Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   BMW (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Kącik cycatych BMW GS 100/1100/1150/1200/1250 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41877)

Emek 27.01.2022 10:51

Cytat:

Napisał Ropuch (Post 766629)
Ja również skutecznie na cyckach od 8 lat, to był mój powrót po wcześniejszym R1100GS - i jak każdy z Was wcześniej prawie tylko japonia :)
Kupiłem od niemca sztukę z 2002 roku, celowo bez twinsparka i wspomagania hamulcy - kosztował mnie 5k Euro i przywózka po koleżeńsku przez Tomka z Okuniewa, na szafie miał wtedy 30tyś km z briefem i książką obsługi.
Mimo tego musiałem w nim zrobić kilka tematów przez te wszystkie lata ale służy mi dzielnie i nie zamierzam się z nim rozstawać przez kolejne lata :)

Załącznik 113195

Załącznik 113196

Załącznik 113197

Załącznik 113198

Załącznik 113199

Załącznik 113200

Załącznik 113201

Ropuch, nieźle z tą polerką pojechałeś. :Thumbs_Up:

aadamuss 27.01.2022 10:58

Jeszcze w tytule 1250 brakuje :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

zimny 27.01.2022 11:08

Cytat:

Napisał aadamuss (Post 766647)
Jeszcze w tytule 1250 brakuje :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Jak się kto z takim kosmodromem ujawni to dopiszemy :)

Ropuch 27.01.2022 11:17

Cytat:

Napisał Emek (Post 766644)
Ropuch, nieźle z tą polerką pojechałeś. :Thumbs_Up:

To tylko dobra nieagresywna chemia - najważniejsze by pacjent był zdrowy :)

zimny 27.01.2022 11:21

Cytat:

Napisał Ropuch (Post 766654)
To tylko dobra nieagresywna chemia - najważniejsze by pacjent był zdrowy :)

A jaka? To też podpicuję jak już mechanikę i płyny ogarnę, bo jest ładnie a może być ładniej :)

Emek 27.01.2022 11:23

Podrzuć Ropuchu info czym jechałeś te kolektory. U mnie w 2 sprzętach mam straszny gnój a nie chcę tego szlifować jak chemią da się ogarnąć.

Brzeszczot 27.01.2022 11:41

Cytat:

Napisał zimny (Post 766626)
Co do kierunkowskazu - ciekawe, sprawdzę to z czasem.

Krzysiek, rozwiń to o gmolach bo nie załapałem. Jakie zdanie mam zmieniać? Nie mam zdania bo z takimi kupiłem, nie przywiązywałem do tego uwagi bo zawsze można wymienić. Mam jakieś plastikowe osłony na cylindrach - oryginalne BMW. Jak w katalogu sprawdziłem to ze 400 zeta sztuka za takie coś :dizzy: mimo że plastik to wygląda solidnie. Gmole też są oryginalne, czy dobre nie wiem - mam nadzieję nie testować zanadto :)

Misheck - taaa, po to ten wątek ;) okaże się zaraz że jest nas więcej, hahahha

Już wyjaśniam, nikomu tłumaczyć nie trzeba jest to wiedza ogólnie dostępna . BMW się strasznie psuje i wyżej niż na kieleckie góry wjechać się nie da. Jako człowiek z mazowsza , kto był i widział to wie że u nas żeby było z górki to trzeba najpierw sobie żwirownie wykopać. W moim przypadku górne g-moll to podstawa , gdy mijam Kielce to jest dla mnie szok , chcąc zrobić ładną fotkę w górach, zatrzymuje 🏍️ na rozstaju dróg i czekam spokojnie na rolnika jadącego ciągnikiem . Wyciągam z chińskiej podróbki touratech linkę holowniczą i przywiązuje do gmola . Jeżeli żaden traktor nie pojawia się dłużej niż godzinę to sprawdzam wielowypust na wale czy nasmarowane , kontroluję stan łożysk dyfra i jeżeli jeszcze zdążę to synchronizacja przepustnic , wyciągam błoto w sprayu i pryskam po wszystkim , a na siebie wylewam butelkę wody . W tym czasie podjeżdża traktor , po krótkiej rozmowie już jestem podpięty na hol i cisnę na szczyt. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...51bd763d4c.jpg

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Ropuch 27.01.2022 11:48

Za namową Marcina Navaya używam tylko tego środka, tani nie jest ale jebany wart swojej ceny :)
S100 TOTAL CLEANER
https://allegro.pl/oferta/s100-clean...4aAq-GEALw_wcB

zimny 27.01.2022 11:48

Cytat:

Napisał Brzeszczot (Post 766663)
Już wyjaśniam, nikomu tłumaczyć nie trzeba jest to wiedza ogólnie dostępna . BMW się strasznie psuje i wyżej niż na kieleckie góry wjechać się nie da. Jako człowiek z mazowsza , kto był i widział to wie że u nas żeby było z górki to trzeba najpierw sobie żwirownie wykopać. W moim przypadku górne g-moll to podstawa , gdy mijam Kielce to jest dla mnie szok , chcąc zrobić ładną fotkę w górach, zatrzymuje ��️ na rozstaju dróg i czekam spokojnie na rolnika jadącego ciągnikiem . Wyciągam z chińskiej podróbki touratech linkę holowniczą i przywiązuje do gmola . Jeżeli żaden traktor nie pojawia się dłużej niż godzinę to sprawdzam wielowypust na wale czy nasmarowane , kontroluję stan łożysk dyfra i jeżeli jeszcze zdążę to synchronizacja przepustnic , wyciągam błoto w sprayu i pryskam po wszystkim , a na siebie wylewam butelkę wody . W tym czasie podjeżdża traktor , po krótkiej rozmowie już jestem podpięty na hol i cisnę na szczyt. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...51bd763d4c.jpg

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Pięknie opowiedziane :D:D:D

Zauważyłem że ty masz ADV i tam zbiornik jest dużo szerszy - to i pewnie gmole mają przy paciaku więcej do roboty.

Czy jak będę jechał gdzieś dalej, np. do Lublina :rolleyes: to mogę sobie ustawić twój tel na szybkim wybieraniu cobyś mnie z lawetą poratował? :D Bo też mi ktoś mówił że jak kupię BMW i to jeszcze 1200 to mam od razu assistans sobie łatwić jak gdziekolwiek dalej jadę :haha2:

Brzeszczot 27.01.2022 11:54

Cytat:

Napisał zimny (Post 766666)
Pięknie opowiedziane :D:D:D

Zauważyłem że ty masz ADV i tam zbiornik jest dużo szerszy - to i pewnie gmole mają przy paciaku więcej do roboty.

Czy jak będę jechał gdzieś dalej, np. do Lublina :rolleyes: to mogę sobie ustawić twój tel na szybkim wybieraniu cobyś mnie z lawetą poratował? :D Bo też mi ktoś mówił że jak kupię BMW i to jeszcze 1200 to mam od razu assistans sobie łatwić jak gdziekolwiek dalej jadę :haha2:

Ściągnąłem sobie mapę serwisów BMW na Europę, a zbiornik mam duży , bo wskaźnik paliwa nie działa i nigdy nie wiem ile mam paliwa

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.