Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Regulacja luzu - powtorka z rozrywki??? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1603)

matjas 22.09.2008 16:26

Regulacja luzu - powtorka z rozrywki???
 
:mad:
Hej
Jakos z koncem sezonu i w związku z przymusowym postojem na kolkach z powodu awarii zacisku powziąłem postanowienie spowodowania malego serwisu w postaci regulacji luzu zaworow i synchro gaźników. Oczywiście wyczyściłem i naoliwiłem KaeNa żeby nie było wątpliwości i wykonałem jak Bog i Hąda przykazali regulacje o których już było sporo…
Zawory ustawiłem i zabralem się po poskładaniu całości za odpalenie, nagrzanie do wlaczenia wiatraczka no i regulujemy gazniki… i tutaj wielka niespodzianka.
Już po spuszczeniu ssania moto zaczęło kaprysic i chodzic nierowno z dopalaniem w tłumiku /dodam ze wczesniej nigdy nie było takich akcji/. Podlaczenie waku wiele wyjaśniło: roznica sześciu kresek na normalnych zegarowych wskaźnikach to wszak sporo.
Po regulacji i zbliżeniu się do siebie wskazowek okazalo się ze jest lepiej niemniej do idealu brakowalo jeszcze sporo i kulenie na jeden garnek i plywanie obrotow nie znikalo.
Po osiągnięciu idealnych wskazan na waku kuleje dalej. Idealnie zaczyna chodzic przy roznicy wskazan dwoch kresek. Podzieliłem blad i zostawiłem roznice jednej kreski ale nie jestem zadowolony z chodu na wolnych jak również /może to subiektywne/ moto zrobilo się z lekka leniwawe. Ale glowy za to ostatnie nie dam…
Pany ratujta!!! Czy to oznacza ze regulacja zaworow spierdzielona??? Może przez ten dostep okienkowy nie poradziłem sobie najlepiej i jakos tak na to wskazuje ze chyba trzeba cala operacje powtórzyć. Mam nadzieje ze się myle bo przeca roboty przy tym huk. Niech świadczy o tym cena - w serwisie hondy to 450PLN!!! Fok!
To co? Raz jeszcze moto na kołki?
Pozdrawiam Serdecznie
Matjas

rambo 22.09.2008 17:11

podłącz waku pod gaźniki ale zamień: rurki i/lub zegary.
zaworów nie tykac jak nie klepią ;) ja nie tykałem od 50 000km i luzy ciagle te same. Aha. K&N to nic dobrego dla afryki.

Napisz jak postepy :p

wieczny 22.09.2008 18:19

To co opowiadasz przypomina mi moje boje z zaciętą linką ssania. Miałem te same przygody z wakuometrami.

Właśnie skończyłem sprawdzać luz zaworowy. Od 21kkm ten sam.

450pln za sprawdzenie, że luzy są OK :D. Fajnie ;).

Kazmir 22.09.2008 21:10

Wydaje mi się, że na bank zawaliłeś regulację zaworów. Wartości luzów zaworowych ustawiłeś może dobrze, ale na którymś garnku nie złapałeś GMP
Pytanie przed regulacją silnik kulał?

szwedzkikucharz 22.09.2008 21:31

Cytat:

Napisał rambo (Post 24663)
zaworów nie tykac jak nie klepią ;) ja nie tykałem od 50 000km i luzy ciagle te same

No tak, ale jeżeli luz się zmniejszy to także klepania słychać nie będzie. Czy są jakieś inne tego objawy (zbyt małego luzu)? A może Afri nie ma skłonności do zmniejszania luzu? Nie śmiać się, ja zielony jestem........

wieczny 22.09.2008 21:39

Jak jest luz za mały to na ciepło ciężko odpala.

hubert 22.09.2008 21:51

Matjas, do regulacji zaworów zdejmowałeś airboxa ?

Kręciłeś śrubą składu mieszanki biegu jałowego ?

Różnica na wakuometrze jest tylko na niskich obrotach czy w całym zakresie ?

matjas 22.09.2008 23:53

erboks byl rzecz jasna zdejmowany :) nie wyobrazam sobie bez zdejmowania cokolwiek tam zrobic. esz do serwisowania to krolowa wymaga delikatnego podejscia :)
byc moze fakt trzeba zamienic jeszcze zegary ale to pastorowe wiec raczej dzialaja OK.
przed dotykaniem sie do zaworow silnik NIE kulał. roznica na waku jest w calym zakresie.
GMP lapane na znaki na kole zebatym wiec o pomylce nie moze byc mowy... wicie rozumicie jak jest - jezdzic mozna ale czlowieka smutek ogarnia ze sie wzial i mimo tego
ze juz wczesniej robil to w innych moto to chyba tym razme nie poszlo zanadto.
stawiam samodzielnie na spieprzony luz zaworowy ale pytam kontrolnie moze ktos cos takiego tez kiedys mial i zamiast znowu rozbierac do polnaga moja kobełke lepiej posluchac kogos madrego...
no.
co do KN to dlaczego niedobrze??? jak sie lata w miescie i w trasach tylko a nie po blocku to raczej bola chyba nie ma nie? niech mnie ktos poprawi jesli sie myle.
zdrowia chopy
matjas

hubert 23.09.2008 00:09

A może po prostu źle airboxa założyłeś ?

matjas 23.09.2008 00:38

wontpiem ;) ale sprawdze. myslisz ze takie cuda by sie dzialy??? podcisnienie to przeca POD przepustnica a nie nad sie odbywa i erbox to chyba az nie tak... no ale hm... teraz to trza wszystko bedzi obstukac bo nic tak nie wkurza jak moto co ni chodzi jak trzeba.
pozdrawiam
matjas


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.