Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   BMW (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Kącik cycatych BMW GS 100/1100/1150/1200/1250 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41877)

Brzeszczot 27.01.2022 20:31

Cytat:

Napisał zimny (Post 766813)
Pany, ogromna prośba o nie kontynuowanie tematu mandatowego. Bo nam się zdupczy dobry wątek.

Zgadzam się z tym że im mocniejsze moto na krótkich jazdach fantazja częściej ponosi i trza się pilnować.

Skarp -bardzo ładny sprzęt, kwestie kierunków koniecznie muszę sprawdzić. Jak tak jest to całkiem ciekawe.

Możesz podpowiedzieć jak sprawdzają się te kufry boczne vario? Użytkowo, jaką mają pojemność itp. Mam coś jakby stelaże do nich ale jeśli wogole to planuje stelaż givi i kufry Kappa K-Vector. Powtarzam, jeżeli w ogóle.

Na centralny zakupiłem dobrze mi znany i lubiany Kappa K53 z płytą monokey. W związku z tym na wydanie mam ori płytę pod kufer bmw ale bez podpórek które wykorzystam.

Pozdrawiam
Zimny

Kufrów nie kupuj , ogarnij sobie Ori stelaż taki jak mój, kufry na wyjazd wakacyjny chętnie pożyczę ,szkoda wydawać kasy , a wokół komina są nie potrzebne

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

zimny 27.01.2022 20:48

Dzięki Brzeszczot :Thumbs_Up: będę pamiętał jakby coś.

Na razie to czysto teoretyczne z ciekawości pytania bo w tym roku jak gdzieś pojadę to sam, a do tego nigdy bocznych kufrow nie potrzebowałem tylko rolka i kufer centralny.

nabrU 27.01.2022 22:04

[JOKE MODE ON] No Pany, ale jak tu podjechać pod Starbucksa bez okufrowanego GS-a, gadzetów Wunderlich i Touratach ;) [/JOKE MODE OFF]

mishieck 27.01.2022 22:30

😜

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...b382875684.jpg

A ten GS jest zajebisty…
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...5a9573a852.jpg


https://www.facebook.com/marketplace...9624280009137/

lotnik 27.01.2022 22:45

1 Załącznik(ów)
Tez mam GS

Brzeszczot 27.01.2022 22:51

Cytat:

Napisał nabrU (Post 766834)
[JOKE MODE ON] No Pany, ale jak tu podjechać pod Starbucksa bez okufrowanego GS-a, gadzetów Wunderlich i Touratach ;) [/JOKE MODE OFF]

Zazwyczaj wystarczy mi słonina którą zapijam wódką , a w kufrach przewożę kaszankę i ziemniaki w dużych ilościach na własny użytek

Wysłane z mojego M przy użyciu Tapatalka

radeksc 28.01.2022 00:46

Cytat:

Napisał mishieck (Post 766624)
Czyli taki kącik na coming-out? 😁

To tez się zgłaszam 🤣

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c79037c3fe.jpg


Bez urazy, ale takie skojarzenie mam z urodą 😁👍https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ad9f850005.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Marcin, gratulacje z zakupu!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

muszel72 28.01.2022 05:41

Brzeszczot, nadmiar słoniny szkodzi zdrowiu. Musisz zmienić nawyki. Pije się wódkę i zakąsza słoniną a nie na odwrót. :haha2

Gilu 28.01.2022 06:29

Cytat:

Napisał skarp (Post 766815)
Nie mam dobrego zdania o kufrach Vario, pomimo tego zdążyłem się do nich przyzwyczaić i pogodzić się z ich wadami. Jak dla mnie ogromnym minusem jest to, że nie mieści się w nich prawie żaden kask, na pewno nie Shoei Hornet, chyba że powiększę objętość prawego kufra. Podoba mi się, że można zmieniać pojemność kufrów.

Założone miałem tylko w dniu zakupu,ale wydaje mi się że największą ich zaletą że szerokością nie wystają poza kierownicę co znakomicie ułatwia jazdę i nadaje smukłą sylwetkę.Centralny można zmienić na większy a jak ktoś potrzebuje więcej miejsca w bocznych no to nie ma wyjścia trzeba w stelaże.

zimny 28.01.2022 08:23

Zatem kufry Vario odpadają raczej... tzn teraz to i tak żadnych nie planuję i nie wiem czy planować będę. Chodziło mi bardziej o to czy trzymać na moto czy pozbyć się mocowań pod vario, podobnie jak i płyty pod kufer bmw.

