Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Kupiłem - będę robił (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42959)

pałeł 27.07.2022 22:33

Kupiłem - będę robił
 
Pewnie bedzie to nudna historia...
Ale o czymś trzeba pisać


Gdyby ktoś chciał mnie odwiedzić numer jest pod nikiem i jak nie pracuje to dłubie. Tak wiec zapraszam.

Ekspertem nie jestem nie mądruje dłubie zaczęłem od tej białej łazienki :D

Bałtrok 27.07.2022 22:50

Fajnie fajnie, są metry do zabawy

sudden 27.07.2022 23:01

:Thumbs_Up: Super jest.
Gratulacje !

Jakbyś coś nie wiedział jak zrobić z budowlanki, to dawaj znaka, prawdopodobnie dam radę podpowiedzieć :)

muszel72 27.07.2022 23:03

A ta Fibra to jakaś reklama jest? :)

pałeł 27.07.2022 23:10

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 788593)
A ta Fibra to jakaś reklama jest? :)

taki pośrednik, w sumie to filmik był w ogłoszeniu z którego kupiłem filmik jest jeszcze to pokazałem był jeszcze wirtualny spacer ale juz nie ma :(

fassi 27.07.2022 23:12

Pałeł, gratulacje. Tylko co tam remontować?? Wszystko elegenckie

pałeł 27.07.2022 23:18

Cytat:

Napisał sudden (Post 788592)
:Thumbs_Up: Super jest.
Gratulacje !

Jakbyś coś nie wiedział jak zrobić z budowlanki, to dawaj znaka, prawdopodobnie dam radę podpowiedzieć :)

Jak pisałem ekspertem nie jestem ale dwóch lewych rak nie posiadam, daje rade, choć właścicielem jestem od 2 dni to cieszy mnie robota. Czego nie umie to jest do wyczytania. Ogólnie budowlanki sie nie boje. Ale na ogród to nie mam pomysłu jeszcze ale najpierw musza pszenice zebrać!!

muszel72 27.07.2022 23:24

Gratuluję.
Wg mnie z zewnątrz brakuje zaopiekowania się. Mam na myśli elewację.
Masz swoj kawałek Ziemi. W sensie planety;)

pałeł 27.07.2022 23:36

Cytat:

Napisał fassi (Post 788597)
Pałeł, gratulacje. Tylko co tam remontować?? Wszystko elegenckie


garaż, warsztat, no i zrobic pod siebie jak wspomniałem będę robił nie remontował mozna juz mieszkać na razie zwożę swoje graty i jaram sie cały czas :D Czeka mnie do wykonania drenaż moze i hydroizolacja przy dużych deszczach mam napór wody na ścianę w piwnicy i trzeba to poprawić.

matjas 27.07.2022 23:55

Gratulacje.

pałeł 28.07.2022 00:16

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał muszel72 (Post 788599)
Gratuluję.
Wg mnie z zewnątrz brakuje zaopiekowania się. Mam na myśli elewację.
Masz swoj kawałek Ziemi. W sensie planety;)

Elewacja potem!! wiem ze szpetny z zewnątrz strasznie, ale na dole rolety na górę mam z bloku 3 sztuki akurat na salon i sypialnie powinny pasować
pewnie dotnę i założę ale chyba dołożę silnik do zwijania i rozwijania lenistwo pełna gęba , z elewacja moze sie uda skorzystać z jakiegoś programu typu 500- na razie ogarniam światłowód bo jest po sąsiedzku choć nikt go w ofercie nie ma co jest lekkim absurdem :D


Cytat:

Napisał matjas (Post 788602)
Gratulacje.

dzięki, choć nie wiem czego mi gratulować od debil wziął sobie roboty na stare lata zamiast siedzieć w kapciach przed tv.

ziutek2002 28.07.2022 06:37

Witaj w klubie. Mając swój dom będziesz miał zajęcie do końca życia. To tak samo jak mówią jeszcze kawalerowi przed ślubem: ,,żeń się, po co masz mieć lepiej niż ja''

A tak poważnie: gratuluję Tobie/Wam :) i życzę aby każdy włożony tam wysiłek przyniósł maksimum satysfakcji!

