Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   BMW (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Kącik cycatych BMW GS 100/1100/1150/1200/1250 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41877)

Lakrua 10.02.2022 13:24

https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-gs-r1200gs-niemcy-2008r-tylko-61-tkm-3xkufry-gmole-serwisowany-top-stan-CID5-IDM2jjy.html
Panowie jedziemy oglądać taka sztukę. Na co to patrzeć przy oględzinach. Niby wszyscy na motorach jeździmy ale GS jeszcze nie było w garażu. Wszystkie podpowiedzi mile widziane. Dziękuje

Melon 10.02.2022 13:50

Cytat:

Napisał Lakrua (Post 768775)
https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-gs-r1200gs-niemcy-2008r-tylko-61-tkm-3xkufry-gmole-serwisowany-top-stan-CID5-IDM2jjy.html
Panowie jedziemy oglądać taka sztukę. Na co to patrzeć przy oględzinach. Niby wszyscy na motorach jeździmy ale GS jeszcze nie było w garażu. Wszystkie podpowiedzi mile widziane. Dziękuje

To ogłoszenie nie działa.

ŁukaszBIA 10.02.2022 13:57

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-gs...ID6EarXQ.html?

Chyba o tego chodziło.

Kumpel brał od nich w zeszłym roku 1290 z 17r i top stan to był rzeczywiście top stan, rzekłbym wg standardów P. Zimnego :)
Co do tego konkretnego motocykla się nie wypowiem.

zimny 10.02.2022 14:44

Ja miałem dokładnie ten (lub bardzo podobny w zbliżonej cenie bo już nie pamiętam) motocykl jechać i oglądać jak kupowałem swój. Ktoś pamiętam od nas z forum z Gdańska kupował tam xj900 i miał bdb opinię. Sam motocykl też dla mnie wyglądał bez zastrzeżeń.

Dlaczego odpuściłem?
1. Przekraczał mój budżet...
2. Trafiłem bliżej golasa z lakierowanymi owiewkami (widzimisię chyba właściciela jeszcze w DE bo jak się okazało owiewki wszystkie nienaruszone i fabryczne po miesiącu i roku produkcji) ale w podobnie zacnym chyba stanie ze zbliżonym przebiegiem który zmieścił się z moim i tak już naciągniętym budżecie. Kufry i wyposażenie kompletnie nie było mi potrzebne czy decydujące.

Zatem powody były poza techniczne - nie uważam też aby cena tego z ogłoszenia była za taki rok i przebieg plus wyposażenie wygórowana...choć zdawała mi się dość wysoka jednak. Ok, jeśli oczywiście stan jest taki jak ma być.

Jak patrzę po zdjęciach, manetkach itp to mój wygląda podobnie. Samego sprzedawcy nie znam, piszę tylko to co sam wiem.

Co do tego co oglądać to na szybko bo mam na świeżo - luzy na wahaczu, tylnym kole, wycieki z przekładni i skrzyni, przód, standardowe elementy jak w każdym moto. Silnik to osłuchałem tylko na bazie wiedzy ogólnej. Kolega zwracał mi uwagę że koniecznie mam sprawdzić czy działa ABS, oraz kwestie czy przy ruszaniu i przyspieszaniu nie ma stuków z okolic skrzyni, czy sprzegło równo i bez szarpania bierze. Nic takiego nie odnotowałem ale też nie znałem tych motocykli jak np kosza sprzęgłowego trampka czy silnika vstroma.

Powodzenia,
Zimny

ArtiZet 10.02.2022 16:20

Cytat:

Napisał zimny (Post 768787)
Ktoś pamiętam od nas z forum z Gdańska kupował tam xj900 i miał bdb opinię. Sam motocykl też dla mnie wyglądał bez zastrzeżeń.

https://africatwin.com.pl/showpost.p...8&postcount=34

zimny 10.02.2022 16:50

Ooo, właśnie :Thumbs_Up: w Kolegi wątkach też było coś o tym sprzedawcy i tym się ja nieco sugerowałem jak rozpoznawałem rynek.

