Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Badanie okresowe NAT a świecące kierunki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37422)

syncronizator 21.01.2022 11:54

Cytat:

Napisał luk2asz (Post 765645)
Tak z ciekawości, to co Ci w nich przeszkadza, skoro i tak ich nie widzisz.
Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Widzę je ... jestem przyzwyczajony z innego motocykla do widzenia kontem oka czy jest aktualnie włączony kierunkowskaz...np. czy go nie zapominałem wyłączyć.
Te włączone kierunki wprowadzają mnie w błąd.

wierny 22.01.2022 06:47

Zgadzam się z kolegom Nocnym, że NATki ze świecącymi kierunkami są lepiej widoczne na drodze. Poprawiają tym samym Wasze bezpieczeństwo.:) Gdyby była możliwość legalnej przeróbki w XRVce, to bym sobie przerobił. :at:

R2D2 22.01.2022 12:06

Świecące kierunki są spoko , kolega z którym często jeżdżę jak jedzie przede mną to mówi że fajnie je widać.
Mnie bardziej wkurza samo wyłączanie się kierunków nawet jak jest ta opcja wyłączona w sofcie.
Zauważyłem że przypadkowo raz na jakiś czas kierunkowskaz który włączyłem
się sam wyłączył.
W tej afrze tak nayebali elektroniki że do każdego systemu jest moduł elektroniczny lub nawet dwa.
Mam to szczęście że w razie awarii palę siudemeczkę i łłłogińńńń :D
A jak wiadomo wszem i wobec , stara afra pali i jeździ zawsze :D

ferolo 02.07.2022 20:23

Panowie wczoraj byłem stacji diagnostycznej i oczywiście Diagnosta przyczepił się o moje świecące kierunki zero tłumaczenia że tak ma być i to postojowi skończyło się oczywiście odpięciem pinów od świecenia i przeszedł przegląd. Jak to teraz u was działa macie jakąś podstawę do tych świateł aby gościowi utrzeć nosa bo trochę mnie wk.. Bo musiałem pół moto rozbierać

luk2asz 02.07.2022 20:31

Ja pierdziu, za łatwo się poddajecie. Takich diagnostów trzeba eliminować z zawodu. Straszyć , straszyć i jeszcze raz straszyć. Grata bez ręcznego , ze światłami świecącymi przepuści ale coś co jest legalne ale się nie douczył odwala.

PokemonTC 02.07.2022 20:53

Możesz złożyć skargę do Transportowego Dozoru Technicznego. Stacje kontroli pojazdów podlegają nadzorowi. ( bezpośredni nadzór ma Starosta). Starosta nie musi się znać na wszystkim więc może powierzyć, w drodze porozumienia, czynności kontrolne Dyrektorowi Transportowego Dozoru Technicznego. Można tam kierować skargi, które dotyczą nieprofesjonalnie przeprowadzonego badania. Numer diagnosty i numer stacji masz na pieczątce. Będą musieli Ciebie poinformować co zrobili w tej sprawie. Bedzie ciekawie.....

Majster 02.07.2022 21:38

Cytat:

Napisał ferolo (Post 786360)
Panowie wczoraj byłem stacji diagnostycznej i oczywiście Diagnosta przyczepił się o moje świecące kierunki zero tłumaczenia że tak ma być i to postojowi skończyło się oczywiście odpięciem pinów od świecenia i przeszedł przegląd. Jak to teraz u was działa macie jakąś podstawę do tych świateł aby gościowi utrzeć nosa bo trochę mnie wk.. Bo musiałem pół moto rozbierać

Czyli diagnosta przeprowadził badanie z wynikiem pozytywnym dopiero gdy pojazd był niesprawny (brak świateł pozycyjnych przednich). :D

nocny 03.07.2022 11:27

Cytat:

Napisał ferolo (Post 786360)
Panowie wczoraj byłem stacji diagnostycznej i oczywiście Diagnosta przyczepił się o moje świecące kierunki zero tłumaczenia że tak ma być i to postojowi skończyło się oczywiście odpięciem pinów od świecenia i przeszedł przegląd. Jak to teraz u was działa macie jakąś podstawę do tych świateł aby gościowi utrzeć nosa bo trochę mnie wk.. Bo musiałem pół moto rozbierać

no błagam....weź wróć do tego niedouczonego diagnosty z wydrukowanym rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych. Albo daj namiar na tą stację to wyślę im pismo w tej sprawie.
Chociaż faktem jest że nie bardzo wiem jak podejść do tematu że pozycyjne świeca się razem z dziennymi. Oczywiście na czas przeglądu można wyłączyć DRL

edite:
jednak można aby nasze kierunki świeciły razem z DRL
7) dopuszcza się, aby wraz z światłami do jazdy dziennej włączały się - przednie i tylnie światła pozycyjne, górne światła obrysowe - jeżeli występują, boczne światła obrysowe - jeżeli występują oraz oświetlenie tylniej tablicy rejestracyjnej, - lub tylko światła pozycyjne tylne.

pozdrawiam Marcin Jan

ferolo 04.07.2022 09:26

Wiecie powiem masakra bo jest to stacja państwowa należąca do ośrodka egzaminowania kierowców czyli do word. Gość nie chciał słychać że tak ma być moto że stanów pierwszy przegląd i że tak nie może być bo to homologacja US. Kazałem mu doczytać to powiedział że on. W zawodzie 20 lat i jest na bieżace i nie ma czegoś takiego jak światła postojowe pomarańczowe. Jak miałbym wydruk tej ustawy to z chęcią mu ja zawiozę choć jeden się doedukuje.

luk2asz 04.07.2022 09:38

Cytat:

Napisał ferolo (Post 786467)
Wiecie powiem masakra bo jest to stacja państwowa należąca do ośrodka egzaminowania kierowców czyli do word. Gość nie chciał słychać że tak ma być moto że stanów pierwszy przegląd i że tak nie może być bo to homologacja US. Kazałem mu doczytać to powiedział że on. W zawodzie 20 lat i jest na bieżace i nie ma czegoś takiego jak światła postojowe pomarańczowe. Jak miałbym wydruk tej ustawy to z chęcią mu ja zawiozę choć jeden się doedukuje.

To jak ja mu zawieziesz, to powiedz mu, że zrobił przegląd na niesprawnym pojeździe i że złożyłeś skargę. Niech prewencyjnie zatka kibel w tym wordzie.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.