piotr_3miasto 28.07.2022 07:42

Uuuuuuu….. niezły pałac! 💪😎
Gratulacje!
Wungiel masz na zimę? 😉


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

majkowski1 28.07.2022 07:57

Fachurka, spora działeczka i kolcek z czerwonej pełnej... Takie lubię... Ja bym tam elewacji nie tykał... Sama robota będzie przybywać, a czasu ubywać... :)
Gratulacje! Życzę ciepła domowego i niskiego podatku katastralnego ;)

zimny 28.07.2022 09:11

Gratulacje, ja tam za domem widzę potencjał na mini tor enduro! :D

matjas 28.07.2022 09:14

No Pawel - to talk kamien milowy w życiu. Miales duży cel osiągnąłeś go. Gratuluje Ci zupełnie szczerze.

A to ze utoniesz w robocie na jakiś czas i wydatki będą nosiły miano wielokrotności tysiąca złotych to już inna sprawa.

pałeł 28.07.2022 09:31

Ani groszka, ekogroszka czyli węgla nie mam :) jeden problem więcej :)

O zajecie chodziło to fakt! Pomysły są, teraz realizować konsekwentnie.

Ja tam toru nie widzę lecz ogród fajny widok jest od domu na las i wawozik. offroad jest 150m w prawo jak z domu wyjadę, bo tam sie juz kończy asfalt i kupę jakiś dziwnych dróżek na rower czy motocykl tam jest nawet troszkę staroci mam blisko
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lubomia_(grodzisko)

a co do roeszty wiadomo bedzie kosztować sporo zasobów finansowych oraz czasowych ale nato jestem przygotowany. mentalnie a jak sprzedamy mieszkanie to moze i sie pozbędę obciążeń miesięcznych.

matjas 28.07.2022 09:57

A elewacja to przecież typowy śląski budynek jakich tysiące w tamtych okolicach.
Pewnie izolacyjnosc jest dokładnie żadna ale to pierwsza zima pokaże.

zimny 28.07.2022 10:30

Tak czy inaczej - gratulacje, niech cieszy! Masz zajęcie na długo :)

PokemonTC 28.07.2022 14:23

Najważniejsze aby byli dobrzy sąsiedzi i sąsiadki. Reszta się nie liczy.

pałeł 28.07.2022 22:40

4 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał PokemonTC (Post 788655)
Najważniejsze aby byli dobrzy sąsiedzi i sąsiadki. Reszta się nie liczy.

większość sąsiadów i strażaków z osp oraz kilku zawodowych poznałem bliżej gasząc pożar po sąsiedzku, takie wejście z przytupem kilka dni przed podpisaniem aktu. Dogadujemy sie ale to wiadomo początki, dziś sąsiad wpadł i na byfyju w garażu (po waszemu na kredensie w garażu) postawił butelkę jakiejś rudej. kazłą mi drabiny nie kupować bo u niego leży.
Z ciekawostek dziś żniwa były
Wiec zamiast ogrodu ...tu na razie jest ściernisko ale kiedyś bedzie sanfran....


powoli sie mebluje w garażu i i zaczynam prace budowlano-remontowe.

Mirek Swirek 28.07.2022 23:01

Pałełu, ja nie wiem, czego Ci wszyscy gratulują... Masz przejebane...Ok, rozumiem to, szanuje (to teraz takie modne... hee ;))
Powodzenia i zdrówka dużo.

matjas 29.07.2022 00:06

Xxuj tam - gaz w garażu już stoi :)

wojtekk 29.07.2022 07:32

Gratuluję! Znając Ciebie wiesz w co się wpakowałeś i cieszę się Twoim szczęściem :)

pałeł 29.07.2022 12:43

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Mirek Swirek (Post 788703)
Pałełu, ja nie wiem, czego Ci wszyscy gratulują... Masz przejebane...Ok, rozumiem to, szanuje (to teraz takie modne... hee ;))
Powodzenia i zdrówka dużo.

Ja tez się dziwię roboty w bród. Ale widzialy galy co brały

@matias co tam gazy, patrz do lodówki;) jest przygotowany na wsze odwiedziny a teraz idę kuć kafelki ;)

zibiano 29.07.2022 16:55

Noi gites
Gratulcje !