Jarek 11.02.2022 10:03

Elo Marcin- dziś dopiero zauważyłem Twój wątek- nie sądziłem że pójdziesz w cycki:)- tak czy siak -gratki i ...powodzenia oraz gumowych drzew:)
pzdr

zimny 11.02.2022 10:30

Cytat:

Napisał Jarek (Post 768893)
Elo Marcin- dziś dopiero zauważyłem Twój wątek- nie sądziłem że pójdziesz w cycki:)- tak czy siak -gratki i ...powodzenia oraz gumowych drzew:)
pzdr

Dzięki Jarek. Ja też nie sądziłem i cały czas się dziwie :confused::)

NAT poza zasięgiem, KTM1050/1090 (bardzo mi się podoba!) też budżet przekraczał za dobrą sztukę, 990ADV - ni ma na rynku i nie mój styl jazdy raczej na asfalt są lepsze, DL1000 po 2014 budżet za dobrą sztukę + silnik specyficzny. Wiadro ciężkie, za ciężkie zdecydowanie. F800GS - nie planując terenu nie widziałem sensu dętek i szprych. Ceny także na granicy budżetu za takie z niewielkim przebiegiem. No i jakoś...co tu gadać, jak BMW to trochę ciekawość boksera.

DL650! Tak, zdecydowanie tak, ale miałem i nowszy i starszy - na dziś nie mogłem znaleźć godnego egzemplarza w cenie którą uznałbym za właściwą. Naprawdę słabo z rynkiem tych maszyn (a tam np. 100kkm oznacza co innego niż w GSie). Plus uznałem że fajnie byłoby mieć trochę więcej mocy i hamulców przy podobnym spalaniu i masie.

No i wyszło co wyszło :dizzy: NAJTRUDNIEJ jednak było wyłączyć uprzedzenia do BMW i gejesa. Po kilkunastu latach na japonii i mocno nabitych stereotypach.

Pozdrawiam
zimny

zimny 15.02.2022 10:57

Drobne tematy, temaciki elektryczno-biżuteryjne powoli dorabiam:

https://i.imgur.com/wv88xMX.jpg

https://i.imgur.com/qhVx8za.jpg

Się maluje blaszka, znaczy pomalowałem i niebawem zmontuję na gotowo.
Teraz przerwa parę dni bo moto u mechanika znajomego na wymianach płynów ustrojowych i przeglądzie.

Wczoraj jak w korku jechałem - zauważyłem jak różni się kardan od łańcucha. Ostatnio na kardanie jeździłem hm... w 2009, i była to hąda. Też było inne wrażenie przy ruszaniu niż na łańcuchu.

Przy zasprzęglaniu na niemal jałowych obrotach, takie puknięcie w napędzie - jednorazowe. Jak się w korku popuszcza sprzęgłem to za każdym razem puknięcie. Przy wysprzęglaniu nie ma. Gdy zasprzęglam z wyższych obrotów (ok 1500-2000) także tego nie ma, albo jest mniejsze. Ponoć norma (mechanik też tak mówi, że tak pracuje ten napęd - suma wszystkich luzów od silnika po przekładnię). Może posiadacze podobnych podpowiedzą? Mi na logikę... wydaje się to logiczne, bądź co bądź gum zabieraka tu nie ma :o

Oswajam się, że podobnie jak w autach tej marki - odczucia są nieco inne niż w reszcie :) tego się zresztą spodziewałem.

Pozdrawiam
zimny

JarekO 15.02.2022 11:08

Takie stuknięcia są normalne. Jak masz przeglądniętego kardana to jeździj i nie przejmuj się tymi odgłosami. Ja w swoim wodniaku dawałem ostro w palnik i po 30kkm wał wyglądał na nieruszony (serwisowany co sezon).

muszel72 15.02.2022 11:24

Normalka. Ale, podnieś na centralce i sprawdź jaki ma luz obwodowy na kole.

JarekO 15.02.2022 11:26

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 769534)
Normalka. Ale, podnieś na centralce i sprawdź jaki ma luz obwodowy na kole.

