Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Gaśnie rozgrzany. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=24182)

mad_leaf 21.06.2015 10:38

Gaśnie rozgrzany.
 
Chłopy pytanie jak w tytule. Dwa razy naprawiałem u magigów niby z renomą. Przyznam że przy okazji wyregulowali gaźnik ładnie. Ale z tym gaśnięciem byłem dwa razy, dwa razy wzięli kasę a na długiej trasie jak się dobrze zagrzeje to gaśnie podczas jazdy. Zwłaszcza kiedy jednorazowo odpuszczę gaz. jak przegazówka schodzę z obrotów to idzie utrzymać min obroty, choć tez nie zawsze. Na moje oko tak jak by był kłopot z podawaniem paliwa wolnych obrotów. Minimalne ssanie rozwiązuje problem. Na zimno zero problemu i w chłodniejsze dni. Liczę że naprawią w ramach ucziwośi. Tylko co im powiedzieć że mają zrobić bo chyba nie wiedzą za bardzo!?

gruby 21.06.2015 17:10

Najlepiej jak byś sprawdził sam , zatankuj prawie do pełna i wyciągnij te dwa przewody co wchodzą w pompkę i je złącz ,i przejedź się i zobacz ?

mad_leaf 21.06.2015 21:03

Taki objaw moze dawac nie dzialajaca pompa? Ale temperatura silnika by nie miala wplywu?!

Maurosso 21.06.2015 22:11

Jak moto odpalasz...to sporo paliwa masz w gaźnikach, bo się powoli zlewa do nich jak kranik otwarty.

Przejedziesz z 20/25km, i pomimo tego, że paliwo wciąż powoli ścieka do gaźników to trochę więcej upija maszyna, więc zaczyna go brakować.

Tak więc jest szansa, że winna jest pompa, a nie temperatura silnika.


To ssanie ratuje sprawę nawet jak jedziesz? Czy tylko na postoju?
Jeżeli tylko na postoju...to tym bardziej stawiałbym na pompę, bo kilka razy miałem te same objawy.

Mhv 22.06.2015 09:07

Nie no, bez przesady, jak ubywa paliwa to po miesiącu miałbyś kałużę pod motocyklem a do zrobienia byłyby zaworki w gaźnikach/czyszczenie gaźników. I nikt na tej ilości 25 km nie przejedzie.;)
To nie, za przeproszeniem, rusek..

Maurosso 22.06.2015 12:05

Hm, raczej nikt nie mówi tutaj o miesiącu stania. Bardziej o kilku minutach. Poza tym pod motor wyleje się chyba dopiero jak coś w komorze pływakowej zawiedzie...

Też nikt nie mówi że pompa nie pracuje wcale, tylko że może pracować niepoprawnie. Ja np. miałem na weekendzie tak: pękł mi lut przy pompie. Cyknęła kilka razy, dało się ujechać kilka kilometrów i znowu stójka. Jak się nią pomajtało, to coś tam podpompowała i znowu kilka kilometrów do przodu.

Wkurzyłem się, spiąłem na krótko i można było zrobić ok 20km na jeden rzut. Ale po tych 20km musiałem się zatrzymać bo: "patrz objawy w pierwszym poście". Szlug, odczekanie chwile aż się napełni komora pływakowa, i kolejne 20km mogłem zrobić.

Pewnie jakbym filtr paliwa pominął, byłoby lepiej, ale nie miałem przy sobie węża coby tak urobić.

W domu na spokojnie wymienione kable, porządnie zalutowane wszystko na nowo...i temat zapomniany do następnej pompowej przygody :)

gruby 22.06.2015 19:46

Co to za problem pojeździć chwile żeby moto się zagrzało i złączyć dwa wężyki, góra pięć minut roboty i jest pewne czy pompa sprawna czy nie:at:

Mhv 22.06.2015 20:09

Tu w ogóle nikt nie mówi o staniu, tylko o jeździe. Czy pompa jak jest zimno pracuje inaczej niż jak jest ciepło? I paliwo inaczej płynie?
A jak warsztat nie wie co zrobić, to ja nie rozumiem..kto jest tu mechanikiem motocyklowym i specem a kto klientem? Powodów może być kilka.
Pompę wyeliminować łatwo - zalać do pełna i omijając pompę zostawić zasilanie grawitacyjne.

krzysiek_m 22.06.2015 23:38

Moim zdaniem autor dobrze kombinuje. Albo dolot (nie masz jakiegoś K&N?), albo zła regulacja dyszy wolnych obrotów, albo zacięte ssanie / coś nieuszczelnione z zaworkiem ssania.
Nie falują ci czasem te obroty jeszcze?

mad_leaf 24.06.2015 11:15

Chlopy. . Motor daje takie objawy po kilu godzinach czyli 5-6 ciaglej jazdy przy 20-30st. Wiosna jesien nic sie nie dzieje. Ostatnie jak bylo 30pare gasl po 150km. Filtr normalny. Czasem czuc benzyne w jezdzie. Pali z plecakiem 7litrow. Przy okazj bo zawsze mnie zastanawialo, wychodza 2 rurki, po jednej z gaznika pod kanape nie podlaczone do niczego. Myslalem ze do odpowuetrzenia zbiornika ale u mnie nie ma. Tyle w temacie. A jade w sierpniu przez turcje. Bedzie palnik i to mnie martwi.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.