Odnośnie żartu NabrU (co wyraźnie zaznaczył - żart) to ja to doskonale rozumiem. LAt temu parę pracowałem w ścisłym centrum Warszawy i przechodząc pod szklanymi biurowcami napatrzyłem się na lśniące, czyściutkie, nowe GSy z 3ma kuframi alu, obwieszone jak choinka markowymi akcesoriami. I nie mówimy o gmolach czy osłonach cycków o których Brzeszczot wspomniał i które są istotne + zapewne wskazane. Nie raz też takowe maszyny widziałem próbujące przeciskać się w korkach. I naprawdę nie były to sprzęty wracające z jakiegoś wyjazdu tylko wyglądały jakby właśnie z salonu wyjechały. Zatem stereotyp się utrwalał.

Na szczęście, widzę że jest to pewien odsetek, a nie reguła :)

Pozdrawiam
zimny

consigliero 28.01.2022 09:09

1 Załącznik(ów)
Jak już trafiłeś do tego grona to masz powód do dumy :)



Brzeszczot 28.01.2022 09:12

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 766851)
Brzeszczot, nadmiar słoniny szkodzi zdrowiu. Musisz zmienić nawyki. Pije się wódkę i zakąsza słoniną a nie na odwrót. :haha2

Nic nie muszę , się skacze się pływa ciałko ma się zajebiste , dieta rybna pozwala zachować właściwe BMI , czasami zjadam leszcza na śniadanie

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

zimny 28.01.2022 09:13

Consigliero :haha2::haha2::haha2:

Ciekawie podsumowane ;)

nabrU 28.01.2022 09:21

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 766851)
Brzeszczot, nadmiar słoniny szkodzi zdrowiu. Musisz zmienić nawyki. Pije się wódkę i zakąsza słoniną a nie na odwrót. :haha2

A jak ja nie GSiarz, to smalec zamiast słoniny może być?😜 Taki ostatnio se zakupiłem w polskim sklepie...https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...57e072edaa.jpg

zimny 28.01.2022 10:05

Nabru - nadaje się, kwestia tylko jakie proporcje płynu % do smalcu zastosujesz :D

sambor1965 28.01.2022 12:59

1 Załącznik(ów)
Strasznie obciachowy wątek. Nigdy nie sądziłem, że to się zdarzy na FAT.
Moją 1200GS mam od trzech lat i robiłem tu już coming out. Z grubszych historii padł kardan, ale nie wiedziałem, że trzeba tam zaglądać ;) No i padł 100 kilometrów przed końcem trasy w Argentynie więc w porządku.
Nie przepadam za nią (beemką), bo nie lubię takiego jeżdżenia. No, ale czasem trzeba machnąć w 3 tygodnie parę ładnych tysiaków i do tego się to dobrze nadaje. Miałem ją na jednej wyprawie do Indii, na jednej do Patagoni i myślałem ją sprzedać po tej wyprawie. Ale nie sprzedałem. W ub. roku zrobiłem 5 kilometrów i postanowiłem ją sprzedać, bo niepotrzebna. Ale nie sprzedałem.

No i ostatecznie zapakowałem ją w ub. tygodniu do kontenera i w marcu ma zrobić 9 tysięcy kilometrów po Afryce. A później ją sprzedam. No chyba, że nie sprzedam.
Żona też ma 1200 GSA i myśli żeby sprzedać, bo w ub. roku zrobiła 400 km. Ale na razie nie sprzedaje.

matjas 28.01.2022 13:10

1 Załącznik(ów)
macie. pośmiejcie się razem ze mną :D

pawel_sz 28.01.2022 13:17

2 Załącznik(ów)
A tu moje byłe cycki i obecne. Laweta jako dodatek :D

ŁukaszBIA 28.01.2022 13:18

1 Załącznik(ów)
U mnie bez cycek.

matjas 28.01.2022 13:22

Cytat:

Napisał pawel_sz (Post 766920)
A tu moje byłe cycki i obecne. Laweta jako dodatek :D

laweta była w schowku na narzędzia? ;D

pawel_sz 28.01.2022 13:26

Cytat:

Napisał matjas (Post 766923)
laweta była w schowku na narzędzia? ;D

:D, to jest niekwestowane :D
ps
okazuje się, ze najbardziej niezawodny motocykl jaki mam to hd iron, szutry, polne drogi itp mu niestraszne.