Oni tam pod Garwolinem mają bardzo dobrego speca od tych BMW. Pewnie już go pocieszył/zmartwił.

Brzeszczot 15.02.2022 11:47

Cytat:

Napisał JarekO (Post 769535)
Oni tam pod Garwolinem mają bardzo dobrego speca od tych BMW. Pewnie już go pocieszył/zmartwił.

A kogo jeżeli to nie tajemnica? Bo moja Barbara wymaga uważnego serwisu 😉

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

muszel72 15.02.2022 11:51

ja mogę polecić z czystym sumieniem Zbyszka z Traktu Brzeskiego 80 ale nie wiem skąd jesteś bo leśna dzicz mi nic nie mówi. Pisze o warsztacie z wawki.

zimny 15.02.2022 12:37

Cytat:

Napisał JarekO (Post 769535)
Oni tam pod Garwolinem mają bardzo dobrego speca od tych BMW. Pewnie już go pocieszył/zmartwił.

O właśnie, bo nie znam? Nie dziwne bo ja znam afrykanerów, trampkarzy itp. Kasta BMW lokalna była mi zupełnie obca :D

Nie, nie konsultowałem tego z nikim poza moim mechanikiem który zna GSy ale nie jest tzw. "specjalizującym się" w nich, ma aktualnie kilka sztuk pod opieką. Ma się przejechać i ocenić. Powiedział mi na razie tylko że motocykl wygląda bardzo OK i ma zupełnie cichy kosz sprzęgłowy co nie jest takie częste. Po AT i tym podobnych koszem to ja się zupełnie nie przejmowałem kupując, ale lepiej jak jest cichy niż miałby nap...

Odnośnie zasprzęglania - napisałem tylko na podstawie swojego spostrzeżenia. Jak jechałem po zakupie to nie zwróciłem uwagi bo nie jechałem w korku, a w trasie nic takiego nie ma. Luz na kole sobie sprawdzę, mechanik ma zerknąć pod osłony - na razie nie planuję rozpinania kardana i przekładni jak nie będzie konieczności.

Jak się sezon zacznie to Brzeszczot się przejedzie tym moim i wypowie jako długo GSa ujeżdżający...

Życie i wiele motocykli na koncie nauczyło mnie NIE panikować, nie wsłuchiwać się zanadto :) Ale co ma być sprawdzone to trzeba sprawdzić. Kardan to nie łańcuch z gumami i jestem świadom że pewne rzeczy są po prostu inaczej.

Zbyszka z Traktu znam, miałem od niego dwa motocykle, V-Stroma 650 kilka lat temu i Trampka. Jako mechanika go za bardzo nie znam ale ma bdb opinie. VStromem od niego tydzień po zakupie pojechałem w trasę 5 tys i było git :Thumbs_Up: Myślałem że on w japończykach głównie siedzi.

Pozdrawiam
zimny

muszel72 15.02.2022 12:48

Kosz sprzęgłowy:bow::vis::confused:
Do Zbyszka ASO beemwe z wawy przywoziło motki jak nie wiedzieli co z nimi :)

zimny 15.02.2022 12:52

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 769568)
Kosz sprzęgłowy:bow::vis::confused:

No tak...suche sprzęgło z jedną taczą...

Hm...może sprzęgło ogólnie? Nie wiem, to pewnie mój skrót myślowy bo faktycznie nie było powiedziane "kosz" (przecież KAŻDY motocykl ma kosz sprzęgłowy pod jednym deklem a altka pod drugim!!! :D). Podobno jest cicho a nie musiałoby być, ale lepiej jak jednak jest cicho :) tak, chodziło o sprzęgło jako całość pewnie

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 769568)
Do Zbyszka ASO beemwe z wawy przywoziło motki jak nie wiedzieli co z nimi :)

OK, to spoko. Już wiem o kogo chodzi i znam w razie co. Bo jest jeszcze Zbyszek Gołowicz, osoba szeroko znana ponoć w środowisku GSów ale to nie ta sama osoba i z innej strony warszawy.

