Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Gadżety / wyposażenie (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=253)
-   -   CRF 1100L podłączenie nawigacji (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41583)

dziadekmaciek 06.12.2021 20:18

CRF 1100L podłączenie nawigacji
 
W CRF 1000 miałem TomToma podłączonego przez gniazdo Sumimoto z przodu pod czachą. Podpowiecie, jak to samo zrobić w CRF 1100L?

syncronizator 16.12.2021 15:25

Ja mam Garmina.
Podpiąłem się wprost pod AKU gdyż po zaparkowaniu i tak zdejmuję nawigację ze względu na ew. kradzieże.
Wada .. jak zapomnisz rozładujesz AKU.

TOMADYNA 16.12.2021 20:39

Tylko po co skoro masz AppleCar/AndroidAuto :confused:

syncronizator 16.12.2021 21:19

Android auto jest zależny od Internetu z telefonu. (chyba że masz mapy ofline).
W EU spoko... a poza EU może być drogo.
Ja miałem z przypadku drugi luźny zestaw (uchwt i kable) który czekał 3 lata w pudełku na drugie moto.
W tym zestawie jest kabel z USB który pociągnełem do tyłu... mogę łatwo wprowadzić go do sakwy i ładować jakieś inne urządzenie w trakcie jazdy.
Dodatkowo przynitowałem do tej klapki (która normalnie służy do osłony styku zasilającego nawigację) aluminiowy uchwyt na telefon.
Więc teraz mam taki uniwersalny uchwyt albo navi albo telefon.

dziadekmaciek 17.12.2021 15:46

@TOMADYNA, Mapy Google z Android Auto mogę używać do tranzytu, do jazdy dla przyjemności już gorzej. Do tego używam TomToma lub Locus Map

StrzeLuk 17.12.2021 21:05

Ale macie świadomość, że na AppleCar bardzo dobrze działa OsmAnd, który ma mapy offline. Nie wiem jak na AndroidAuto, ale pewnie tak samo.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

syncronizator 17.12.2021 22:55

Cytat:

Napisał StrzeLuk (Post 761251)
Ale macie świadomość, że na AppleCar bardzo dobrze działa OsmAnd, który ma mapy offline. Nie wiem jak na AndroidAuto, ale pewnie tak samo.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Tego nie wiedziałem bo nie używam Aplpe od zawsze.
Dla mnie tragedią jest, że w całej tej funkcji z ACar/AAuto musi być ten durny kabelek... który zmusza Cię do zainstalowania telefonu gdzie nie za bardzo jest na to miejsce.
Zamiast trzymać telefon w kieszeni ... to ten motocykl zaczyna być obwieszony LCD jak mundur ruskiego generała medalami. Wkurza mnie to i przeszkadza.

Zrobili lipę z tym kabelkiem , w czasach gdzie transmisja radiowa od dawna zapewnia wystarczające przepustowości do skomunikowania telefonu z czymś tam.

Nie podoba mi się to ale skoro mam to korzystam... jak będzie dalej życie pokaże.

TOMADYNA 18.12.2021 10:01

Cytat:

Napisał syncronizator (Post 761267)
Tego nie wiedziałem bo nie używam Aplpe od zawsze.
Dla mnie tragedią jest, że w całej tej funkcji z ACar/AAuto musi być ten durny kabelek... który zmusza Cię do zainstalowania telefonu gdzie nie za bardzo jest na to miejsce.
Zamiast trzymać telefon w kieszeni ... to ten motocykl zaczyna być obwieszony LCD jak mundur ruskiego generała medalami. Wkurza mnie to i przeszkadza.

Zrobili lipę z tym kabelkiem , w czasach gdzie transmisja radiowa od dawna zapewnia wystarczające przepustowości do skomunikowania telefonu z czymś tam.

Nie podoba mi się to ale skoro mam to korzystam... jak będzie dalej życie pokaże.

Też na początku tak pomyślałem, po czym dotarło do mnie, że lepiej kabelkiem podpiąć telefon do motocykla niż w kieszeni wozić telefon podpięty do powerbanka :dizzy:.
Na gmolach mam małą sakwę i tam wchodzi mi na stałe podpięty kabelek. Podpinam telefon zamykam sakwę i po zawodach.

syncronizator 18.12.2021 15:22

Nie mam jeszcze gmoli ... ale też tak będę robił.

StrzeLuk 19.12.2021 21:42

Cytat:

Napisał syncronizator (Post 761267)
Tego nie wiedziałem bo nie używam Aplpe od zawsze.
Dla mnie tragedią jest, że w całej tej funkcji z ACar/AAuto musi być ten durny kabelek... który zmusza Cię do zainstalowania telefonu gdzie nie za bardzo jest na to miejsce.
Zamiast trzymać telefon w kieszeni ... to ten motocykl zaczyna być obwieszony LCD jak mundur ruskiego generała medalami. Wkurza mnie to i przeszkadza.

Zrobili lipę z tym kabelkiem , w czasach gdzie transmisja radiowa od dawna zapewnia wystarczające przepustowości do skomunikowania telefonu z czymś tam.

Nie podoba mi się to ale skoro mam to korzystam... jak będzie dalej życie pokaże.


Też tak na początku myślałem, ale przy AppleCar lub AndroidAuto po WiFi jest potrzebne zasilanie telefonu. Bez tego telefon bardzo szybko padnie. Sam nie wiem gdzie ten telefon zamontuje, bo nie chcę go trzymać na kierownicy skoro nie będę z niego korzystał


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.