Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   brak wolnych obrotow (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17672)

podos 18.04.2013 16:22

brak wolnych obrotow
 
Hej,

poradzic sie chcialem.

Moto stalo dwa lata, odpalane na poczatku i koncu sezonu. Po dwoch latach wymienilem benzynę na nową no i jak przyszło je odpalić to poszło bez problemow. Ale wolnych obrotów brak.


1. Ssanie jest prawidlowe
2. Jezdzic jezdzi, moc, wkrecanie sie w obroty itd wszystko gra
3. Brak wolnych obrotów. Gasnie natychmiast po odjeciu gazu.
4. Kiepsko rusza i kiepsko odpala jak juz sie zagrzeje.

przejechalem 10 km, pokrecilem duuuzo razy sruba wolnych obrotów zeby bylo okolo 1000-1200 i tyle ze nie gasnie - ale to zupelnie nie jest to co powinno. Kiepsko sie rusza, slabo sie wkreca od samego dołu.

Zanim wydrę gazniki na dmuchanie dyszy wolnych - jakieś inne propozycje?

KORNIK 18.04.2013 16:43

Zacznij od gaźników, jak tyle stało to pewnie one dają popalić.

Evvil 18.04.2013 17:03

No wiesz Podos, to trochę jak "nie świeci mi się żarówka w żyrandolu, zanim sprawdzę czy jest przepalona, jak sprawdzić czy nie spaliła mi się instalacja elektryczna :)"

Wszystkie inne pomysły poza gaźnikiem co przychodzą mi do głowy zakładają rozebranie motocykla :) więc zacząłbym od gaźników. I szczerze to mogę się o małe piwo założyć że szlag trafił którąś z membran. Ale małe piwo.

O duże że kuleje ci regulacja wolnych obrotów.

A o flaszkę że dokładne sprawdzenie gaźników usunie problem :)

matjas 18.04.2013 19:02

porpbiły Ci się złogi w gaźnikach z odparowanego polskiego superpaliwazwerwą - wlej Xeramic i pojeździj trochę żeby w komorach specyfik podziałał. moze przez noc rozpuści ten syf. trzeba odczekać.
mam nadzieję, ze pomoże. prucia gaźników lepiej unikać nie?

mła

rambo 18.04.2013 19:37

Zapchana dysza wolnych

Evvil 18.04.2013 20:54

Cytat:

Napisał matjas (Post 308750)
rucia gaźników lepiej unikać nie?

A to czemu? Rozłożyć, umyć, złożyć. Tam nie ma nic do "prucia" specjalnie. Prom kosmiczny to to też nie jest :)

matjas 19.04.2013 08:43

nie jest to prom ale jeśli można uniknąć tej niewątpliwej przyjemności to chyba lepiej nie?
nie zapominać że zanim czyszczenie to boczki a jak boczki to gmole potem bak airbox... no jest z tym pierdolingu troche.
lepiej więc aby ta chemia zadziałała. matjas

fassi 19.04.2013 09:49

No ja czasami tak czyszcze gaznik. Silnik cieply, odkrecam dekiel z filtra, wyciagam filtr, szmate owijam w mocny worek foliowy. Odpalic silnik szmate naszykowac, maneta na 3/4 albo full i szmata zatykam mu powietrze, ale tak aby nie zdechl, odtykam, silnik sam wchodzi na obroty, czuc ze sie zalewa, wiec na obrotach mu znowu to do gardla pcham. W polowie przypadkow pomaga i przeciagnie ten syf przez dysze, jak nie to rozbierac. Moze brutalna metoda ale w moim maluchu kiedys tak robilem i dzialalo, a afryce mojej tez ;)

podos 19.04.2013 11:30

Cytat:

Napisał matjas (Post 308750)
porpbiły Ci się złogi w gaźnikach z odparowanego polskiego superpaliwazwerwą - wlej Xeramic i pojeździj trochę żeby w komorach specyfik podziałał. moze przez noc rozpuści ten syf. trzeba odczekać.
mam nadzieję, ze pomoże. prucia gaźników lepiej unikać nie?

mła

odpada, nie mam kasku ciuchów itd.
Na to cale rozbieranie tez nie mam ochoty ale nie moge oddac klientowi motorku co niedomaga. No nic trza to spruć wszystko. Synchro zrobie przy okazji.

dzieki All

kudlacz 19.04.2013 15:02

a, zlane było z komór pływakowych? do tego zabiegu tylko inbus.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.