muszel72 15.02.2022 13:22

Zbyszek Gołowicz to spec wszechwag jeśli chodzi o beemwe ale mieszka łodrobinę dalej:)

Melon 15.02.2022 13:47

Zimny a gdzie w Twoim giesie jest ten kosz sprzęgłowy ?:D

zimny 15.02.2022 14:16

Cytat:

Napisał melon1968 (Post 769574)
Zimny a gdzie w Twoim giesie jest ten kosz sprzęgłowy ?:D

No wiem wiem, oświeciło mnie, nima, dopóki to nie wodniak to nima :) sprzęgło jak z samochodu a nie z motocykla. Czyli po 2013 zrobili zarówno normalne włączanie kierunków jak i normalne sprzęgło i wydech z właściwej strony :D

herni 15.02.2022 18:58

Cytat:

Napisał matjas (Post 768706)
Ojezuczemułaj?

Najbardziej kundlone i niepoważane z beemek…
Chyba dlatego ze najbardziej niezawodne w historii firmy ;)

To chyba jednak kaseta jest.



A fuj z rzedowkami i jeszcze w dodatku od bełemwu.

skarp 15.02.2022 20:38

Zimny, mam wątpliwości, czy aby nowe zabawki na stelażu szyby umożliwią maksymalne położenie/obniżenie szyby? Na początku jeździłem z szybą ustawiona w położeniu najbardziej pionowo ale szybko okazało się, że jak o dwa ząbki położyłem na siebie to zniknęły turbulencje i zrobiło się ciszej, a jak dołożyłem deflektor to już całkiem byłem w siódmym niebie :).

zimny 15.02.2022 21:08

Cytat:

Napisał skarp (Post 769612)
Zimny, mam wątpliwości, czy aby nowe zabawki na stelażu szyby umożliwią maksymalne położenie/obniżenie szyby? Na początku jeździłem z szybą ustawiona w położeniu najbardziej pionowo ale szybko okazało się, że jak o dwa ząbki położyłem na siebie to zniknęły turbulencje i zrobiło się ciszej, a jak dołożyłem deflektor to już całkiem byłem w siódmym niebie :).

Celny strzał skarp :Thumbs_Up: po VStromie pewnie też byłeś zepsuty jego doskonałą ochrona od wiatru.

Tak, wszystko jest tak poustawiane ze szybę można maksymalnie pochylić (lub prawie) i w takiej pozycji bardzo dobrze mi się jechało w trasie po zakupie. Do tego mam w razie potrzeby deflektor niski darkojaka jakby było trzeba. Szyba fabryczna.

Także wszystko mierzyłem, tworzyłem i wyginalem z uwzględnieniem tej kwestii :)

skarp 15.02.2022 21:39

W takim razie pełen profesjonalizm. Mam założonego średniego darkojaka, na fabrycznej szybie, jeżdżę w kasku typu enduro i jest mi z tym dobrze. Pojawiają się jeszcze kwestie wzrostu czy wysokości kanapy, także nic tylko testować i układać pod siebie.

zimny 15.02.2022 21:53

No właśnie kanapa w tym moto jest super. Nie dość że mam fabrycznie obniżona to jeszcze ma regulacje. Mając 1.7m wzrostu to istotne.. Po 250km nie czułem że jechałem, bardzo dobrze wyprofilowana etc.

Z tym że mi i na DLu i na trampku na fabrycznych było ok. Także mam niewielkie wymagania.

Z deflektorem pokombinuje jak będzie potrzeba w sezonie, też nie mam wymagań żeby było jak na skuterze z żaglem. Trochę niech sobie wieje, mało wybredny w tym jestem.

Cezarus 15.02.2022 22:02

Najlepszy zestaw kanap to kanapa kierowcy od ADV i kanapa pasażera od zwykłego . Nic nie trzeba przerabiać i można robić naprawdę duże przeloty dzienne.

zimny 21.02.2022 10:48

Prace nad beemką powoli zmierzają do końca. Moto jest po wymianie wszystkich płynów i przeglądzie przez mojego mechanika. Pojawił się drobny (mam nadzieję) problem z działaniem ABSu.

