Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Oprogramowanie, wyświetlacz, nawigacja (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=251)
-   -   Tryby jazdy- czy są wyczuwalne roznice (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42797)

rafal11 23.06.2022 14:42

Tryby jazdy- czy są wyczuwalne roznice
 
Czy zmieniając tryby jazdy User 1, User 2, road, rain it'd WYCZUWACIE u siebie zauważalne zmiany w pracy silnika? U mnie kompletnie nie ma żadnej różnicy pomiędzy wszystkimi programami. Ustawiłem user1 na min moc a 2 na max i nic się nie zmienia. Jest kompletnie taka sama reakcja na odkrecenie, tak samo zmienia biegi.

syncronizator 23.06.2022 15:01

Przejechałem 19tyś km na trybie Tour na defaultowych ustawieniach.
Te bajery nie są mi zupenienie potrzebne.

matjas 23.06.2022 15:29

nie mam dużej CRF ale na logikę Kolego:

jeśli nie zmieniałeś ustawień dla użytkownika 1 i 2 to są to takie same ustawienia.
tryb drogowy to będzie po prostu zwykła jazda jako default i najpewniej taki sam jak defaultowy user 1 i 2.

jeśli chcesz zobaczyć jak jest z RAIN to wjedź na luźną nawierzchnię i zobacz co się dzieje po odwinięciu na 2-3 biegu.
tak samo zobacz co się dzieje przy próbie hamowania awaryjnego na tym szutrze - przodem i tyłem oraz P+T tak aby włączył się ABS.

wtedy jestem pewien, że zauważysz różnicę między RAIN a ROAD.

PÓKI masz pod sobą przyczepne i suche podłoże oraz obydwa koła pokonują taką samą drogę NIC odczuwalnie się nie zmieni w reakcji na gaz bo komp nie wie nic o świecie zewnętrznym jeśli dane docierające z czujników są WCIĄŻ TAKIE SAME!

rafal11 23.06.2022 16:01

No właśnie zmieniałem te ustawienia usera 1i 2. Jeden moc max drugi min. W każdym innym moto I autem jakim jeździłem zmiany były wyczuwalne. Są po prostu inne mapy silnika które obcinają moc I jest to odczuwalne.

matjas 23.06.2022 16:03

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem.

Sprawdź kiedyś jak będziesz w stosownym miejscu to co napisałem.

luk2asz 23.06.2022 16:07

To nie polega na momenci3 zmiany biegów itp tylko na oddawaniu mocy, reakcji na manetkę.
Choćby grawel , ma tryb offroad ABS i jest różnica.
Roznice czuć jak się jedzie w dwa motocykle takie same i jeden zamula a drugi nie.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

matjas 23.06.2022 16:09

ja nie wiem jak to możliwe, że do tej pory ludzie nie mieli tych trybów. to się tak przydaje :D :D :D

Emek 23.06.2022 16:32

Ja się nie znam ale w KTMie to była znacząca różnica w tych trybach. Za to jak wziąłem na testy GSa to żadnej różnicy nie zanotowałem. Enduro, enduro pro , chooy wie co a jechało to tak samo. Albo ja mało spostrzegawczy jestem.😁

muszel72 23.06.2022 17:03

Co prawda manual i nie korzystam z tych trybów ale różnica mocno wyczuwalna w obcinaniu mocy.

stilo 23.06.2022 17:14

W automacie też mocno czuje różnice. Inna reakcja na odkręcanie manetki.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.