Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Stukanie lag przy odbiciu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2194)

podos 31.08.2009 09:23

mam nadzieje ze admin wywali ten nieprofesionalny sposób do jakiegoś innego działu bo do Warsztatu sie nie nadaje...

Inne serwisy tez tak bedziesz robił? z czterech swiec wymienisz dwie, zeby nie rozbebeszać, a stary olej wyssasz przez wydech? Lenistwo, partactwo i druciarstwo. Brrr.

vinc18 02.09.2009 18:29

Jak jest korek spustowy w lagach to chyba nie do ozdoby.Żadnych luzów ani stuków to co będę uprawiał sztukę dla sztuki i flaki wywalał wolę zostawić energie na ew wymianę wałka)))) już nawet zainwestowałem we white rękawiczki)))

podos 02.09.2009 18:51

Cytat:

Napisał vinc18 (Post 72882)
Jak jest korek spustowy w lagach to chyba nie do ozdoby.Żadnych luzów ani stuków to co będę uprawiał sztukę dla sztuki i flaki wywalał wolę zostawić energie na ew wymianę wałka)))) już nawet zainwestowałem we white rękawiczki)))

jak masz korek spustowy toś szcześciarz ale pomiar lustra bez wyciagania lag i tak masz tez utrudniony

Artuditu 02.09.2009 19:00

Sposób jak sposób-czemu nie. Ale ile jest roboty z wyjęciem lag? Zwłaszcza jak się ma centralkę;). Do sposobu pku koło też wypada zdemontować. kilka śrub w tą czy w tamtą. Jak dla mnie średnie udogodnienie. Wolnoć Tomku w swojej Afryce.

podos 03.09.2009 08:49

Cytat:

Napisał Artuditu (Post 72887)
Wolnoć Tomku w swojej Afryce.

no tak, ale w Warsztacie AfricaTwin takiej wolnosci już nie ma. :umowa:

sambor1965 03.09.2009 11:45

Tez mi cos stukalo w lagach czy gdzies tam z przodu przy hamowaniu. Ustapilo po zmianie oleju, uszczelniaczy i lozyska glowki ramy. Wymienialem hurtowo wiec nie powiem co pomoglo. Aha, nie wymienialem dlatego, ze stukalo tylko dlatego, ze byl na to czas...

petrosbike 27.09.2009 03:23

Żeby Wam nie było smutno to dodam że jak pojechałem w Bieszczady i latałem po "szutrach" złożonych z kamieni 5-8 cm to u mnie tez napierdzielało że hej. Ogladałem wszystko : zaciski, klocki, kable, plastiki, główkę, linki i zero diagnozy. Olałem i wróciłem do domu. Pamięć tego jednak została i nadal główkuję. Olej był wymieniony, główka też, zaciski nasmarowane, klocki nowe- co pozostaje? Jak czytam ze po wymianie tulejek nadaj puka to juz nie mam pomysła. Czy w końcu jest na to jakas diagnoza czy hondy tak maja? czy co?
p.s. jednak bym stawiał na pukanie tulejek w obudowie czyli w dolnych rurach. Podejrzewam ze oprócz wyrabiania sie samych tulejek to wyrabiają sie równiez te dolne rury w których sa osadzane a na to rady oprócz wymiany na nowe to nie widzę. Stukanie to ma dźwiek głuchometaliczny, masywny więc to prawdopodobnie obijaja sie o siebie duze elementy czyli rura nośna o dolną.
Jesli źle kombinuje to poprawcie.

rambo 27.09.2009 10:50

Nie jestem expertem żadnym w tej dziedzinie, bo nigdy nie zmieniałem nawet uszczelniaczy w zawieszeniu. Ba, nawet rozebranego zawieszenia nigdy nie wiedziałem. Ale miałem okazje sprawdzić, że przy pracy przedniej zawiechy na 100% (22cm w AT) to nawet 25ml oleju za dużo może dawać takie efekty. Odciągnij sobie strzykawą np 50ml na strone z zawiechu oleju, i sprawdź czy stukanie przestało. Jak coś, to dolejesz z powrotem i po bólu.

tomkow 27.09.2009 10:50

Stukało, najczęściej gdy koło zeskakiwało z czegoś i lagi się prostowały. Nie mając lepszego pomysłu wymieniłem: olej, uszczelniacze, łożyska. Mechanik (Majny) skasował i powiedział że już nic nie stuka. Tymczasem stuka dokładnie tak samo, jak w czasach gdy byłem bogatszy o 350 pln. Chyba oleję temat.

T.

Bonjour 28.09.2009 09:24

Pewnie masz podtarta goleń od środka. Wyjmij zawiechę, spuść olej, odkręć kapsle żeby zwolnić sprężynę, złap w imadło za goleń i poruszaj delikatnie lagą na boki ( w poziomie i pionie). Z drugą zrób to samo. Jak zrobiłeś wszystko o czym pisałeś i wyczujesz tam luz to znaczy że mam rację :)
Ja tak miałem, wydałem kupę kasy na uszczelniacze, panewki i oleje. Efekt był żadem. Skończyło się na wymianie zawiechy. Z Dodatkowych objawów oprócz stuków przy odbiciu miałem jeszcze straszne pływanie moto na zdrapce i trelinkach.:at:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.