Po wymianie płynu hamulcowego przez mechanika zachowanie jest nastepujące:
1. Odpalam, miga lampka od ABS, po paru metrach gaśnie, wszystko prawidłowo.
2. W jeździe po załączeniu ABSu tj przyblokowaniu tylnego koła (chyba, bo nie przyglądałem się dokładnie) zaświeca się czerwona lampka z wykrzyknikiem i ABS później nie działa. Możliwe że dzieje się to bez użycia hebla w stopniu uruchamiającym ABS - przyznam że aż tak się dokładnie nie przyglądałem a warunki do jazdy były marne ostatnio i brak czasu.
3. Po zgaszeniu i odpaleniu - patrz pkt. 1, wszystko prawidłowo.

Mechanik nie po raz pierwszy robił w GSie 1200, zasugerował mi dwie kwestie:
1. Doładowanie akumulatora bo długo nie był ładowany i nie jest za mocny mimo że nowy z czerwca 2021. BMW podobno nie lubi spadków napięcia. Moto stało ostatnie 1,5 miesiąca. No ale w jeździe łądowanie jest na poziomie 14,2-14,4V więc nie wiem czy to to. Wspomniał że dla pełnego obrazu żebym doładował aku i potestował - tak zrobię oczywiście.
2. Ocenił że sprawdzi czujnik ABSu tył, może się coś zabrudziło przy wymianie oleju w PG i czyszczeniu okolic, ew. powtórzy całą procedurę odpowietrzenia hamulców i pompy.

Pompa ABS była regenerowana w Prestige serwis w Kruszewie 2 lata i ok 2 tys km temu jeśli ma to znaczenie, poza tym po zgaszeniu i starcie wszystko działa.

Mechanik oczywiście daje rękojmię i zajmie się tematem.

Czy może znacie takie objawy i jest to coś banalnego do weryfikacji? Jak np. przerywanie przy nagłym odkręceniu gazu w Transalpie 600 oznacza w 98% przypadków nieszczelność na łączeniu króćca dolotowego z airboxem :)

Nie przejąłem się tematem zbytnio, bo już nie te lata żeby się ekscytować, podpytuję z ciekawości, może temat jest znany i banalny.

Pozdrawiam
zimny

matjas 21.02.2022 10:56

może być, że aku. jestem przekonany, że modulator nie jest w stanie dostać tyle mięsa z samego alternatora ile by chciał podczas hamowania ostrego, gdzie silnik jest na wolnych obrotach i gdzie jest pobór od świateł, na ładowanie itd. sprawdź jeszcze czy dzieje się tak samo PO uruchomieniu i PO jeździe około pół godziny. szacuje się, że aku odzyskuje naładowanie po uruchomieniu w jakieś 15 minut dopiero.

nie uważam, że to czujnik w sensie jego -||- odległość od grzebienia - to zupełnie bez sensu. gdyby tak było to układ po pierwsze by się nie uzbrajał a po drugie nie załączał przy pierwszym hamowaniu. po linii czujnika ew. bym się zastanawiał czy nie ma jakichś uszkodzeń na wiązce, samej instalacji czujnika - rzy zahamowaniu, wibracjach może coś przestaje łączyć ale awarie instalacji mają to do siebie, w takich przypadkach, że rzadko dzieją się idealnie tak samo za każdym razem.

co do modulatora nie wypowiem się. jeśli się uzbraja i działa przy hamowaniu myślę, że jest OK.

zimny 21.02.2022 12:06

Matjas, dziękuję! To co mówisz to mniej więcej to o czym mój mechanik mówił - ponoć ten agregat przy ostym heblu lubi pociągnąć prądu.

