Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Mala ale przyjemna przejazdzka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=670)

Dejvid 19.05.2008 23:54

Mala ale przyjemna przejazdzka
 
Jutro wyruszam w Bieszczady. Ja i Basia na Afri - w pojedynke. Wierna Afri stoi juz okufrowana, i tak samo jak my nie moze sie doczekac pieknej i ponoc dziewiczej otchlani Bieszczad. Nigdy tam nie bylem, jade doslownie bez planow (zadnego organizowania noclegow ani konkretnych tras). Ma byc fajnie, widokowo no i jak najwiecej off-roadowo ;) Dlatego jesli ktos mialby jakies krotkie konkretne sugestie co do objazdu Bieszczad oraz niedrogich noclegow, to prosze pisac - jutro z rana jeszcze tu zasiade ;) Czas na przeprawe po Bieszczadach to 5-6 dni.
A moze ktos by sie i dolaczyl? Chetnie zapraszamy jakby co :) moj tel 601617018 :)
A teraz ide odpoczywac, bo czeka nas pare km testowania nowych kombinezonow przeciwdeszczowych...

EGON 20.05.2008 08:31

co tu dużo gadać... Bieszczady są zajebiste... :D choć raz w roku muszę pojechać tam bo inaczej mnie nosić zaczyna....

Pawel_z_Jasla 20.05.2008 09:16

Witam - gdybyś w dniach pomiędzy najbliższym czwartkiem a niedzielą zawitał w sąsiądujący z Bieszczadami Beskid Niski i okolice Parku Magurskiego to polecam się jako "przewodnik". Trasy z lekkim off gwarantowane a miejsc do spania "ci u nas dostatek". Jeśli się skusisz to z Bieszczad w kierunku na Beskid polecam tarsę południową czyli przez Cisną - Komańcze - Jaśliska - Tylawe do drogi Dukla - Przejście graniczne w Barwinku a następnie na "międzynarodówce" w lewo /kierunek Barwinek/ i na pierwszej "krzyżówce" w prawo na dość zniszczony asfaltowy odcinek prowadzący do wsi Mszana po czym za kolejne kilka km. ponownie ostro w lewo /kilkaset metrów przed tym skrzyżowaniem zacznie się nowy asfaltowy dywanik/ na Polany - Krempną gdzie np. możemy się ustawić na "oblatywanie" okolicy.
Jak się skusisz to tel. do mnie: 600 831 641

Ps.
Same Bieszczady to pełny wypas ale za bardzo z offem nie ryzykuj bo "zieloni" ostro działają a mandaty nie są niskie :vis:

sławas 20.05.2008 21:47

siema

ja jutro startuje "przed siebie" na kilkudniową tułaczke w kierunku bieszczad, wiec bede tam napewno...dalej na ukraine i dalej nie wiem gdzie, na ile wystarczy czasu i monet....może do zobaczenia na trasie...

Dnieprw 20.05.2008 22:04

Hej! Jak szukacie fajnego noclegu to polecam "Zagrode Chryszczata" w Smolniku (Smolnik kolo Lupkowa i Komanczy). Fajny klimat i mozna w zasadzie podjechac motocyklem 2 metry od drzwi pokoju.

Dejvid 27.05.2008 20:25

Hej hej! Wlasniem wrocil, pelen wrazen jak i moja ladniejsza polowka :) Piekne sa Bieszczady, piekne! Pawle z Jasla, szkoda ze troszke za pozno napisales tu na forum, bo dopiero teraz to przeczytalem :( W Bieszczady wjezdzalismy od Dukli przez Komanczę, potem probowalem offem na Duszatyn i dalej lasem, alem sie wycofal po dwoch przejazdach przez rzekę za Duszatynem (ja mieczak jeste ;P ) i pojechalismy normalnie szosą do Cisnej. Tam 2 noclegi w "Cieniu PRLu" potem 3 noclegi w Polanczyku. Polowa dni pobytu do deszcze, ale to nie przeszkadzalo w zwiedzaniu. Z ciekawszych offów wykonalismy przejazd : trasa z Górzanki na Baligród, w polowie tej trasy (po 3 przejazdach przez rzeczkę) odbicie w lewo w szlak rowerowy prowadzący do cerkwi w Łopiance :) Prawdziwe wyzwanie, kupa blota w glebokich korytach pod gore.
Od tej pory Bieszczady staną sie moim czestszym punktem programowym wypraw. To magiczne miejsca
Pozdrawiam.

PS. Slawek daj znac gdzies Ty wkoncu wyladowal w tych Bieszczadach.

Dejvid 27.05.2008 21:54

To moze juz za pozno ;p Juz tesknie za tymi strumykami i dziką puszczą :)

PS. Tak na powaznie to trzeba tam uwazac, ale na... niedzwiedzie :/ Ponoc jest to bardzo rzadkie, ale nam sie udalo miec spotkanie z misiem. Na szczescie bylismy juz na motorze i akurat ruszalem, gdy spostrzeglismy niedzwiedzia siedzacego za krzakami malin gapiacego sie na nas w odleglosci ok 20m od drogi. Gdy zobaczylem jak podnosi glowe w naszym kierunku nie zastanawialem sie ino gaz i dwójka i dzida przez szutry i kałuze w ciemnym lesie... Miejsce spotkania - 100m od schroniska Koliba, godzina wieczorna.
Kolejnym ciekawym zajsciem z przyrodą bylo jak prawie potracilem orła krzykliwego - siedzial przy poboczu i sploszony niemal otarł sie o moje przednie kolo. Bieszczady poprostu sa super :)

Ronin 27.05.2008 21:58

wrzuć jakieś fotki:)

zibiano 28.05.2008 08:22

"... i wtedy sie w nas zapalawieczny bieszczadzki ogień...."
ja co roku staram sie tam być przyznaje :)
ale niedżwiedzia nie spotkalem , ale jazddaaaa :):):)

pozdrawiamy !
hej

Elwood 28.05.2008 09:05

I jeszcze na jedno musisz uważać. Droga do Łopienki, o której piszesz, wymaga zgody nadleśnictwa Baligród.
Fajnie się upala po lasach, tyle, że potem nie można zorganizować żadnej imprezy a klimat wobec OR jest taki, że... nie ma już żadnego klimatu.
Niestety taki lajf.
Druga sprawa, to forum jest ogólnodostępne i lepiej nie pisać o takich "osiągnięciach".
Między innymi dlatego na innych forach wprowadzono "zamknięte" regiony, na których w swoim sosie takie tematy sie spokojnie porusza, w tym, jak to zrobić aby było w zgodzie z lokalesami.
hej


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.