Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Elektryka pada!!!!!! znow........ (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8864)

Boski-Kolasek 11.03.2011 17:13

Elektryka pada!!!!!! znow........
 
hmmm
Wiatam.:at:
Od czego by zaczac?
Panowie mam pytanie czy ktos zna odpowiedz?
A pytanie jest, co to moze byc?

A tutaj krotki opis.

Odpalam i widze,ze kontrolki i tripmaster " pulsuja" no widac jak spada i rosnie napiecie swiatla przygasaja i jasnieja gdy sie dodaje gazu.


Dwa dni temu wracalem od znajomych i... odpalam moto ledwo zlapalo, patrze swiatel drogowych nie ma sa natomiast postojowe i dlugie. Sprawdzilem bezpieczniki i polacznia kabli ok, czyli zarowki.
Wsiadlem i jade na tych dlugich i na autostradzie wylaczam je i ...nie ma pradu wszystko gasnie zaplon tez i znow wlaczam dlugie glosny strzal i moto dziala znow.
To samo dzialo sie 7 miesiecy wczesniej i padl regler, zostal zastapiony produktem z Wroclawia(robionym w Rzeszowie).
Styki sa idealne wszelkie polaczenia sprawdzone i zakonserwowane, ukumlator wymieniony na nowy Yuasa wtedy kiedy regler, czyli jako normalny uzytkownik zrobilem to co umialem. Nie znalazlem zadnego miejsca gdzie moze byc spiecie, wiec?

Bylbym wdzieczny za sugestie.:D

Szycha 11.03.2011 20:38

Może przekaźnik rozrusznika padł? Przygasanie kontrolek, tripmastera i świateł i rozjaśnianie z dodawaniem gazu też miałem. Ze starym przekaźnikiem próbowałem podłączać kabelki bezpośrednio, ale to nie pomagało. Kupiłem nowy i problem zniknął.

hero 11.03.2011 21:36

A ja sie zastanawiam bo nie ukrywam ze palce swoje w ta sztuke wkladalem. CZY COS MOZE PSUC REGLER? chodzi o jakies nieprofesjonalnie mowiac "zle prondy" chocby z samej pradnicy. A jesli tak to jak to pomierzyc bo coraz mniej pomyslow mam jak to zrobic. Bialej flagi nie mamy na razie w zamiarze wywieszac, a wiedze swa poglebiac. Takze pragniemy byc gotowymi na identyfikacje i naprawe w wypadku ewentualnej usterki w czarnej dupie.

Na madre i konstruktywne rady czekamy a o postepach lub ich braku poinformujemy.

Kazmir 11.03.2011 21:59

Cytat:

Napisał kolasek77 (Post 164829)
Styki sa idealne wszelkie polaczenia sprawdzone i zakonserwowane

Wszystkie to jakie? - wymień w punktach.

RAFWRO 11.03.2011 21:59

Hej,
A jakie masz napięcie ładowania przy 1000 obr/min?
Sprawdź dokręcenie klem. Jeśli napięcie przy 1000 obr/min się stabilizuje to ok.
jak coś to dzwoń do mnie telefon wysłałem na pryw

Boski-Kolasek 11.03.2011 22:03

Klemy sprawdzilem na poczatku i sa ladnie na smarze odpowiednim zalozone, prady beda sprawdzane jutro.

RAFWRO 11.03.2011 22:15

myślę na szybko - wiem że aku jest nowy, ale jeśli jakimś cudem jest uszkodzony (wada fabryczna, zwarcie na celi) to regler będzie szalał bo nie dostaje napięcia wzorcowego od aku. - sprawdź jutro napięcie ładowania, jeśli będzie coś nie tak, podłącz inne aku i zobacz ponownie.

PiotrTMC 12.03.2011 21:06

Miałem coś podobnego w swoim moto ale wtedy to nie była afri, ale to nie ważne w każdym moto działa to podobnie.. U mnie regler padł niestety. wymieniłem regler +aku problem znikł. Moja rada taka,najważniejsze sprawdzić połączenie regulatora z prądnicą i oczywiście z aku, musi być bardzo dobre w przeciwnym razie regulatorki będą lecieć. Oczywiście trzeba pomierzyć prąd ładowania bez obciążenia ok 14,8V.Jeśli napięcie skacze dość chaotycznie nawet do 20V i spada do 11V, to raczej regler jest uszkodzony, u mnie tak było, a grzał się że nie można było go dotknąć. Ponadto warto sobie zrobić chłodzenie reglera ze zwykłego wentylatorka od procesora z kompa - naprawdę pomaga, a jeszcze jedno, trzeba przejrzeć instalację czy gdzieś jakiś kabelek się po prostu nie przetarł i nie robi jakiegoś zwarcia. Po wymianie reglera prąd wahał się w przedziale 13.8-14.8Vi było ok. To tyle z moich doświadczeń z prądami w moto.......:D

Cytat:

Napisał hero (Post 164900)
A ja sie zastanawiam bo nie ukrywam ze palce swoje w ta sztuke wkladalem. CZY COS MOZE PSUC REGLER? chodzi o jakies nieprofesjonalnie mowiac "zle prondy" chocby z samej pradnicy. A jesli tak to jak to pomierzyc bo coraz mniej pomyslow mam jak to zrobic. Bialej flagi nie mamy na razie w zamiarze wywieszac, a wiedze swa poglebiac. Takze pragniemy byc gotowymi na identyfikacje i naprawe w wypadku ewentualnej usterki w czarnej dupie.

Na madre i konstruktywne rady czekamy a o postepach lub ich braku poinformujemy.

Prąd ładowania możesz pomierzyć po prostu na słupkach akumulatora zwykłym miernikiem elektrycznym, oczywiście po odpaleniu moto...:)

Kazmir 12.03.2011 21:29

Cytat:

Napisał PiotrTMC (Post 165047)
Prąd ładowania możesz pomierzyć po prostu na słupkach akumulatora zwykłym miernikiem elektrycznym, oczywiście po odpaleniu moto...:)

Oczywiście - napięcie na biegunach...........;)

PiotrTMC 12.03.2011 22:14

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 165049)
Oczywiście - napięcie na biegunach...........;)


Staram się najprościej jak potrafię :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.