Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Jak sprawdzić czy korbowód prosty? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=15730)

lolo 13.12.2012 18:01

Jak sprawdzić czy korbowód prosty?
 
Witam :) Czy istnieje możliwość sprawdzenia bez rozbiórki silnika, jakie są objawy jeśli korba jest skrzywiona?
Między 3 a 5 tysięcy czasami przydławi, ale nie zawsze i lubi sobie strzelić z rury :/ Kolega chciał przejechać przez rów, ale się przeliczył i nie wiem czy przypadkiem nie pociągła wody, wcześniej sprzęt był git.
Rozrząd ustawiony prawidłowo, zawory wyregulowane, gaźnik wyczyszczony, moto to Dr 350.

matjas 13.12.2012 18:40

po objawach ciężko powiedzieć.
stawiałbym raczej na przytkaną dyszę w gaźniku - być może zaciągnął jakiś syf przy okazji tej przygody. może również jest woda w komorze pływakowej. jeśli DR350 ma śrubkę drenażową w pokrywie komory /a raczej tak jest/ to zakręć kranik /!/ i spuść paliwo z komory pływakowej do jakiegoś przezroczystego pojemnika - zobaczysz co wyleci.
IMO jeśli dławi w podanym zakresie obrotów czyli wtedy kiedy wchodzi do gry dysza główna a strzela przy odpuszczeniu gazu to są to objawy zubożonej mieszanki - przeczyść dokładnie gaźnik i upewnij się, że nie ma jakichś zaległości w zbiorniku paliwa - załóż na wszelki słuczaj nowy filtr na przewód paliwowy.
proste do zrobienia i być może objawy ustąpią bez drapania się po łbie i siwych włosów ;)
pochwal się jak poszło.

matjas

p.s. kupię tanio DR350
p.s.II - żartowałem :D

lolo 27.12.2012 18:44

witam raz jeszcze :) W końcu znalazłem trochę czasu i pogrzebałem przy moto. Gaźnik wyczyszczony na cacy, ale nic nie pomogło, podczas przyspieszania czasami przerwie, ale nie zawsze i jak się zagrzeje to faluje na wolnych obrotach i co jakiś czas puknie z rury :/ Gaźnik to mikuni corp więcej oznaczeń nie było, spróbuje jutro pobawić się iglicą, ale wątpie żeby pomogło.

zbyszek 27.12.2012 20:18

Moze paliwa jakiegos trefnego nalałes, ewentualnie dostała sie woda do baku?
Mozna by równiez sprawdzic fajkę i kabel wysokiego napięcia moze ktoryś element ma przebicie, wymień swiecę, wyczyść/wymień filtr powietrza.

rambo 27.12.2012 20:23

Sprawdź linkę ssania czy na pewno się 100% domyka.

lolo 27.12.2012 20:47

Cytat:

Napisał rambo (Post 279547)
Sprawdź linkę ssania czy na pewno się 100% domyka.

Dr 350 nie ma linki ssania :P ale domyka do końca, zbiornik czysty, filtr powietrza, świeca nowe. kabel wysokiego napięcia jest razem z cewką (chyba) nie mam innego żeby założyć na próbę, ale gdy polałem go wodą to nic się nie działo to przebicia raczej nie ma :Sarcastic:

matjas 27.12.2012 21:24

faluje tylko kiedy się zagrzeje?
zamień cewkę na inną a jeśli nie masz to schłodź cewkę sprężonym powietrzem do komputerów. jeśli objawy nie ustąpią to chgw...
może to coś z zapłonem, cewkami statora.
koniecznie zmień świecę na nową...
ulektryka jednak nie jest moją domeną niech wypowiedzą się starsi :D

powodzenia
matjas

lolo 27.12.2012 21:36

świeca jest nowa, spróbuje załatwić inną cewkę, ale coś mi się wydaje że korba będzie trochę krzywa i dlatego te cyrki z zapłonem. Będę próbował jeszcze z tym prądem może tam diabeł siedzi :/

borys609 30.12.2012 10:10

Tak na mój chłopski, wiejski rozum, jeśli korba miałaby być krzywa do tego stopnia, że miałoby to zaburzyć cykle pracy silnika, to zmieniłby Ci się stopień sprężania.
Jeśli tak (w co zwyczajnie nie chce mi się wierzyć), to może warto sprawdzić ciśnienie na cylindrze? Będzie jakoś dramatycznie to będziesz przynajmniej wiedział gdzie szukać.
Ja bym jednak szukał dalej w elektryce, skoro objawy nastąpiły po dzikim szarżowaniu w bagnie. Może czujnik halla Ci pada lub izolacja kabla od niego prowadząca?
Może być też cewka, ale Matjas napisał jak ją sprawdzić. Można też ją podgrzać i doszukiwać się ewentualnych różnic w pracy.

lolo 30.12.2012 12:22

Cewkę założyłem z innej Dr-ki i bez rezultatu. najmocniej przerywa przy 4-5 tyś. powyżej ciągnie normalnie. Poszukam na necie schematu elektryki i w niej jeszcze pogrzebie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.