Doprecyzowując - gdy system jest uzbrojony po odpaleniu i ruszeniu, wciskam tylny hebel i ABS DZIAŁA. Koło się nie blokuje i odbija na pedale - system pracuje. Później zapala się lampka i ABS już nie działa. Po odpaleniu - ponownie uzbraja się i działa. Faktem jest, że od mechanika przejechałem 4km to testując. Może powinienem przejechać 30-40, albo doładować porządnie aku (tak zresztą zrobię).

matjas 21.02.2022 12:13

jak pisałem - spróbuj dobić aku do pełna lub stestuj dopiero po jakimś czasie jazdy - oczywiście testujesz tył... a co z przodem? tak samo?

zimny 21.02.2022 12:20

Cytat:

Napisał matjas (Post 770332)
jak pisałem - spróbuj dobić aku do pełna lub stestuj dopiero po jakimś czasie jazdy - oczywiście testujesz tył... a co z przodem? tak samo?

Tak zrobię. Panie, nie miałem odwagi przyblokować przodu :):dizzy: Nie mam pojęcia. Klamka twarda tak jak i przed wymianą, hebel jest żyleta na mój gust. Ale odpalanie ABSu z przodu to dla mnie wyższa szkoła jazdy :D

Zrobi się tak - dobiję aku do pełna, jak pogoda pozwoli za jakiś czas pojeżdżę 50km i potestuję dokładnie (w tym powtarzalność momentu ew. zapalenia lampki absu), zdam sprawozdanie. To powinno być miarodajne.

Emek 21.02.2022 12:25

Nie wiem jak w beemwe ale w AT to ABS się załączał bodaj przy 8 km/h. Lekko ruszysz na piachu i hebel w opór. Będzie raczej bezpiecznie :D.

zimny 21.02.2022 12:37

Cytat:

Napisał Emek (Post 770334)
Nie wiem jak w beemwe ale w AT to ABS się załączał bodaj przy 8 km/h. Lekko ruszysz na piachu i hebel w opór. Będzie raczej bezpiecznie :D.

Dobra, w najbliższych dniach spróbuję :D

matjas 21.02.2022 12:49

Przód to jak Emek pisze - powoli do 15kmh na piachu lub żwirze. Podwozie wysuniesz na boki i nic się nie stanie. Robiłem to po wielokroć.

Mało kto o tym gada ale powinno się od czasu do czasu przepalić modulator - dla zdrowia.
W normalnym motku przy normalnej jeździe ABS może się nie włączyć ani razu latami…
To nie jest ok.

zimny 21.02.2022 13:30

Tak w ogóle, ostatnimi czasy w roli czytacza pozgłębiałem nieco forum BMW i wniosek z tego nasuwa się taki, że się kupiło niemalże prom kosmiczny :)

matjas 21.02.2022 13:39

Jeśli mowa o cenie to na pewno :)

aadamuss 21.02.2022 14:24

Jeśli mowa o pompach ABS to na pewno znajdziesz dużo wątków na ten temat :-) Hamulec przód masz ze wspomaganiem elektrycznym?

zimny 21.02.2022 14:27

Cytat:

Napisał aadamuss (Post 770342)
Jeśli mowa o pompach ABS to na pewno znajdziesz dużo wątków na ten temat :-) Hamulec przód masz ze wspomaganiem elektrycznym?

Nie, mam już polift - bez elektro wspomagania.

Kisiel 21.02.2022 15:25

Jak masz dostęp do GS911 to zobacz czy ABS wywala jakieś błędy i czy jest możliwość wywołania testu na modulatorze. Wiem, że taki tool jest do BMW, osobiście nie mam i nie korzystałem.

W nawiązaniu do tego co Matjas napisał, warto od czasu do czasu wymusić pracę ABS, bo modulator lubi się "zastać". W niektórych motkach jest możliwość wywołania takiej procedury testowej żeby go rozruszać.

muszel72 21.02.2022 15:48

Jeśli temat prądu nie rozwiąże problemu to umów się do Zbyszka Gołowicza. Blisko masz. To może być ileś tam kłopotów ale zacząć trzeba od właściwej (powtarzam) właściwej wymiany płynu w pompie. to jest zupełnie odmienna procedura od standardowych rozwiązań. Przeoczysz właściwy serwis to będzie bolało. Chcesz to wrzucę na priv tel do Zbynia.

matjas 21.02.2022 16:27

Summa summarum musisz mieć pewność, że został zrobiony prawidłowy przegląd kompletnej instalacji hamulcowej.
To co pisze Muszel napisałem, poniekąd, i ja - uruchamiając system, testowo lub roboczo, unikasz stagnacji płynu hamulcowego, krystalizacji uszkadzającej uszczelnienia itd.

