasz napinacz i liczysz ząbki na napinaczu. Też opisane na forum xt660.pl

Ronin78 03.05.2021 19:02

Ok dobre info, dziękuję, przyda się na przyszłość, ja na szczęście na miejscu jeżdżę

Fizolof 03.05.2021 19:54

Cytat:

Napisał Pawel_z_Jasla (Post 732518)
Regler jak najbardziej do sprawdzenia /miejsce jego montażu jest ujowe i jak ktoś lubi mokre szlaki to wiecznie jest usyfiony co sprzyja gniciu styków jak i osłabia chłodzenie przy oblepieniu błotem/. Wielkościowo przy podanych gabarytach moto pod Ciebie, moc nie powala ale jakoś specjalnie też jej nie brakuje - kumpel, który ma założone Leony z dedykowanym "softem" lata do odcięcia aż miło. Spalanie b. przyzwoite, na trzy które znam w dwóch problemy ze stykami reglera, oleju raczej żadna z nich specjalnie nie łyka a użytkowane są mało "delikatnie" /może zasługa systematycznego serwisu i robienia wszystkiego przed czasem/.

Serwis nie ma znaczenia... chyba w 2010 r. przeprojektowali airbox i podobno problemy ze szczelnością się zmniejszyły. Jak zassa piachu to zniszczy nicasil na cylindrze. Jeśli chodzi o używane silniki czy cylindry bądź tłoki to szukać z mt03- pasuje cały silnik plug&play poza jednym wężem olejowym ale to można łatwo zmienić, dużo niższe ceny i silniki mniej zmęczone


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.