Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   BMW (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Kącik cycatych BMW GS 100/1100/1150/1200/1250 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41877)

matjas 27.01.2022 16:42

z tą obudową kardana bez korka spustowego to ich poniosło hen hen daleko. nie słyszałem o większej bzdurze w innych motocyklach ale wycofali się z tego pod naporem argumentów z rynku i postępowań gwarancyjnych.
siedziałem już głębiej w kilku modelach /nawet tych, których osobiście nie miałem/ i powiadam zawsze, że nie ma motocykli bez wad. ciężko mi to przechodzi przez usta ale nawet Honda zaliczała wpadki produkcyjne i to w motocyklach będących IKONAMI bezawaryjności więc myślę, że bauerom z bawarii można również wybaczyć ich hurraoptymizm. ich konsekwentny pochód po złoto i hegemonię na europejskich drogach podziwiam, podobnie jak idealne zgranie marketingu z designem i produkcją oraz wygenerowaną elitarnością marki. nie mogę wybaczyć im cen :D

jako PAKIET, GS jest ciekawym osiągnięciem i jak bardzo popularnym to wystarczy przejechać się w Alpy... ilość tych motocykli w kolejnych wcieleniach tam po prostu powoduje pękanie oczu. najmniej jest oczywiście 1100 i widziałem może ze dwie maszyny tak w ogóle na 4000km, kilka 1150. Europa przesiadła się na wodniaka i nie ma o czym tutaj dyskutować.

Każdy ma inne potrzeby ale jak się przywiezie z wyjazdu kilka fotek w pomarańczowym świetle to niestety okazuje się, że moc, moment i prędkość są nie do końca mile widziane na wczasach :D piszę to bo powoli NIE MA DOKĄD tymi motocyklami jeździć wykorzystując w pełni oferowane przez nie parametry.

m

nabrU 27.01.2022 16:55

Cytat:

Napisał matjas (Post 766774)

Każdy ma inne potrzeby ale jak się przywiezie z wyjazdu kilka fotek w pomarańczowym świetle to niestety okazuje się, że moc, moment i prędkość są nie do końca mile widziane na wczasach :D piszę to bo powoli NIE MA DOKĄD tymi motocyklami jeździć wykorzystując w pełni oferowane przez nie parametry.

m

Ale te cyferki w temacie "1100/1150/1200/1250" jasno też pokazują "chciejstwo" i trend (obecny również tutaj na FAT czasami :)), że bez XXX KM to nawet nie wyjeżdżaj...

Cyferki te pokazują też, że silnik spalinowy technologicznie pomału się kończy (czy to się komuś podoba czy nie ;)) i aby te koniki dostać plus spełnić normy Euro to trza parę centymetrów w tłoku dodać, bo innej drogi już za bardzo nie ma...

zimny 27.01.2022 17:38

NabrU, trochę tak, jest taki dziwny trend. Niebawem będą robić super hiper adwenczer 1.6 pojemności. Ja to jakiej mocy jest to moje 1200 ustaliłem... po zakupie :D jakby miał 80km i 80nm zamiast 105km i 115nm to też byłoby jak najbardziej OK. A pojemność jakby było 850 a nie ponad 1000 to także. Lata całe jeździłem maszynami 50-60konnymi o mniejszych pojemnosciach. Fajnie że moc i moment jest ale poza jazda we dwoje z bagażem to tak jak matjas wspomniał nie ma wielu miejsc żeby to jakoś wykorzystywać. A może ja zwyczajnie nie mam aż takich potrzeb :o

Najlepsze to jak czytam że moto turystyczne o mocy 95 koni jest słabe, nie jedzie itp. Tak słyszałem kiedyś od kogoś o NAT i Dl1000. Dalej nie pytałem...

matjas 27.01.2022 18:11

yes - na forum mówiono już wcześniej, że bez 120KM na autobanę nie ma się co zapuszczać

dobrze, że nie wiedziałem tego kupując 50KM NC bo bym się powiesił.

skarp 27.01.2022 19:45

A propos kierunkowskazów, u mnie wyłączają się po piętnastym mrugnięciu 😎https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c09c8c190d.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

zimny 27.01.2022 19:54

Pany, ogromna prośba o nie kontynuowanie tematu mandatowego. Bo nam się zdupczy dobry wątek.

Zgadzam się z tym że im mocniejsze moto na krótkich jazdach fantazja częściej ponosi i trza się pilnować.

Skarp -bardzo ładny sprzęt, kwestie kierunków koniecznie muszę sprawdzić. Jak tak jest to całkiem ciekawe.

Możesz podpowiedzieć jak sprawdzają się te kufry boczne vario? Użytkowo, jaką mają pojemność itp. Mam coś jakby stelaże do nich ale jeśli wogole to planuje stelaż givi i kufry Kappa K-Vector. Powtarzam, jeżeli w ogóle.

Na centralny zakupiłem dobrze mi znany i lubiany Kappa K53 z płytą monokey. W związku z tym na wydanie mam ori płytę pod kufer bmw ale bez podpórek które wykorzystam.

Pozdrawiam
Zimny

wierny 27.01.2022 20:06

Piękne te Wasze Beemki.:Thumbs_Up: Dzięki Zimny za ciekawy wątek. Posprzątałem (do wątku mandatowego) wedle życzenia. Pozdro:at:

skarp 27.01.2022 20:06

Nie mam dobrego zdania o kufrach Vario, pomimo tego zdążyłem się do nich przyzwyczaić i pogodzić się z ich wadami. Jak dla mnie ogromnym minusem jest to, że nie mieści się w nich prawie żaden kask, na pewno nie Shoei Hornet, chyba że powiększę objętość prawego kufra. Podoba mi się, że można zmieniać pojemność kufrów.

Dubel 27.01.2022 20:08

1 Załącznik(ów)
Tez mialem swoja przygode z GS :) Super moto do jazdy we dwoje po wszystki co mozna nazwac droga

Załącznik 113214

zimny 27.01.2022 20:25

Dzięki skarp, miałem podobne odczucia że o ile nie dostało się tych kufrow przy zakupie z moto to nie jest najlepszy kierunek.

Dodając do tego fakt że jeden kufer nowy kosztuje ok 1500 czyli tyle ile 2x Givi e360 nowe plus stelaż to temat jest dla mnie dość jasny.

Wierny, dzięki, co do mandatów to chciałem zapobiec temu aby nie wyszedł przy okazji mam nadzieję ciekawego wątku typowy shitstorm :mur:

Dubel :Thumbs_Up: zaraz się okaże że połowa forum afrykańskiego miała lub ma gdzieś pochowane te bawarskie wynalazki :D

Co fo właśnie Afryki to myślę że te ponad 13 lat (2003-2016) gdy nei było AT na rynku inni producenci, szczególnie europejscy jak właśnie BMW i np Triumph czy KTM bardzo dobrze i intensywnie wykorzystywali. Koniec produkcji AT to np czas wejścia na rynek 950adv.
Potem Tiger 800, f800gs, rozwój dużego GSa i inne. NAT zadebiutowała w zupełnie innych rynkowych realiach niz te w ktorych AT opuszczała rynek nowych maszyn.


Pozdrawiam
Zimny


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.