Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Keihin FCR 39 - potrzebna pomoc w Krakowie/okolicach (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18843)

electro 12.08.2013 10:57

Keihin FCR 39 - potrzebna pomoc w Krakowie/okolicach
 
Cześć,

Temat może nie całkiem Afrykowy, ale zaryzykuję ;-)

Wyczyściłem gaźnik w DRZ400E i wszystko hula aż miło - silnik działa równo i wkręca się dobrze na obroty. Problemem jest pompka przyspieszacza, która nie działa. Cięgna z boku gaźnika są OK, natomiast membrana na dole gaźnika jest sucha, więc jest jakiś problem z dostarczaniem do niej paliwa. W gaźniku miałem sporo osadu po paliwie, bo stał chwilę nieużywany, więc pewnie zatkane są te zaworki w kanałach pomiędzy gardzielą i membraną - wyglądają na przytkane, ale czy to wszystko, to nie wiem. Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem, ale gość nie ogarnia tych gaźników z pompką. Czy ktoś z Was z Krakowa albo okolic ma doświadczenie w serwisie Keihina i pomógłby mi uruchomić tę pompkę? Albo może znacie jakiegoś mechanika w Krakowie, który się zna na tych gaźnikach?

Pozdrawiam!

Boryss 12.08.2013 14:07

Panie zacznij od sprawdzenia czy ta dzwigienka pracuje która popycha membranę - u mnie się zacięła. Ale jak mówisz że sucho to daj do czyszczenia ultradzwiękami.
Gdybyś musiał zmieniać membranę to kupuj w salonie kawasaki bo jest połowę taniej niż w suzuki :)

electro 12.08.2013 14:17

Cytat:

Napisał Boryss (Post 332129)
Panie zacznij od sprawdzenia czy ta dzwigienka pracuje która popycha membranę - u mnie się zacięła. Ale jak mówisz że sucho to daj do czyszczenia ultradzwiękami.
Gdybyś musiał zmieniać membranę to kupuj w salonie kawasaki bo jest połowę taniej niż w suzuki :)

Hej,
Dźwignia popychająca membranę działa.
Czy czyszczenie ultradźwiękami wywali cały syf z gaźnika, czy np. jak jest jakiś mocniejszy osad, to może tego nie ruszyć? Zabawa jest pewnie na kilkaset złotych, więc chętnie bym komuś, ko zna tem model, pokazał najpierw ten gaźnik, bo może to coś prostego. Ja nie moge znaleźć. Moim zdaniem problem jest w dostarczaniu paliwa do membrany.

puszek 12.08.2013 14:32

PKS Ci to zrobi...ale jest na urlopie teraz...niestety

Boryss 12.08.2013 14:45

Szynszyl ma myjkę ultradźwiękową. Makumba i Marcin.111 też by znalazł, no tylko że trzeba się dogadać i wysłać. Generalnie to powiem ci że żadne mecyje:) Wpadnij na week postaw flaszkę i się gaźnik zrobi :P

electro 12.08.2013 15:50

Cytat:

Napisał Boryss (Post 332134)
Szynszyl ma myjkę ultradźwiękową. Makumba i Marcin.111 też by znalazł, no tylko że trzeba się dogadać i wysłać. Generalnie to powiem ci że żadne mecyje:) Wpadnij na week postaw flaszkę i się gaźnik zrobi :P

Kolego, daj namiar a ja szukam flachy :-)

Mirmil 12.08.2013 16:04

Namiar MIELEC i wszytsko jasne :)

electro 12.08.2013 16:09

No własnie, i tak mam w planach wizytę w Mielcu u Mirmiła, więc mogę połączyć przyjemne z pożytecznym ;-) Przy okazji zaoram Wam trochę okolicę.

Boryss 13.08.2013 09:07

Pisz Pan miłego priva do dwóch Marcinów czy pomogą i zapraszamy :)

Mirmil 13.08.2013 09:27

Wyjazd na ukraine przelozony chyba o tydzien wczesniej, 5-8 wrzesien, wiec pasuje przez tym terminem zrobic gaznik,dzialaj jak tylko wrocisz znad morza.
A zebatka dotarla?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.