herni 28.01.2022 16:28

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 766915)
Strasznie obciachowy wątek. Nigdy nie sądziłem, że to się zdarzy na FAT.
Moją 1200GS mam od trzech lat i robiłem tu już coming out. Z grubszych historii padł kardan, ale nie wiedziałem, że trzeba tam zaglądać ;) No i padł 100 kilometrów przed końcem trasy w Argentynie więc w porządku.
Nie przepadam za nią (beemką), bo nie lubię takiego jeżdżenia. No, ale czasem trzeba machnąć w 3 tygodnie parę ładnych tysiaków i do tego się to dobrze nadaje. Miałem ją na jednej wyprawie do Indii, na jednej do Patagoni i myślałem ją sprzedać po tej wyprawie. Ale nie sprzedałem. W ub. roku zrobiłem 5 kilometrów i postanowiłem ją sprzedać, bo niepotrzebna. Ale nie sprzedałem.

No i ostatecznie zapakowałem ją w ub. tygodniu do kontenera i w marcu ma zrobić 9 tysięcy kilometrów po Afryce. A później ją sprzedam. No chyba, że nie sprzedam.
Żona też ma 1200 GSA i myśli żeby sprzedać, bo w ub. roku zrobiła 400 km. Ale na razie nie sprzedaje.



Tez myślałem ,ze kardany są bezobsługowe ale okazuje się ,że nie te od Bmw:mur::dizzy::haha2:

Melon 28.01.2022 16:52

Cytat:

Napisał Brzeszczot (Post 766843)
Zazwyczaj wystarczy mi słonina którą zapijam wódką , a w kufrach przewożę kaszankę i ziemniaki w dużych ilościach na własny użytek

Wysłane z mojego M przy użyciu Tapatalka

Krzysiek a bimber gdzie ? :D

adamzet 28.01.2022 19:07

1 Załącznik(ów)
Cześć.
U mnie taki sprzęt z dwoma zaworami na cylinder- BMW R100GS PD.
Przy okazji pozdrowienia dla kolegi kylo.

muszel72 28.01.2022 21:03

Ta setuńka jest zajebista:Thumbs_Up:

Cezarus 28.01.2022 21:06

i te wielkie gaźniki BINGa .....pięknota.

kylo 28.01.2022 23:34

1 Załącznik(ów)
Dzięki Adam :)

matjas 28.01.2022 23:38

R2V - dla wielu, nie licząc kultowych cegieł, ostatnie prawdziwe BMW...

zimny 29.01.2022 00:33

Cytat:

Napisał matjas (Post 767009)
R2V - dla wielu, nie licząc kultowych cegieł, ostatnie prawdziwe BMW...

To R2V to coś jak Afryka trójka? Albo trampek pd06 z czarnym silnikiem?

Poczytałem sobie z ciekawości o cegłach. Ciekawe konstrukcje, równie nietypowe na tle Japonii jak te boxery...

strobus1 29.01.2022 06:19

Cytat:

Napisał matjas (Post 767009)
R2V - dla wielu, nie licząc kultowych cegieł, ostatnie prawdziwe BMW...

Tiaaaa. Równie "kultowe" są ich skrzynie biegów. :D
Zdrowia

matjas 29.01.2022 09:40

Pisałem o kultowych cegłach.
R2V ma taka wadę ze niewielu potrafi te skrzynie odpowiednio złożyć. To chyba nie wina motocykla…

Cezarus 08.02.2022 18:42

1 Załącznik(ów)
BMW R1250 GSA z 2019 roku i niezły przebieg zrobiony przez właściciela z Niemiec.

muszel72 08.02.2022 19:47

Dobra Czarku. Niech pokaże historię serwisową;)

Cezarus 08.02.2022 19:58

Robert to dziwne , ale pisze, że nic się nie zepsuło . Jeżdzi nim codziennie do roboty (300km).

muszel72 08.02.2022 20:09

Znaczy się, że i wodniaki po latach dopracowali;) Ostatnią edycję można będzie brać w ciemno jak kiedyś ostatniego olejaka;)

zimny 08.02.2022 20:28

Cytat:

Napisał Cezarus (Post 768542)
Robert to dziwne , ale pisze, że nic się nie zepsuło . Jeżdzi nim codziennie do roboty (300km).

A myślałem że moje w sumie 160 dziennie kiedyś to dużo :dizzy: Jakie trzeba mieć zacięcie żeby na motocyklu nawalić 350 tys w 3 lata. To nie fake???? Pytanie - czemu tam w okolicach już 6 tys rpm zaczyna się czerwone?
Przy takim przebiegu GS nie powinien mieć już trzeciego dyfra, czwartego sprzęgła i ogólnie wyświetlać choinki błędów i problemów?

