Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Czy kiedykolwiek wymieniał ktoś zębatkę napędzającą kosz sprzęgłowy 23110-MV1-000 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42585)

Farmer 18.05.2022 17:13

Czy kiedykolwiek wymieniał ktoś zębatkę napędzającą kosz sprzęgłowy 23110-MV1-000
 
3 Załącznik(ów)
Witam wszystkich ;)

Potrzebuję w miarę możliwości szybkiej informacji, bo moto stoi u mechanika.
Dałem motocykl do regeneracji kosza sprzęgłowego i mechanik powiedział, że trzeba również wymienić koło zębate napędzające kosz sprzęgłowy nr części 23110-MV1-000. Z tego co obdzwoniłem całą Polskę, dowiedziałem się, że tej części już nie ma i nie produkują jej. Nie ma również żadnych stanów magazynowych. Ale co ciekawe, wszyscy twierdzili, że tego nikt w PL nie zamawiał. Stąd moje pytanie, czy ta część w ogóle się psuje ? Byłem w warsztacie i okazało się, że zębatka jest w idealnym stanie, tylko ponoć sprężynki nie dociągają. Więc teraz już nie wiem czy faktycznie może zaistnieć taka sytuacja, czy miał ktoś do czynienia z takim problemem ? Na fotce u dołu na zębach jest olej, one nie są w żaden sposób zużyte, wyglądają jak nowe.
Z góry bardzo dziękuję za informacje ;)
Pozdrawiam ;)

Melon 18.05.2022 18:33

Znaczy się sprężyny do wymiany a koło ok ? W katalogu nie ma samych sprężyn ?

R2D2 18.05.2022 19:32

Robiłem regenerację kosza i nie zmieniałem tej zębatki.
W drugim silniku zmieniałem kosz na używkę i tez nie zmieniałem tej zębatki.
Wszystko śmiga.

Farmer 18.05.2022 19:36

Cytat:

Napisał melon1968 (Post 780751)
Znaczy się sprężyny do wymiany a koło ok ? W katalogu nie ma samych sprężyn ?

Dzwoniłem do kilku serwisów, nikt nie zaproponował sprężyn. Tylko czy kiedykolwiek ktoś w ogóle wymieniał tą część lub sprężyny ?
To mnie ciekawi ?
Napiszcie proszę jak mieliście z tym jakieś doświadczenia.

Farmer 18.05.2022 19:39

Cytat:

Napisał R2D2 (Post 780761)
Robiłem regenerację kosza i nie zmieniałem tej zębatki.
W drugim silniku zmieniałem kosz na używkę i tez nie zmieniałem tej zębatki.
Wszystko śmiga.


Tylko tak jak pisałem w poście, nie chodzi o zębatkę, co okazało się na miejscu - tylko o sprężynki w środku. Ponoć nie dociągają. Czy to jest możliwe ?

Kazmir 18.05.2022 20:49

1 Załącznik(ów)
Sprężyny w tym zestawieniu dwóch kół zębatych mają za zadanie wyciszyć pracę tego zazębienia z koszem sprzęgłowym. Koło jest przestawione na zębach (fotka) i te sprężyny kasują luz międzyzębny. Nie ma to znaczenia absolutnie w pracy pod obciążeniem, a tylko w sporadycznych przypadkach na wolnych nierównych obrotach biegu jałowego.
Jeśli faktycznie jest luz na tych sprężynach to one w pierwszej kolejności będą hałasować. Sprężyny wymienić dobierając podobne, czy zlecić dorobienie to żaden problem. Jeśli te sprężyny nie mają luzu w "swobodnym" stanie to nie ma co panikować tylko składać.

W nowszych motocyklach sprężyny i dzielone koło zębate zostało zabrane do domu przez księgowego i postawione na półce;):)

Farmer 18.05.2022 22:07

Dziękuję Kolego Kazmir ! Twoja wypowiedź ma sens i rozjaśniła trochę temat ;) Jutro porozmawiam z mechanikiem, bo może faktycznie nie ma sensu tego ruszać. Byłem dzisiaj przy motocyklu u niego i macałem tą zębatkę i siedzi bardzo ciasno, ciężko było nawet obrócić, nie mówiąc o jakimkolwiek luzie. Zobaczymy... Jeszcze raz dziękuję ;)

ziutek2002 19.05.2022 07:52

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Kazmir (Post 780774)
W nowszych motocyklach sprężyny i dzielone koło zębate zostało zabrane do domu przez księgowego i postawione na półce;):)

W CRF1000 jeszcze występuje :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.