Mniemam, że jeśli oddałeś motocykl do mecha, który ma jakieś pojęcie to to ogarnął. Osobiście zawsze robię heble jako zestaw startowy. Po wymianie płynu w zbiornikach pomp wystarczy 'odpowietrzyć' układ zachowując odpowiednią kolejność - to pozbawi modulator starego medium. ALE... pisałeś, że modulator był już naprawiany.

Oby był to tylko aku.

Cezarus 21.02.2022 17:19

Chłopy :) wymiana płynu w tym układzie co ma Zimny jest bajecznie prosta (to nie jest układ ze wspomaganiem hamulców) . Płyn w tym układzie normalnie przelewa się przez odpowietrzniki przy zaciskach (nie ma ich przy pompie) . Stawiam na problem z czujnikiem ABS tylnego koła . Nie warto kombinować wystarczy diagnostyka komputerem diagnostycznym .....na 100% okaże się błachostka . Wykluczam raczej problem z spadkiem napięcia akumulatora. Zimny jak zlecasz naprawy i masz blisko do okolic Nasielska to polecam Zbyszka Gołowicza (najlepszy fachowiec od BMW w PL).

muszel72 21.02.2022 18:02

Ileż trzeba było się napisać byś się odezwał jako zaprawiony motopompouser:)
Pisałem już o Zbyszku. Tak, masz rację, zerknąłem na rocznik i jest to pompa bezproblemowa.:Thumbs_Up:

Tank 21.02.2022 18:13

Całkiem najpierw sprawdź kontakt i wyczyść na klemach aku. Na twardych nawierzchniach nie musisz używać tylnego hamulca, bo rozdział siły hamowania przód/tył zapewnia właśnie integral ABS.
Tak jak Czarek pisze- odpowietrzanie banalne a żadnej cyklicznej aktywacji ABSu robic nie trzeba.

Wysłane z mojego BISON przy użyciu Tapatalka

Dubel 21.02.2022 19:32

A ja dodam od siebie że może to być też zawieszającą się szczotka w silniczku ABS. Tak czy owak to jak koledzy pisali wcześniej diagnostyka kompem i wszystko będzie jasne

Cezarus 21.02.2022 19:43

Cytat:

Napisał zimny (Post 770337)
Tak w ogóle, ostatnimi czasy w roli czytacza pozgłębiałem nieco forum BMW i wniosek z tego nasuwa się taki, że się kupiło niemalże prom kosmiczny :)

Zapewniam Cię , że nie kupiłeś promu kosmicznego :) to zajebiście prosty motocykl do serwisowania z bardzo przemyślaną konstrukcją dającą mu długowieczność np silnik bez mokrego sprzęgła smarowany zwykłym samochodowym olejem wytrzyma dłużej bo nie ma syfu z zużywająceg się sprzęgła , suche sprzęgło o wielkości stosowanej w samochodach o pojemnosci 1,8 litra (może nie działa bajecznie , ale skutecznie) , skrzynia biegów (na dużych łożyskach)oddzielnie od silnika smarowana olejem przekładniowym , wał kardana (trzeba lekko zadbać czytaj smarować a będzie bezproblemowy) , przekładnia główna (wymieniać olej co 10 tys km i też jest bezproblemowa) .

Podstawowa zasada to kupić prawidłowo serwisowany sprzęt , a odwdzięczy się bezproblemowym wożeniem kierownika na długie wycieczki :)
PS . Mnie nigdy te motocykle nie zawiodły ,a pare ich miałem i zrobiłem nimi trochę kilometrów ( R1200GS z 2006, R1200GS z 2009 , R1200 GSA z 2013 , R1200HP2 ENDURO z 2005 , F800GS z 2008 , G650Xchallnege razy 2 i teraz R1250GSA ).

