Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   myjka wysokociśnieniowa do mycia moto (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10060)

Dunia 27.07.2011 13:38

myjka wysokociśnieniowa do mycia moto
 
Witam
Czy mogę prosic o poradę odnośnie myjki wysokociśnieniowej.głównie służyłaby do umycia moto po zabawach w błocie....rozpiętośc cenowa jest ogromna w sklepach a chciałabym kupic coś niezbyt gabarytowo dużego ale skutecznego:mur::)

bosman 27.07.2011 13:48

patrz glownie na przeplyw wody. cisnienie moze byc nawet mniejsze, ale z duzym przeplywem umyje lepiej. Niestety te myjki co maja 750l/h sa po 5tys..;(
Z tym przeplywem mozna porownac to jakbys lal wezem ogrodowym pod niewielkim cisnieniem i sikal ze strzykawki z igla z wiekszym siesnieniem. Wiadomo co umyje lepiej;)
pozdrawiam

szynszyll 27.07.2011 13:52

zasadniczo wszystko to co jest w marketach do 1000 pln nadaje sie do wyrzucenia - moze wystarczy odpowiednio zakonczony waz ogrodowy do splukania piasku i blota z moto

Adagiio 27.07.2011 14:03

Kupowanie profesjonalnej myjki żeby dwa x na tydzień umyć jeden motocykl , jest w zupełności na wyrost . Posiadam jakiś model makity za 700 zł , myję nią z powodzeniem nawet najbrudniejszy motocykl . Sama myjka nie wystarczy , potrzebny jest dobry detergent i pędzel malarski z długą rączką co by porządnie wszystko wyszorować . Zresztą odkąd otworzyli u mnie na wsi myjkę na drobne pieniążki , to zabieram tylko do plecaka środek i tam myję , nie chce mi sie później kostki pod domem sprzątać z syfu i zatykają się kratki .

Dunia 27.07.2011 14:11

Gdyby u mnie na wsi była tak myjnia to nie myslałabym o kupowaniu myjki. Ale niestety nie ma, do miasta trzeba jechac ..:confused:

Vooytas 27.07.2011 14:30

Mam myjkę Karchera za 209 zł z OBI, śmiga i myje już 2 rok 3 motocykle.

Zalety:
1. nie stresuje się że się zepsuje, 209 zł to nie majątek.
2. jest mała
3. wytrzymała w nieogrzewanym garażu przez całą zimę
4. jest mała
5. nie będę płakał jak ukradną
6. jest mała

Wady:

1. jest nie stabilna, często się wywraca (bo jest mała :) )


Pamiętaj żeby zawsze spuszczać ciśnienie z lancy po zakończeniu pracy, sama lanca może być droga zostawianie ciśnienia w wężach i klamce skraca jej żywotność.


Też mi mówili kupuj za 1000, alu pompa musowo itd.

Smole to, wole 5 x zmienić karchera za 200 zł.

Jak będziesz w K - ce zapraszam, mycie pokazowe gratis :)

deptul 27.07.2011 14:31

Dunia, polecam Karcher'a z serii 2. a do tego detergent Karchera i to wystarczy do umycia zabłoconego motocykla. Uważam, że do okazjonalnego użytkowania nie ma potrzeby inwestowania w wydajniejszy sprzęt ale jak kto woli ;)

majki 27.07.2011 14:48

Mam też takiego malutkiego Karszera i go nie używam do moto, bo nie chce mi się go rozstawiać. :D Biorę wąż z pistoletem (różne ustawienia) i zmywam go porządnie, potem ew. szczota z szamponem do łapy i heja. Na koniec dokładne domywanie/płukanie zakamarków i jest git. ;) Samą myjką i tak się nie umyje, więc po co przepłacać, jak można z węża umyć. :)

Vooytas 27.07.2011 15:06

Jak się dużo lata w błocie to można przed wyjazdem popsikać co się da PLAKIEM. Mniej się błoto trzyma i łatwiej zmyć.

bosman 27.07.2011 15:34

Wiadomo,ze do mycia okzyjneo nie ma co przeplacac, ale trzeba sobie zdac srawe z tego, ze tania myjka nie bedzie wymiatala bez pomocy pedzelka i takich innych zabawek.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.