Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hyde Park (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=144)
-   -   Kącik wędkarski (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7198)

JuIo 17.08.2010 10:55

wsiadasz, zsiadasz, wiercisz się w trakcie jazdy a ona zaraz przy udzie i może trochę przeszkadzać.
Awaryjne hamowanie i przelotki połamane...
Nie wspominając o porysanych owiewkach i zbiorniku, choć niektórym to nie przeszkadza.

zombi 17.08.2010 13:19

na wędkach się nie znam, ale mocowanie a`la maszt jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Wygląda jak wygląda ważne, że ryby łowi :)

czoko86 17.08.2010 21:41

Ja z doświadczenia nie polecam mocowania w pionie, kiedyś jako dzieciak na simsonie jechałem przez krzaczory, ja się schyliłem, a maszt został na drzewie połamany i było po ptokach, a właściwie po rybach;)

Slavo 18.08.2010 08:48

Targałem kij spinningowy w plecaku ok 40l.Grubszymi końcami w plecaku reszta na zewnątrz.Przejechałem na miejsce bez żadnych kłopotów. Trzeba plecak zasunąć pod szyję i zabezpieczyć przed rozpięciem.

Rodezjan 18.08.2010 11:17

A czy nie wiecie że istnieją tuby do transportu wędek?
Koszt to około 150 monet.
Ale można kupić pcv rurkę np:100 dekle dorobić z butelek typu pet no i leci się na ryby.

Slavo 18.08.2010 11:24

Nie próbowałem z pcv ale pewnie opory powietrza są dużo większe niż samego kija chyba, że mocować gdzieś przy boku moto.Druga rzecz to pewnie by za każdym razem odpinać kołowrotek.

giziu 18.08.2010 14:49

W AT jeszcze nie mocowałem wędusi ale w moim adwenczerze jadąc na Norwegię wędkę mocowałem na stelażu od kufrów pomiędzy motorem a mocowaniem kufrów. Idealnie wchodzi wędka, nawet kołowrotek nie przeszkadza. Rękojeść oparta jest o podnóżek a szczytówka o tą poprzeczkę trzymającą stelaż. Oczywiście wędka w pokrowcu bo strasznie się brudzi.

Rodezjan 18.08.2010 15:28

Cytat:

Napisał Slavo (Post 128320)
Nie próbowałem z pcv ale pewnie opory powietrza są dużo większe niż samego kija chyba, że mocować gdzieś przy boku moto.Druga rzecz to pewnie by za każdym razem odpinać kołowrotek.

Jeśli w trasę to odkręcam a jeśli krótki wypad za miasto to nie trzeba wystarczy rurę na jednym końcu naciąć wzdłuż na taką szerokość uchwytu kołowrotka i długość żeby się schował pod deklem,
Najlepiej przed wsadzeniem do tuby kij czymś owinąć żeby się nie obijał, potem montaż całości miedzy stelaż na kufer a moto tak żeby lekko wystawał do tyłu w razie czego strefa kontrolowanego zgnioty z tyłu będzie.

blacha_świecie 18.08.2010 19:28

Ja robię to w następujący sposób: wędki pakuje do pokrowca, dolną część pokrowca z wędkami opieram o tylną stópkę, pokrowiec pochylam w stronę kufra, pokrowiec przywiązuje do stópki i tylnego uchwytu paskami.

Szybki i wygodny sposób, resztę sprzętu możesz przewieść w plecaku lub kufrze.

gerardgrodzisk 18.08.2010 21:19

A ja dziś złapalem 4 garbusy i 1 niewymiarowego szczupaka :mur:

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:54.