Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   4x4 (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   UAZ - wszystko na temat (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35862)

bukowski 22.09.2019 14:46

jeszcze warto na LUAZa amfibie popatrzeć. Co prawda silnik z zaporozca to zuo, ale widok tego cudaka halsujacego po wodzie bezcenny.

a wracając do merytoryki: konfiguracja Gazika która ma Poncki jest dość sensowna. Silnik od merca przeżył swego czasu dwa dni suszenia na łące po zalaniu, mimo pogietego korbowodu w końcu zagadal i pojechal; afgany to dość bezawaryjne mosty na zwolnicach, a gazik to fajne kabrio, które szczególnie na wschodzie budzi dużo sympatii.
UAZa to ewentualnie w konfiguracji z afganami z rezerwy wojennej, ale i tak z gazikiem przegrywa na wygląd.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Kazmir 22.09.2019 18:47

Cytat:

O kuźwa! Wysokie sofixy!!!
Miałem farta;) Kupiłem w "Domy Towarowe Wars Sawa Junior"
Coś było, na rzeczy! Jak jechałem autobusem to wielu patrzyło mi na nogi, a przecież mi nie capiły:D:lol19:

Poncki 23.09.2019 00:05

Dobry wieczór :)

Nie dam się wciągnąć w dyskusję czy warto czy nie. To w ogóle nie o to chodzi. Swojego Gazika na przemian sprzedaję ze złości i remontuję z miłości ;)
Zainteresowanych zapraszam na przejażdżkę, bo klimat albo przypasi albo nie ma o czym gadać.
Jeśli chodzi o fakty, to furą można dojechać przykładowo nad Morze Japońskie.
To tam gdzieś w bok od Warszawy.
Silnik też od Warszawy.
Albo od Merca jak ktoś sobie zmieni.

Zapraszam do wątku Podróże w starej furze. Obstawiam, że wisi tam jakaś niedokończona relacja...
W mediach społecznych też coś jest, ale nie powiem gdzie bo nie wolno!

Mhv 23.09.2019 08:59

Uaz nie ma klimatu Gaza..afgany to rzecz spotykana nieczęsto..ale w ogóle ruska technika wymaga bardzo dużo cierpliwości i miłości..Poncki napisał, że niby w sposób zawoalowany, ale jednak:)
To jak z motocyklami ruskimi: emy, kaśki, dniepry....lepisz i lepisz, trzeba mieć dużo czasu. Ale klimat fajny.

matjas 23.09.2019 10:11

auto dobre jak lubisz poleżeć... pod nim :D

Poncki 23.09.2019 11:12

1 Załącznik(ów)
A to sytuacja, o której pisał Bukowski :)

Załącznik 90835

Wieczorem może napiszę coś więcej.

matjas 23.09.2019 11:43

Nie kumam... po co go wciągasz do tej rzeki? :D :D :D :D

Poncki 23.09.2019 12:52

Twierdził, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki i trzeba było siłą :D

bukowski 23.09.2019 13:11

po tej przygodzie wciagnelismy Gazika na łąkę nad strumieniem. Nie palil oczywiście.
Po wylaniu wody z filtrów, zbiornika paliwa, rurek, ciagniety na sznurku zaczął zalapywac, ale poza wypuszczeniem białej chmury nie podejmował samodzielnej pracy. no, ale przynajmniej wiedzieliśmy, że korbowody całe i jakaś kompresja jest.
suszylismy, rozkrecalismy pompę, polerowalismy grzybki (zaczął gdzieś powietrze lewe łapać), ciąganie po lace tam I z powrotem i.... nic.
Na drugi dzień, już chyba z desperacji, zlalismy paliwo z baku do butelki (było świeże, bo bak suszylismy dzień wcześniej). Po chwili ciecz z butelki się rozwarstwila i okazało się byc to paliwo z wodą pół na pół.
po zalaniu świeżego gazik odpalił, i co prawda podkapcajac, przejechał parę tysięcy kilometrów do Kalmucji i z powrotem.


To było 15 lat temu, psiamać.

Poncki 23.09.2019 17:35

1 Załącznik(ów)
A po upływie 15 lat...

Załącznik 90836

Wyjazd tegoroczny :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.