Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Moduł zapłonowy RD03 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42925)

czolas2 17.07.2022 20:14

Moduł zapłonowy RD03
 
Cześć Wszystkim,
potrzebuje porady.
Siadł mi moduł zapłonowy. Padł lewy czyli odpowiedzialny za cylinder tylny. Ma oznaczenia MS8CI558 0.2 271.
Iskry na tylnym cylindrze brak. Po przepięciu i podłączeniu modułu prawego -
tylny gar działa.
Wniosek moduł.
Doradźcie mi jaki kupić? Są różne i u różnych sprzedawców. Od 176 zł do 400.
Ciekawe, że moduł prawy jest no name. Nie ma żadnych oznaczeń.
Czy ktoś wie jakie Honda montowała fabrycznie, czy z oznaczeniem czy bez?
Bo mam FV z roku 2016 na moduł, czyli jeden poprzedni właściciel wymienił. Pytanie który?
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam Wszystkich maniaków Afric!!!
Mario, Wąbrzeźno.

Kazmir 17.07.2022 22:04

1 Załącznik(ów)
Sprawdzałeś, czy to nie czasem przypadłość "trójki" - czyli luźne piny gniazda na płytce drukowanej modułu?
Jeśli tak to moduł jest do uratowania.
Wypracowana kanapa dotyka do kostek modułów i potem był problem. U mnie tak było. Podczas jazdy jeden z cylindrów przestawał pracować. Po dorobieniu poprzeczki i przelutowaniu pinów przez 6lat było spoko.

czolas2 17.07.2022 22:10

Dzięki za podpowiedz. Tak wiem, ze kanapa lubi odgniatać swoje pietno na modułach. Wyglada na to, ze piny sa ok. Jutro mój znajomy elektronik sprawdzi mi moduł na sucho. A potem ja jeszcze raz popatrze tam jak to wyglada. Jedno jest pewne. W silniku podczas jazdy zdechł mi tylny gar, i do teraz na postoju podczas oględzin nie działa. Po przepieciu modułu prawego iskra powraca. Dzięki Kazmir. Jutro Ci napiszę czy moduł żyje?
Pozdro;)

Tezla 17.07.2022 22:55

Moduł bez oznaczeń na pewno jest zamiennikiem, kup od razu dwa żeby jeden wozić w zapasie.

matjas 18.07.2022 08:29

miałem kiedyś przygodę z Trójką, która jeździ chyba dalej gdzieś tu na forum - również niedomagał moduł.
wydłubałem całą masę uszczelniającą /robota żmudna ale w dwie godziny da się/ i przelutowałem wszystkie elementy na płytce.
motocykl po tym zabiegu przejechał całą Polskie na wskroś więc mniemam, że naprawa była skuteczna. poproś swojego elektronika niech tak uczyni - jeśli chce żebyś go dalej tak nazywał :D

czolas2 01.08.2022 19:42

Cześć,
Koledzy Kazmir, Matias I Tezla dzięki za podpowiedzi.
Otóż po zapięciu nowego modułu (180 zł - autorytatywny sprzedawca z allegro, znam go), motorek pstryknął od strzała. Co więcej nie ma oznak ciśnięcia siedzenia. Piny w modułach stabilne, wtyczki i przewody nieprzekrzywione. Opuszczę jeszcze kilka milimetrów gumę, w której siedzą moduły i nie ma szans na ich mechaniczne uszkodzenie. Tak wiem, że wszyscy wszędzie o tym piszą, jednak u mnie tego ciśnięcia nie widzę, może to kwestia zmęczenia kanapy? Moja hipoteza jest taka, że moduł się skończył po prostu ze starości. Najprawdopodobniej siedział tam od nowości. Jak pisałem drugi jest no name, zatem teraz oba mam no name. Drugi oczywiście kupię i tak asekuracyjnie.
Stary moduł mój elektronik rozebrał (wydłubana masa, przelutowane styki, itp), jednak pierwsze podejście nie jest zaliczone. Moduł nie działa. Szymon jednak jest zawzięty i mówi, że wolnej chwili zrobi do niego podejście nr.2. Dzięki Panowie jeszcze raz. Doceniam Wasz poświęcony dla mnie czas. Kurcze człowiek nie czuje jak mu się rymuje:):);)
Pozdro:)

Dzieju 02.08.2022 05:44

Nie ma możliwości by kanapa dotknęła modułu, no chyba że zapadnięta w rulon albo rozjechana rama.
A nawet mocno zapadnięta oprze się najpierw na regulatorze.

majo 02.08.2022 13:22

W kanapie powinny być gumowe dystanse w kształcie prostokąta.

Dzieju 03.08.2022 16:33

Oczywiście że są , no chyba że ktoś je już zgubił.

matjas 04.08.2022 09:05

Cytat:

Napisał czolas2 (Post 788949)
Stary moduł mój elektronik rozebrał (wydłubana masa, przelutowane styki, itp), jednak pierwsze podejście nie jest zaliczone. Moduł nie działa. Szymon jednak jest zawzięty i mówi, że wolnej chwili zrobi do niego podejście nr.2. Dzięki Panowie jeszcze raz. Doceniam Wasz poświęcony dla mnie czas. Kurcze człowiek nie czuje jak mu się rymuje:):);)
Pozdro:)

niech próbuje. mi udało się za drugim bądź trzecim razem. zalałem całą płytkę topnikiem RTF i jazda. te luty mają za sobą tyle cykli grzania i stygnięcia, że po prostu są mikropęknięcia.
oczywiście - mogło dojść do uszkodzenia jakiegoś tam elementu a wtedy to już akt zgonu i koniec opowieści. fajnie jakby się udało i jakbyś miał na zapas.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.