Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Kierownica stal - aluminium (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11591)

lord 12.12.2011 23:06

Kierownica stal - aluminium
 
Czym w codziennej praktyce różnią się kiery stalowe od alu? Rozumiem, że stalowa jest w jakimś stopniu prostowalna a aluminiowa tylko do wymiany przy glebnięciu. Czy do kierownic akcesoryjnych mieszczą się oryginalne obciążniki?

Scorpi 12.12.2011 23:26

Do grubosciennej aluminowej kiery musiałem dotaczac obciazniki. maja wieksza srednice na standardowej grubości rurke z której jest wykonana orginalna kiera. Nie polecam pseudo renthala z aledrogo za niecała stówke. to badziewie z plastikowymi obejmami poprzeczki któe sie łamią przy montarzu. Jak kupywac to coś z gónej póły.

Lepi 13.12.2011 07:18

Cytat:

Napisał lord (Post 210767)
Czym w codziennej praktyce różnią się kiery stalowe od alu? Rozumiem, że stalowa jest w jakimś stopniu prostowalna a aluminiowa tylko do wymiany przy glebnięciu. Czy do kierownic akcesoryjnych mieszczą się oryginalne obciążniki?

Zadziwiasz mnie tą teorią. Na pewno znajdziesz jeden przykład że ktoś zniszczył aluminiową kierę o zmiennym przekroju. Ale to co piszesz to moim zdaniem "nadużycie".

motormaniak 13.12.2011 08:33

Ważne żeby była to kiera markowa - dobra. Renomowanej firmy aluminiowa kiera nawet 22mm ma grube ścianki i jest bardzo wytrzymała oraz trochę sprężysta. Chińskie tanie aluminiówki są rzeczywiście do wywalenia po pierwszej glebie.

pałeł 13.12.2011 09:00

to cie zmartwię co prawda stalowa z afryki to dość mocna kierownica
choć nie ma większego problemu ja wygiąć
odkąd mam fatbara reikona to o kiere jestem absolutnie spokojny
dwa kiera ma dobre katy bo łokcie same wędrują na boki i do góry
trampkowa kierownice wygiąłem tej mi się nie udało jeszcze :)

tak na marginesie to nie aluminium lecz stop aluminiowy często z pamięcią kształtu

LukaSS 13.12.2011 11:11

Ostatnio na którymś forum motocyklowym czytałem mądrości pewne: człowiek mówił, że kierownice aluminiowe są do dupy bo założył Renthala i po glebie parkingowej kiera się zgięła. Na to durniowi kilka osób jeszcze przyklasnęło :D

Tak, tylko że chiński Renthal za 99 zł i ten za 300 zł to jest przepaść w jakości.

aciu 13.12.2011 11:45

dokładnie jak piszesz. Kumpel w Banditce dla popisu stawiał na koło, i za którymś razem kiere zgieło praktycznie w druga stronę...patykiem to on nie jest ale później wyszło szydło z worka że to złota kiera za promocje z allealle. Zaś w swoim mam oryginał jeszcze za germańca montowane i szarpanie na chama przy podnoszeniu jej nie ruszy. Czasem Renthal made in china a taki funkiel oryginał to niebo a ziemia. Podobnie z kapciami, Adiszki z chin po roku w piec, a takie z EU to i pięć lat pochodzą.

pałeł 13.12.2011 12:08

bo kiera dobra to nie 200 zł lecz koło 500 :) w tym tkwi ta róznica okazje sa tak ale do straty kasy

lord 13.12.2011 15:06

Nie upieram się przy aluminiowej, potrzebuję czegoś co dobrze i bez zbędnych inwestycji zastąpi oryginał. Nie hulam w piachach i bagnach - badziewia za 90 zł też nie zamierzam kupować. Czy ktoś ma wiedzę na temat tego co proponuje larsson czyli fehlig i tommaselli?

motormaniak 13.12.2011 15:14

W takim przypadku za około 120 zł z larsona stalowy Tomaselli jest zdecydowanie lepszym wyborem niż aluminiowa podróbka z allegro za tą samą cenę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.