Szpicerlok 21.02.2022 23:31

1. Wymiana płynu hamulcowego w integralach ze wspomaganiem elektrycznym, najlepiej co roku, koszt żaden pół litra płynu dot 4, max 1,5 h roboty (8 obwodów do odpowietrzenia i przelania płynu) - gwarancja żywotności (mam k25 z 2005 i działa).
2. Wymiana poliftów - bez wspomagania, tak jak zwykle hamulce, lejesz od góry, pompujesz, itd.
3. Wszystkie ABS w BMW począwszy od 1100 są czułe na spadek napięcia i zbyt mały prąd - problem z uzbrojeniem. Ładowanie nie zawiele da jeśli prąd jest zbyt mały z uwagi na zużycie Aku.
4. Ważna czystość i odległość czujników ABS (z tyłu masz zanurzony w PG i jak ma np drobiny opiłków to świruje.
5. Widziałem, że piszesz też na BMW forum - jak masz problem skontaktuj się z Zbyszkiem Gołowiczem, jak chcesz dam numer.

Przy zachowaniu odpowiedniego serwisu, który w większości można zrobić samemu i kosztuje niewiele, jest to sprzęt iditoodporny i pancerny. Silnik bardziej z samochodu niż z Moto, ramy nie ma (silnik ją spełnia) a zawieszenie jest naprawdę dobre, generalnie z zasady działania to też bardziej pokrewne samochodom :).
Przebiegi spokojnie w setkach km do zrobienia.

Pozdro
Maciek

zimny 22.02.2022 10:19

Chłopy :) Na wstępie serdeczne dzięki za tak liczny odzew :Thumbs_Up: Z ciekawości w tym samym czasie napisałem na forum BMW motocykle, i poza namiarem od samego Zbyszka G. który podał potencjalną przyczynę i tel do siebie + jednym pytaniem miałem odzew pt. skoro dostałeś namiar gdzie masz się zgłosić to po co drążysz temat.

Cóż, wychodzi na to że spokojnie można sobie zostać na FAT bo i namiary do Zbyszka od Was mogę dostać i chęć do podzielenia się wiedzą jest :Thumbs_Up:

Do Z.G. zadzwonię jak sprawdzę kilka podstawowych spraw i podłączę pod komputer. Nie zwykłem specjalistom zawracać głowy pierdołami.

Co do BMW - czasem, mam wrażenie, właśnie przez brak wiedzy wydaje się że to maszyny wysoce skomplikowane i kilku ludzi w kraju ma kompetencje żeby się wogóle do tego dotykać. A ja mimo że część rzeczy zlecam, lubię wiedzieć po prostu.

A ja własnie podchodziłem do tego nawet przy zakupie jak do normalnego motocykla o samochodowym rodowodzie, jak słusznie mówicie. Cały układ napędowy i zawieszenia właśnie bardziej przypomina rozwiązania stosowane w autach.

Mój mechanik powiedział własnie że w tym wypuście odpowietrzenie się robi jak kolega wyżej pisał, normalnie przez zaciski. Ma pod opieką starsze GSy i tam faktycznie jest inaczej zupełnie. Serwisuje je od okolic 40kkm a obecnie mają po ponad 200kkm i nie ma z nimi problemów.

Na razie mam komplet wiedzy co tam sprawdzić, plus mechanika deklarującego rękojmię i sprawdzenie jak pojeżdżę. Dam znać i naprawdę - dzięki :)

Szpicerlok 22.02.2022 11:10

Jak masz pytania wal śmiało ja po obu stronach mocy jestem :)

Maciek

zimny 24.02.2022 09:22

Dzięki :)

Przy okazji - trochę może głupie, mam kilka zarysowań, małych odprysków farby na tylnej ramie. Chciałbym sobie to podmalować, raz estetyka, dwa zabezpiecznie. To drobne rzeczy ale z braku innych już zajęć przy motocyklu biorę się za drobne pierdółki ;) Może znacie dokładnie jakąś farbę pod kolor tej co jest na ramie?

Poza dorabianiem oczywiście.

Pozdrawiam
zimny


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.