Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Przegląd gwarancyjny w Turcji (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42245)

syncronizator 23.03.2022 23:06

Przegląd gwarancyjny w Turcji
 
Mam taką sytuację że drugi przegląd gwarancyjny (ten po 12tyś) wypadnie mi w środku Iranu lub w drodze powrotnej w Turcji.

Na stronie https://global.honda Iran nie występuje (pewnie sankcje).
Chociaż niby są jakieś serwisy co mają takie "sfałszowane" logo Hondy :)

Ostatni kraj po trasie gdzie Honda ma swoje serwisy autoryzowane to Turcja.

Jednak w książce serwisowej która dostałem przy zakupie motocykla jest gwarancja "Honda Europe" ...no i nie ma tam śladu po Turcji.
Ostatni kraj Europejski po trasie to Bułgaria. ...ale za wcześnie na serwis w trasie do Iranu i za późno w drodze powrotnej.

Co sądzicie ? .. jeśli zrobię serwis w Turcji w ASO Hondy.... to zachowam gwarancję?
Czy nie będzie przypadkiem tak ,że w razie jakiejś próby skorzystania z późniejszej naprawy gwarancyjnej w PL ... nagle dowiem się że tracę gwarancję bo nie zrobiłem serwisu w ASO w Europie ?

Emek 24.03.2022 05:41

Ja sądzę że zrób serwis jak wrócisz. W Iranie serwisu nie zrobisz.

44FG 24.03.2022 06:53

W kwestii gwarancji to ja bym zaczął od szczegółowego przeczytania jej warunków. Honda Europe to po prostu dystrybutor niekoniecznie oznacza, że musisz robić serwis w Europie. Poza tym Turcja do Bosforu to chyba też Europa choć nie Unia. Jakbyś zapakował moto na statek i wysłał go sobie np do USA to chyba dalej serwisy zrobione tam w aso zachowują gwarancję.

Natomiast raczej zrobiłbym za wcześnie niż za późno. Jeśli zrobisz za późno w mojej opinii odmówią Ci później gwarancji.

P.S. Nie pytam czy czytałeś relację Dredda z wycieczki do Iranu w zeszłym roku, bo uznaję, że wiesz w co się pchasz ;) Ubezpieczenie na ten statek kosmiczny, które ogarnia Iran masz?

Emek 24.03.2022 07:48

Po pierwsze serwisu wcale nie musisz zrobić w ASO żeby utrzymać gwarancję. Po drugie w związku z covid wiele firm zmieniło zasady i powydłużało okresy przeglądów tak że można je przeciągać nawet o 3000 km lub 3 miechy jak przegląd jest co jakiś czas. To by trzeba sprawdzić jak jest w Hondzie ale patrząc na zdychające telewizory po 10 kpln za sztukę tą gwarancję warto byłoby utrzymać.

Cytat:

Napisał 44FG (Post 774271)
P.S. Nie pytam czy czytałeś relację Dredda z wycieczki do Iranu w zeszłym roku, bo uznaję, że wiesz w co się pchasz ;) Ubezpieczenie na ten statek kosmiczny, które ogarnia Iran masz?

Mógłbys rozwinąć co masz na myśli. Ja do Iranu wjeżdżałem na zielonej karcie i nie robiłem żadnego ubezpieczenia dodatkowego bo niby jakie i na co?

@syncronizator, o ile ten przegląd ci wyjdzie przeciągnięty? Robiłem 2 dalsze tripy Afryką i jak się robi trasę 15000 km to nie ma opcji serwisu nie przeciągnąć.

Futrzak 24.03.2022 08:55

Może nie do końca o Hondzie ale:
miałem podobną sytuację w bmw, wysłałem zapytanie do dealera, u którego zakupiłem moto, czy nie będzie problemu z gwarancją. jeżeli wykonam serwis w innym państwie Turcja- odpowiedź warunkiem jest wykonanie czynności serwisowych w autoryzowanym serwisie bmw potwierdzonych wpisem w systemie elektronicznym, oraz wbiciem przeglądu do książki gwarancyjnej. Dodatkowo podesłali listę miejsc, gdzie mogę taki przegląd wykonać.

44FG 24.03.2022 08:58

Casco Emek. Zielona karta to OC. Przy Afrze za 80 tysięcy chyba warto o tym pomyśleć.

Emek 24.03.2022 09:06

To chyba zależy od ubezpieczyciela jak masz wykupione autocasco w PL. Wiem że jak jeszcze miałem Afrę to nie działało AC na terenie Rosji, Ukrainy i gdzieś tam jeszcze. Po prostu były wyłączenia. Nie wiem jak z Iranem. Osobiście jakoś się bardzo tym nie przejmowałem choć zdarzyło mi się w Iranie być pukniętym przez puszkę. Tam wogóle jest grubo jeśli chodzi o ruch, szczególnie w dużych miastach.

M5Q 24.03.2022 12:37

Możliwe że będę miał podobną sytuację podczas zaplanowanego wyjazdu, niby na razie nigdzie dalej nie jeżdżę, a kilometry na liczniku jakoś dziwnie szybko przybywają...
Dla własnego świętego spokoju w pzypadku niekorzystnego stanu licznika:
- napiszę do Honda PL w celu potwierdzenia możliwości przesunięcia przeglądu, tudzież wskazania jakie serwisy na mojej trasie są wystarczająco autoryzowane,
- w razie niesatysfakcjonującej odpowiedzi zrobię serwis wcześniej - nie musi to być dokładnie 12 tys. km, przegląd wpisany przy 10 tys. będzie wystarczający dla gwaranta.
Poza tym zakładam że w razie co zrobię ze dwa dodatkowe dłuższe wypady weekendowe jeszcze przed głownym wyjazdem, wtedy przegląd wypadnie odpowiednio - co zdecydowanie i Tobie polecam :-)

Edyta: właśnie sprawdziłem w książce gwarancyjnej, wychodzi że na trasie mojej zaplanowanej wycieczki poniżej Budapesztu to tylko w Macedonii jest jakieś przedstawicielstwo, ale nie wiem czy chciałbym tam robić przegląd... Najpewniej zrobię w PL przed albo po wyjeździe.

maciekrom 25.03.2022 14:22

Ja bym zapobiegawczo zrobił w Stambule, po pierwsze to jeszcze Europa, po drugie spotkałem tam wiele Afryk więc nie będzie problemu.

syncronizator 25.03.2022 14:49

Cytat:

Napisał Emek (Post 774274)
@syncronizator, o ile ten przegląd ci wyjdzie przeciągnięty? Robiłem 2 dalsze tripy Afryką i jak się robi trasę 15000 km to nie ma opcji serwisu nie przeciągnąć.

Mam obecnie 3,5 Tkm nalotu
Następny przegląd za 8,5 Tkm. (przy 12Tkm).

4tyś do granicy Iranu + 5tyś po Iranie.
Serwis musiał by być tuż przy granicy a jest w Diyarbakır czyli 500km od granicy.

Ani w kij ani w oko.

Olej i tak wymienię sam przy 10tyś. Chodzi o pieczątkę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.