Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Czy zna ktoś serca z allegro? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1331)

Vooytas 12.08.2008 09:55

Czy zna ktoś serca z allegro?
 
Witam Was!
Stoje przed dylematem remontu silnika lub kupna używki.
Robiąc kalkulacje w optymistycznej wersji wychodzą mi kwoty w jakich można dostać już używany kpl. silnik. Jest tylko ale.... Jaki stan, nie chce się wrypać w jakąś oliwiare, albo zakatowany wałek zdawczy itd.
Dlatego pytanie czy zna ktoś silniki które pojawiły się na allegro?

wlodar 12.08.2008 12:10

Był taki jeden spod Poznania ale do rd07. gadałem z gościem i mówił że silnik ok wyjęty ze sprzęta nierejestrowalnego o przebiegu ok30-40kkm.
całkiem niezły. było kompletny, tyle że bez gaźników, który poszedł rok temu.
Poszukaj może jeszcze jest...

bartol 12.08.2008 14:02

Vooytas - mam ten sam dylemat i dochodzę do wniosku, że jak koszty są porównywalne to chyba lepiej zrobić remont niż kupować. Wymienie talie i wiem co jest grane, a przy zakupie silnika cholera wie co wyskoczy po np. 1000 km. Tyle że jak sie zdecyduje to leci wszysko - uszczelniacze, łańcuszki rozrządu, wałek zdawczy, pierścienie i inne duperele typu uszczelki.
Jedyny problem który mnie męczy to, kto mi to zrobi - PORZĄDNIE ?

puszek 12.08.2008 14:55

Bartol...fabryki nie poprawisz...niestety...lepiej miec rzeczywisty przebieg 50000 niz zero po remoncie...tylko zeby był ten przebieg....

Kazmir 12.08.2008 23:05

Cytat:

Napisał puszek (Post 19327)
Bartol...fabryki nie poprawisz...niestety...lepiej miec rzeczywisty przebieg 50000 niz zero po remoncie...tylko zeby był ten przebieg....

E...... bez przesady Puszek wiele rzeczy można poprawić po fabryce Skorygowanie kanałów dolotowych polerka denka tłoka zaworów prowadnic i wiele innych AT to nie F1

Maciach 13.08.2008 07:23

Kazmir? a jeździłeś kiedyś japonią po generalnym remoncie?
Pan honda dobrze obmyślał swoje konstrukcje coby ich nie trzeba było poprawiać. wady produkcyjne faktycznie można usuwać...ale chyba raczej nie w japońskich silnikach. i tu zgodze się w 100% z Puszkiem, lepiej wsadzić orginał po50 tyś. niż remontować swój...wiem to z punktu widzenia kolesia co pracuje w serwisie:-) motocykle to nie samochody!!!!!!! jest to zupełnie inna technologia i nie pisze że tego sie nie da remontować bo sie da. ale sens jest składania TYLKO na nowych orginalnych częściach pakowanych w woreczkach z napisem honda.a to już nie lada wydatek. i trzeba jeszcze znaleść mechesa który nie spartoli roboty....i w takim wypadku silnik za 16-18stówek wydaje się dość sensownym rozwiązaniem, jeśli się tylko go dobrze obejrzy. ale to tylko moje skromne zdanie.

i pytanie: co chcesz tym osiągnąć? :) i jak powiedział ktoś mądry: "AT to nie F1"...tu sie nie walczy o każdego
konia mechanicznego ani czas na okrążenie:-) nie trzeba poprawiać fabryki ;-)

newrom 13.08.2008 09:15

Cytat:

Napisał Maciach (Post 19395)
ale sens jest składania TYLKO na nowych orginalnych częściach pakowanych w woreczkach z napisem honda.a to już nie lada wydatek.

A to ktoś robi remonty na używanych częściach ? Przecie koszt robocizny, uszczelek jest na tyle wysoki że nie opłaca się wsadzać guana do środka.
Problemem jest oczywiście znalezienie mechanika co to dobrze zrobi.
A jak sobie przypomnę przygody kumpla z zakupami silników do CXa to mi się odechciewa używek ;)

pozdr
newrom

JareG 13.08.2008 09:35

Cytat:

Napisał newrom (Post 19402)
A to ktoś robi remonty na używanych częściach ?

IMO nie chodzi o uzywki, tylko o zamienniki. Jest roznica jakosciowa i (chyba przede wszystkim) cenowa pomiedzy gratami z logo a tymi bez..
A co do stosowania uzywanych czesci, to znam takich pacjentow (ale nie mechanikow, tylko uzytkownikow), ktorzy oszczedzaja np. na filtrze w skrzyni automatycznej "bo dobrze wyglada, czysty jest", tak samo na uszczelkach etc.

Cytat:

A jak sobie przypomnę przygody kumpla z zakupami silników do CXa to mi się odechciewa używek ;)
Z uzywkami nie jest tak zle. Ja akurat remontowalem wiekszosc swoich reaktorow (w Mercedesach) ale jednego kupilem uzywanego (liczyl sie czas), przelozylem wtrysk etc., wsadzilem, odpalilem i jezdzil super. Z tym ze kupowalem od sprawdzonego sprzedawcy, ktory g*wna nie oferuje.
I cos mi mowi, ze kupie sobie (uzywany :D) silnik do AT na zapas, taki za einkilo euro :haha2::Thumbs_Up:

Vooytas 13.08.2008 12:45

A macie jakieś wskazówki co sprawdzić i jak w silniku gdy jest wymontowany czyli bez możliwości odpalenia?
Narazie co mi przychodzi to wałek zdawczy, można praktycznie bezinwazyjnie posprawdzać frezy.
Czy są jakieś detale typu czujnik luzu, syf pod deklem, wytarcie czegoś tam.... które zdradzą prawdziwy przebieg +/- 30tysiecy?

JareG 13.08.2008 12:54

Cytat:

Napisał Vooytas (Post 19432)
A macie jakieś wskazówki co sprawdzić i jak w silniku gdy jest wymontowany czyli bez możliwości odpalenia?

IMO ciezki temat.
Na silnikach do AT czy w ogole do moto sie nie znam, ale jesli chodzi o silniki to warto pamietac, ze sa one (s)tworzone po to, zeby dzialac/pracowac. Jesli ich poprawnie na dluzszy postoj nie zakonserwowano, to mozna sie zdziwic po wybudzeniu pacjenta z takiego snu zimowego :D:D (albo nawet w trakcie tegoz).

Wniosek: albo kupowac jezdzacy silnik, albo od sprawdzonego sprzedawcy (ktory sie na temacie zna).. albo w ogole :haha2: (=ja bym takiego 'lezaka' od nieznajomego nie kupowal)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.