Update z dlubania przy moim - nie odnotowałem niespodzianek. Motocykl w kategorii demontażu owiewek, dostępu do różnych elementów jest zaskakująco.... przyjemny. Taki agrotechniczny w pozytywnym znaczeniu :) Jak na razie zrobiłem rozdzielacz, położyłem całą "swoją" elektrykę bo nie trawię wpinania się w fabryczną instalację, jedynie do sterowania przekaźnikiem podpiąłem się pod plus tylnej lampy.

Kolejne zdziwienie (w sumie nie powinno być ale jednak) - alternator. Normalnie to jest pod deklem, wiadomo. A tu jak z samochodu żywcem. No i moc tego altka jak na motocykl to jakiś kosmos pt. 700W :)

Pozdrawiam
Zimny

matjas 09.02.2022 07:48

Takie alty były zawsze. Nawet w R2V - de facto samochodowe.

zimny 09.02.2022 08:06

Cytat:

Napisał matjas (Post 768573)
Takie alty były zawsze. Nawet w R2V - de facto samochodowe.

Mają rozmach, trzeba przyznać... :)

JarekO 09.02.2022 08:30

Odpal Zimny program serwisowy na kompie do tych motocykli. Klocki lego. Podane wszystko na tacy. Zwiniesz wtedy swoją elektrykę :).

zimny 09.02.2022 09:34

Cytat:

Napisał JarekO (Post 768578)
Odpal Zimny program serwisowy na kompie do tych motocykli. Klocki lego. Podane wszystko na tacy. Zwiniesz wtedy swoją elektrykę :).

Program masz na myśli w kompie motocykla czy tzw. RepROM? Bo do motocykla to jeszcze z niczym się nie podpinałem.

Ale elektryki i tak nie zwinę! W każdym motocyklu zawsze jakiekolwiek dodatkowe odbiorniki szły u mnie od aku przez rozdzielacz i zupełnie odrębną wiązką. Może dlatego nigdy nie miałem problemu z elektryką (poza jednym reglerem w trampku ale to przypadłość modelowa raczej), przewodami, nawet w Aprilii :o

Z uwagi na CAN i potencjalną ew. większą wrażliwość na podpinanie różności do instalacji motocykla - nic nie będę kodował, wpinał się w fabryczną instalację jak nie muszę etc. Religia mi na to nie pozwala :) Takie małe skrzywienie...

Zimny

Cezarus 09.02.2022 10:23

Układ CAN w BMW jest bezawaryjny i łatwy w diagnozie. Ciekawostką jest to , że motocykl (poza światłami przeciwwmgłowymi z przodu) nie posiada bezpieczników. Zwarcie powoduje odcięcie danego obwodu w ZFE motocykla. Po każdym odpaleniu motocykl sąduje swoje układy i jak zwarcie zostanie usunięte to prąd na dany układ zostanie znów włączony.
Podłączanie wszystkich dodatkowych odbiorników trzeba robić tak jak pisze Zimny czyli rozdzielacz dodatkowy przez przekaźnik sterowany stacyjką .
Układ ZFE nie lubi jednego, a mianowicie ładowania akumulatora przez gniazdowyprowadzone z lewej strony motocykla. Trzeba ładować sprawną ładowarką przeznaczoną do motocykli BMW (do ładowania z CAN) , a bezpieczniej jet podpinać prostownik bezpośrednio pod akumulator. Ładowanie przez to gniazdo niesprawnym prostownikiem lub nie przeznaczonyym do tego uszkadza w ZFE elementy odpowiedzialne za wyłączenie prądu po zgaszeniu motocykla co objawia się ciągłym rozładowywaniem się akumulatora po max 2-3 dniach postoju.

zimny 09.02.2022 11:01

Cytat:

