Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Cagiva Navigator 1000 jezdzil ktos ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37921)

zibiano 15.08.2020 17:08

Cagiva Navigator 1000 jezdzil ktos ?
 
Witam
Czy ktos dosiadal - jezdzil Cagiva z silnikiem tl1000.
Prosze tych co mieli stycznosc o 2 zdania na ten temat
Reszta to kwestia gustow o ktorych sie nie dyskutuje :)

zimny 15.08.2020 17:36

Powiem krótko. Nie wchodź w ten temat jeśli to silnik z TLa i spodziewasz się umiarkowanego spalania i dobrej kultury pracy. Może włosi zrobili do niego dobry wtrysk ale w DL1000 sporo kasy i nerwów mnie kosztowało wyprowadzenie kultury tego pieca na prosta.

Tyle, że piec TL / DL jak na swoje lata to ogień z dupy jak się odwinie między 5 a 8 tys rpm. Varadero daleko z tyłu :) To chyba jego największą zaleta, ale i umiarkowana frajda na plus typowo do turystyki. Chla dużo lub bardzo dużo.

Navigator to ciekawa konstrukcja jako całokształt - lepsze niż w DL zawiasy, mniejsza masa, wydech puszczony góra. Dużo bardziej enduro i ładny sprzęt. Najbardziej obawiałbym się zapłonu, czy da się tam podpiąć power Commandera dedykowanego do DL, bo w Suzuki trzeba było sporo poprawić jak dla mnie.

Najwazniejsza w tej kwestii jest chyba cena tego wynalazku - dobry dl1000 kosztuje 13-15 tysi, a to można kupić za połowę tego. I w tej sytuacji mkze być to ciekawe rozwiązanie.

Jakbys kupić to podziel się opinia, a ja z kolei podzielę się tym co wiem o piecu dl1000 i jak go poprawić.

Kwestie dostępności części innych niż eksploatacja to pomijam bo jak interesujesz się tematem Cagivy to wiesz co i jak..

Pozdrawiam
Zimny

tomekv4 15.08.2020 20:38

Miałem poprzedni model czyli Gran Canyona z silnikiem Ducati. Jeżdziło przepięknie. Co do awaryjności to pewnie Ducati ale jazda naprawdę bajka. Wyrywało do przodu niesamowicie. Hamulce troszkę mogły by byc lepsze

zibiano 15.08.2020 20:47

Dzieki za odpowiedzi
Jak piszesz - jednopunktowy wtrysk nieogarnia przy malych obrotach i power commander by sie przydal - pisza na portalach ang
Ciekawi mnie ten sprzet

zimny 15.08.2020 21:21

To nie tyle proglem wtrysku jako takiego co tego, że silnik z TLa próbowali zmusić do spełnienia norm emisji, i w zakresie 3 do 4 tys rpm bardzo zubozyli dawki. Poza tym jest jeszcze kosz sprzęgłowy ale to odrębny temat.

Ogólnie i Navigator i Gran Canyon to bardzo ciekawe sprzęty w kategorii "wybór nieoczywisty"

Powodzenia!

herni 01.09.2020 19:59

Cytat:

Napisał tomekv4 (Post 693374)
Miałem poprzedni model czyli Gran Canyona z silnikiem Ducati. Jeżdziło przepięknie. Co do awaryjności to pewnie Ducati ale jazda naprawdę bajka. Wyrywało do przodu niesamowicie. Hamulce troszkę mogły by byc lepsze


Potwierdzam. 900 od Ducati w GranCanyon ciągnie jak szalona:D

herni 27.04.2022 16:12

6 Załącznik(ów)
Właśnie zakupiłem do kolekcji ten charakterny motocykl jakim jest Gran Canyon:D:dizzy:

matjas 27.04.2022 16:44

gratulacje!! jeszcze na starych dobrych anakach.

Cytat:

Napisał herni (Post 695596)
Potwierdzam. 900 od Ducati w GranCanyon ciągnie jak szalona:D

no a za przeproszeniem a jak ma ciągnąć niemal litr??

herni 27.04.2022 17:44

Cytat:

Napisał matjas (Post 778748)
gratulacje!! jeszcze na starych dobrych anakach.



no a za przeproszeniem a jak ma ciągnąć niemal litr??


Varadero jest liter i nie ciągnie jakoś tak.... Ducati ma zupełnie inną charakterystykę silnika V2.

zimny 27.04.2022 21:54

Gratulejszyn, pewnie jak to w ducati, świetne prowadzenie, dobre zawieszenie i chętnie kręcący się silnik. Zacna maszyneria.

Sam kiedyś się na Navigatora czaiłem, z silnikiem z TLa. Ale w sumie wolałbym takiego Canyona.

Jazda na pewno będzie git, życzę tylko bez paciakow coby Ci nie przyszło plastików dokupować :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.