Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Niestabilny motocykl po wymianie oleju w zawieszeniu. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44480)

deftones 19.06.2023 15:10

Niestabilny motocykl po wymianie oleju w zawieszeniu.
 
Hej

Wymieniałem uszczelniacze i olej w vstromie 650.

Po złożeniu wszystkiego przy niskiej prędkości ok 20km/h kierownica lata lewo prawo.

Poluzowałem śruby, skręciłem jeszcze raz i nadal to samo.
Zdjąłem korki żeby sprawdzić czy odwrotnie sprężyn nie włożyłem ale jest ok.

Jakieś pomysły?

CzarnyEZG 19.06.2023 15:41

Nie skrzywiłeś tarczy podczas prac?

Przy wyższych prędkościach jest oki?

redrobo 19.06.2023 15:45

Stawiam na niedocisniete półki zawieszenia. Trzeba poluzowac lagi i skrecic delikatnie srodkowa srube, tak by opor na lozyska byl delikatnie wyczuwalny.

deftones 19.06.2023 18:28

Jutro pożyczę klucz dynamometryczny i spróbuję podkręcać jeszcze raz.
Przy wyższych prędkościach po 1-2 sekundzie zaczyna ściągać na bok. Wcześniej tego nie było.

Melon 19.06.2023 20:42

Ściąga, nie właściwy montaż znaczy kolejność.

magrafb 20.06.2023 11:57

błąd montażowy i lub oby nie krzywe półki lub rury.
poluzuj rury w półkach aby dało się nimi kręcić, jak są osiowo to ok.
może tuleje na osi źle założyłeś

deftones 21.06.2023 12:00

Rozkręciłem wszystko jeszcze raz. Lagi obracają się swobodnie po poluzowaniu. Dokręciłem kluczem dynamometrycznym i nadal to samo. Puszczam kierownicę i gdy prędkość spada do 20km/h motocykl zaczyna coraz większe łuki zataczać. Wszystko wygląda na proste. Jedyna rzecz która mnie zastanawia to oś koła po wkręceniu zostawia 1mm luzu pomiędzy lagą a tuleją. Po delikatnym puknięciu i dokręceniu śruby zabezpieczającej laga się nie rusza na boki. Ale to sama ośka powinna ściągnąć lagi razem. Mam nadzieję że zrozumiecie o co chodzi.

zylek 21.06.2023 12:13

Jak przeczytałem pierwszy post, to pomyślałem że może błąd montażu koła. Po ostatnim twoim wpisie na 100% od tego bym zaczął. Mocowanie stopek lag na ośce nie powinno ściągać lag. Lagi powinny pracować osiowo z półek. Jak: Zakręcasz śruby od zacisku ośki, po przeciwnej stronie od śruby. Lekko nie na moment. Dokręcasz śrubę/nakrętkę ośki na moment. Poprzedni krok tylko po to żeby nie kręciła ci się oska przy dokręcaniu. Luzujesz śruby zacisku ośki stawiasz motor i bujasz zawieszeniem kilka razy. Jak się stopki ustawią na ośce, tak zakręcasz śruby zacisku na moment. Nic nie pukasz żeby zminimalizować luz pomiędzy lagą a tuleją, bo tuleja opiera się na fazie ośki a nie stopce lagi

strobus1 21.06.2023 14:06

Cytat:

Napisał deftones (Post 820864)
Puszczam kierownicę i gdy prędkość spada do 20km/h motocykl zaczyna coraz większe łuki zataczać.

Właśnie podałeś opis typowych objawów zużytego łożyska główki ramy lub za mocno skręconego łożyska główki ramy.
Zdrowia

dawid8210 21.06.2023 21:23

Dokładnie jak Zylek pisze. Ściąganie lag to błąd. Raz ze lagi nie pracują jak powinny to wycierasz panewki, uszczelniacze dostają wciry.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.