Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Pytanie o obowiązek meldunkowy w Tunezji (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42901)

Wolfsrudel 13.07.2022 11:01

Pytanie o obowiązek meldunkowy w Tunezji
 
Wybieramy się jesienią do Tunezji, planujemy spanie w namiocie, ale jest pewne "ale" - w wielu miejscach czytałem, że istnieje w Tunezji obowiązek zameldowania się w miejscu, gdzie zamierzamy spędzić noc i powinien to zrobić albo hotel, albo gospodarz, na którego zaproszenie przebywamy w danym miejscu i który nas gości. Nie znalazłem żadnych konkretnych informacji w komunikatach dla turystów z ichniego MSZ (tam wciąż głównie o covidzie), kierunek wśród mało zorganizowanych turystów mało popularny, więc informacji z tej strony też niewiele (od Francuza, który był tam kilka lat temu dowiedziałem się tyle, że jako Francuza obowiązywały go inne zasady, niż pozostałych obcokrajowców). I teraz pytanie do osób, które były tam na wyjazdach niezorganizowanych - jak w praktyce wygląda sprawa z obowiązkiem meldunkowym?

Cezarus 13.07.2022 11:55

Ty nie masz takiego obowiązku...za Ciebie robi to hotel. Ważniejsze od tego jest posiadanie już przed wejściem na prom potwierdzeń bookingu (opłaconych voucherów) na cały okres pobytu w Tunezji. Sprawdzają to w porcie i bez tego nie wjedziesz do Tunezji (nawet nie wpuszczą Cię na prom)

jezyk0 13.07.2022 15:09

Czy ta inf. jest pewna? Czy wiesz to ze słyszenia?

Cezarus 13.07.2022 15:57

Wiem z autopsji i popsuło to nam kwietniowy wyjazd . Możesz też sobie sprawdzić warunki na stronach przewoźników promowych (obowiązuje cały czas)
Wystarczy jak będziesz miał wydrukowane potwierdzenie z bookingu, na każdy dzień pobytu w Tunezji.
Tematem powyższym zdziwione jest nawet przedstawicielstwo tunezyjskiej organizacji turystycznej w Polsce , ale przepis jest naprawdę egzekwowany przez osoby , które drukują Ci kartę pokładową w porcie.

Dredd 13.07.2022 17:50

Cytat:

Napisał Cezarus (Post 787446)
Wiem z autopsji i popsuło to nam kwietniowy wyjazd . Możesz też sobie sprawdzić warunki na stronach przewoźników promowych (obowiązuje cały czas)
Wystarczy jak będziesz miał wydrukowane potwierdzenie z bookingu, na każdy dzień pobytu w Tunezji.
Tematem powyższym zdziwione jest nawet przedstawicielstwo tunezyjskiej organizacji turystycznej w Polsce , ale przepis jest naprawdę egzekwowany przez osoby , które drukują Ci kartę pokładową w porcie.

No to ładnie!
Forum to jednak siła :bow:
Wiem, jak to zabrzmi, ale widzę, że dzięki covidovi nie zmarnowałem ubiegłorocznych wakacji :vis:
Na tydzień przed wyjazdem covid tak przyłożył w Tunezji, że zmusił mnie do zmiany planów wakacyjnych.

Cezarus 13.07.2022 18:33

Dokładnie tu jest wszystko opisane : https://www.grimaldi-lines.com/it/em...i/#toggle-id-5

tłumaczenie: UWAGA: Do celów kontroli policji granicznej pasażerowie spoza Tunezji (na przykład Europejczycy lub Algierczycy), którzy nie są rezydentami Tunezji, muszą przedstawić akt własności domu lub umowę najmu w tym kraju, lub że są pozostający w związku małżeńskim z mieszkańcem Tunezji lub mają rezerwację hotelową na czas pobytu w Tunezji, w takim przypadku pasażerowie muszą już posiadać bilet powrotny. Libijscy pasażerowie tranzytowi z Tunezji są zwolnieni.

Wolfsrudel 13.07.2022 20:38

Dzięki za info. Wygląda na to, że problem stwarza linia promowa, na którą też, niestety mamy bilety. Z Tunezji dostałem takie info:
"Zapraszamy do Tunezji
Nie ma problemu z zakwaterowaniem, jeśli nocujesz w namiocie, to znajdziesz ośrodki kempingowe lub schroniska lub jeśli chcesz, możesz wynająć mieszkanie na własną rękę. Pod względem rejestracji jest to jednak obowiązkowe i jest to bardzo normalna procedura, która rejestruje pierwszy dzień i wyruszasz. Oczywiście zostaniesz zapytany o drogę, którą wybierzesz i wyruszysz, ale nie ma ciągłego monitoringu."

Cezarus 13.07.2022 21:37

Niestety proponuję Ci jednak , żebyś jednak miał zrobiony booking na cały wyjazd . Przechodzą potwierdzenia z Booking,com . Najlepsze, że tego dnia , którego jechaliśmy nie wpuścili na pokład 3 kamperów......ponieważ nie mieli bookingu w hotelach :mur: . Oczywiście kontrolującym to są linie promowe i takie same przepisy mają GNV jak i Girimaldi.

myku 13.07.2022 22:18

Z kiedy sa te dane? Mam zone tunezyjke i nigdy o tym nie slyszalem. Daj znac to powiem ci jak jest w kolejnych dniach.

luk2asz 14.07.2022 00:05

Cytat:

Napisał Cezarus (Post 787518)
Niestety proponuję Ci jednak , żebyś jednak miał zrobiony booking na cały wyjazd . Przechodzą potwierdzenia z Booking,com . Najlepsze, że tego dnia , którego jechaliśmy nie wpuścili na pokład 3 kamperów......ponieważ nie mieli bookingu w hotelach :mur: . Oczywiście kontrolującym to są linie promowe i takie same przepisy mają GNV jak i Girimaldi.

No a co ma zrobić turysta z namiotem? Czy sprawy nie rozwiązuje bilet powrotny?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.