Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=244)
-   -   CRF1100 ATAS - dziwny hałas nie wiadomo skąd... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43347)

Simon WRC 17.10.2022 21:52

CRF1100 ATAS - dziwny hałas nie wiadomo skąd...
 
Koledzy, mam takie pytanie, bo nie wiem czy ten typ tak ma czy to coś nienormalnego i ewentualnie jak sobie z tym poradzić. Szukałem na forum, ale nic podobnego nie znalazłem, wiąc pozwalam sobie założyć nowy wątek.

Pacjent to CRF1100 ATAS DCT z 2021 roku z przebiegiem 5k km czyli prawie nowa. Motocykl od początku u mnie, więc przeszłość znana.
Od prędkości ok. 100 do 130km/h przy jeździe na wprost nie wiadomo skąd wydobywa się specyficzny dźwięk. Nawet nie wiem jak go opisać, coś jakby skrzynia wyła - ni to świst, ni to chrobotanie, takie wycie. Poniżej 100km/h nie ma problemu, powyżej 130 podobnie. Co ciekawe dźwięk jest słyszalny tylko przy jeździe na wprost, delikatne bujanie motocyklem go eliminuje - wystarczy minimalnie skręcić i kiedy motocykl dosłownie pochyli się o stopień od pionu cisza...
Wszystko wskazuje, ze to świst powietrza, być może wydobywający się z spod przedniego zawieszenia, ale to moje przypuszczenia. Owiewkę mam oryginalną, dołożone deflektory PUIG przy owiewce - te małe trójkąty. Poza tym wszystko seryjne.

Czy ktoś zauważył coś podobnego?

crimson 17.10.2022 21:58

Cytat:

Napisał Simon WRC (Post 795055)
Koledzy, mam takie pytanie, bo nie wiem czy ten typ tak ma czy to coś nienormalnego i ewentualnie jak sobie z tym poradzić. Szukałem na forum, ale nic podobnego nie znalazłem, wiąc pozwalam sobie założyć nowy wątek.

Pacjent to CRF1100 ATAS DCT z 2021 roku z przebiegiem 5k km czyli prawie nowa. Motocykl od początku u mnie, więc przeszłość znana.
Od prędkości ok. 100 do 130km/h przy jeździe na wprost nie wiadomo skąd wydobywa się specyficzny dźwięk. Nawet nie wiem jak go opisać, coś jakby skrzynia wyła - ni to świst, ni to chrobotanie, takie wycie. Poniżej 100km/h nie ma problemu, powyżej 130 podobnie. Co ciekawe dźwięk jest słyszalny tylko przy jeździe na wprost, delikatne bujanie motocyklem go eliminuje - wystarczy minimalnie skręcić i kiedy motocykl dosłownie pochyli się o stopień od pionu cisza...
Wszystko wskazuje, ze to świst powietrza, być może wydobywający się z spod przedniego zawieszenia, ale to moje przypuszczenia. Owiewkę mam oryginalną, dołożone deflektory PUIG przy owiewce - te małe trójkąty. Poza tym wszystko seryjne.

Czy ktoś zauważył coś podobnego?

Stawiam, że wyją opony. Jak masz Metzeler'y, to normalne.

SMP 17.10.2022 22:09

skoro bujanie eliminuje to na 95% opony

luk2asz 17.10.2022 22:15

Jak miałeś rozbierane owiewki to posprawdzaj czy są dobrze spasowane. Mi gwizdało jak sam składałem owiewki po montażu czegoś tam. Jak miałem przegląd to chłopaki składali po swojemu i gwizd ustal. A myślałem, scala w kasku gwizdała.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

delirium 17.10.2022 22:28

a nie wieje z tej dziury spod kierownicy? znany problem nowej AT.

Mario 17.10.2022 22:48

Wyją opony, karoo street.

crimson 17.10.2022 23:07

Cytat:

Napisał delirium (Post 795062)
a nie wieje z tej dziury spod kierownicy? znany problem nowej AT.

Hmmm, nie wiem jaki to problem. Na czym polega? Coś przeoczyłem, poważnie pytam.

Gończy 18.10.2022 07:44

Chyba chodzi o deflektor mocowany powyżej baku hondy. Tutaj pierwszy lepszy:
https://www.marselus.pl/environment/...frica-Twin.jpg
Ja bym obstawiał jednak jak już opony.

WojtasA 18.10.2022 08:01

Potwierdzam karoo street wyją.

Simon WRC 18.10.2022 09:45

Cytat:

Napisał luk2asz (Post 795060)
Jak miałeś rozbierane owiewki to posprawdzaj czy są dobrze spasowane. Mi gwizdało jak sam składałem owiewki po montażu czegoś tam. Jak miałem przegląd to chłopaki składali po swojemu i gwizd ustal. A myślałem, scala w kasku gwizdała.

Nic nie było rozbierane, moto dziewicze.

Cytat:

Napisał delirium (Post 795062)
a nie wieje z tej dziury spod kierownicy? znany problem nowej AT.

No właśnie nie czuję żeby stamtąd wiało, albo nie jest to dla mnie uciążliwe, ale jakby dźwięk wydobywał się z tego miejsca, więc może to być przednia opona.

Cytat:

Napisał WojtasA (Post 795072)
Potwierdzam karoo street wyją.

Na to wygląda i chyba trzeba się przyzwyczaić. Dobrze, że to tylko w pewnym zakresie prędkości.

Dzięki wielkie!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.