Napisał Cezarus (Post 768601)
Układ CAN w BMW jest bezawaryjny i łatwy w diagnozie. Ciekawostką jest to , że motocykl (poza światłami przeciwwmgłowymi z przodu) nie posiada bezpieczników. Zwarcie powoduje odcięcie danego obwodu w ZFE motocykla. Po każdym odpaleniu motocykl sąduje swoje układy i jak zwarcie zostanie usunięte to prąd na dany układ zostanie znów włączony.
Podłączanie wszystkich dodatkowych odbiorników trzeba robić tak jak pisze Zimny czyli rozdzielacz dodatkowy przez przekaźnik sterowany stacyjką .
Układ ZFE nie lubi jednego, a mianowicie ładowania akumulatora przez gniazdowyprowadzone z lewej strony motocykla. Trzeba ładować sprawną ładowarką przeznaczoną do motocykli BMW (do ładowania z CAN) , a bezpieczniej jet podpinać prostownik bezpośrednio pod akumulator. Ładowanie przez to gniazdo niesprawnym prostownikiem lub nie przeznaczonyym do tego uszkadza w ZFE elementy odpowiedzialne za wyłączenie prądu po zgaszeniu motocykla co objawia się ciągłym rozładowywaniem się akumulatora po max 2-3 dniach postoju.

Dzięki za podpowiedzi :Thumbs_Up: Z tymi bezpiecznikami to ciekawa srpawa - kolejne zaskoczenie, kolejna rzecz która jest "trochę" inaczej niż w znanych mi motocyklach.

To przy okazji pytanko - zrobiłem wyprowadzenie pod stop w kufrze (mam to podłączę) z tylnej lampy led. No i na płycie jest złączka givi - czy zabezpieczać to w razie zwarcia przypadkowego? Dotychczas myślałem że...wywali bezpiecznik świateł. Ale jak rozumiem działa to trochę inaczej. Nie wiem czy dawać jakiś dodatkowy 1A bezpiecznik od kufra do lampy.

Co do ładowania - czytałem właśnie o tym gdzieś na zagranicznych forach i zrobiłem tak - wywaliłem oryginalne gniazdo pod kanapą DIN, w jego miejsce wstawiłem gniazdo zapalniczki zwykłe porządne hermetyczne, podłączone przez bezpiecznik 5A do aku (via rozdzielacz 3+1). Gniazdo DIN schowałem pod schowkiem na narzędzia razem z całą dodatkową elektryką:

https://i.imgur.com/0aO5AhM.jpg

Powód - mam dwie normalne ładowarki aku z wtykiem do zapalniczki. Mam też kompresorek z takim wtykiem. No i to co czytałem o ładowaniu przez DIN dedykowaną ładowarką, a lubię taką wygodę doładowania aku przez gniazdko.

Pozdrawiam
zimny

Cezarus 09.02.2022 12:40

Jak lampa jest diodowa to podłącz bezpośrednio pod kable od lampy. Jakby zrobiło się jakieś zwarcie nawet to nie będzie to problemem dla ZFE. Co do złącza do ładowania to bardzo prawidłowo zrobione .

zimny 09.02.2022 12:42

Cytat:

Napisał Cezarus (Post 768629)
Jak lampa jest diodowa to podłącz bezpośrednio pod kable od lampy. Jakby zrobiło się jakieś zwarcie nawet to nie będzie to problemem dla ZFE.

OK, dzięki - lampa diodowa a w kufrze też diody. Tak zrobię :Thumbs_Up:

kurol 09.02.2022 15:57

Ale tam stop i pozycyjne sa chyba na jednym przewodzie.
I ledy do stopu i pozycyjnych to sa te same ledy.
Przynajmniej tak jest w r nine t,w gejosie pewnie zrobione jest podobnie.

zimny 09.02.2022 16:58

Cytat:

Napisał kurol (Post 768639)
Ale tam stop i pozycyjne sa chyba na jednym przewodzie.
I ledy do stopu i pozycyjnych to sa te same ledy.
Przynajmniej tak jest w r nine t,w gejosie pewnie zrobione jest podobnie.

U mnie jest inaczej. Są 3 przewody, masa, plus stopu, plus pozycji. Diody są inne dla stopu, inne dla pozycji z tego co patrzyłem.

Na szczęście to jeszcze taka tradycja z nowoczesnością w tym roczniku...

strobus1 09.02.2022 21:08

1 Załącznik(ów)
ŁobrzyN dla Matjasa

zimny 09.02.2022 21:19

To cegła k75?

magneto 09.02.2022 21:29

Cytat:

Napisał zimny (Post 768689)
To cegła k75?

Może źle fotkę widzę, ale raczej obstawiałbym 4 gary - czyli K100... :confused:

matjas 09.02.2022 23:27

Ojezuczemułaj?

Najbardziej kundlone i niepoważane z beemek…
Chyba dlatego ze najbardziej niezawodne w historii firmy ;)

To chyba jednak kaseta jest.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.