Pawel_z_Jasla 29.07.2022 20:49

No to teraz zrozumiesz dlaczego jako prosument mam inne zdanie o postawie PGE czy innych ENEA:haha2: Oczywiście żart :D a poważnie to GRATULACJE i aż się cieszę, że wszystkie moje problem będę mógł z Tobą "dzielić";) Dam to dom !! choć czasem sam mam ochotę wrócić do wygodnego, nic mnie nie obchodzącego mieszkania w bloku. Na 100% na :at:będzie mniej czasu ale satysfakcji nie kupisz za pieniądze a nawet nie zapłacisz za nią kartą VISA:Thumbs_Up: Jeszcze raz gratuluję

Kazmir 29.07.2022 21:00

Spawarka i reszta Ok:Thumbs_Up: Gruz w łazience jak to gruz.....:D

Adagiio 30.07.2022 16:40

Powodzenia w działaniu.
Sąsiedzi, najlepiej jak są daleko i zajmują się swoim życiem :haha2:.

pałeł 30.07.2022 23:54

2 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Adagiio (Post 788812)
Powodzenia w działaniu.
Sąsiedzi, najlepiej jak są daleko i zajmują się swoim życiem :haha2:.

to prawda niestety ale gasząc im chałupę i ratując dorobek życia oraz psa sytuacją sie trochę zmienia :)

Dziś lajtowo, kucie kafli zakończone , koszenie trawy, no ale zaczęło padać i trzeba było przerwać. Grill. jakieś porządki i dzień minął.

Mirek Swirek 31.07.2022 01:06

Cytat:

Napisał pałeł (Post 788749)
Ja tez się dziwię roboty w bród. Ale widzialy galy co brały

@matias co tam gazy, patrz do lodówki;) jest przygotowany na wsze odwiedziny a teraz idę kuć kafelki ;)

Jak dobry żołnierz, maraton ciągniesz... :)
Dajesz dajesz, się nie poddajesz...

Wierzę, że wiesz co robisz, a jak robisz, to zrobisz...

3m się

Aha... A będzie akcent motocyklowy, czy tylko o rynnach? :dizzy::osy::vis:

Zdrówka

pałeł 05.08.2022 22:43

3 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Mirek Swirek (Post 788829)
Jak dobry żołnierz, maraton ciągniesz... :)
Dajesz dajesz, się nie poddajesz...

Wierzę, że wiesz co robisz, a jak robisz, to zrobisz...

3m się

Aha... A będzie akcent motocyklowy, czy tylko o rynnach? :dizzy::osy::vis:

Zdrówka

Dziś mi ręce odpadają, żołnierskie słowo na dziś to Transzeja czyli mozolne kopanie drenażu. Kopanie do momentu aż cień mi zniknie , jak mi słonce do okopu juz zagląda to uciekam przednim. I sobie rolety robię , konwersja na elektryczny silnik i oraz przeróbka bo te są z odzysku miałem kiedyś je na balkonie w bloku. Dobrze ze balkon większy był niż 3 okna :D na które je założę czyli ciecie, skracanie i o dziwo działają :D

"Chlewik dla dzików" czeka na swoja kolej żeby było miejsca na tyle ile sie marzy to tam dwie ściany będę burzył i chyba dwoje drzwi wybijał tak wiec i ten kawałek gdzies tam opisze. Na razie zostało przerobione centralne z układu otwartego na zamknięty przy okazji usuwania grzejników i modernizacji przebiegu rur w łazience demontaż zbiornika przelewowego. przy tej okazji zerknąłem do puszki elektrycznej i tego nawet nie komentuje tak sie kiedys robiło :D

maly 06.08.2022 00:09

Oby zapału i sił starczyło na długo.Budowlańcem nie jestem ale z doświadczenia radzę sprawdzić dach.Brak izolacji, korniki mogą zmusić do remontu dachu.Jakiekolwiek prace wykonane wewnątrz mogą pójść na marne gdy remontujesz dach i przyjdzie ulewa. Remontujesz łazienkę,może pomyśl o wymianie drzwi wraz z futrynami jeśli są w złym stanie .Jeśli położysz kafle to trudno będzie kiedyś wymienić futrynę.Ze zdjęcia trudno wywnioskować jaki jest głęboki wykop ,uważaj żeby Ciebie nie zasypało.

consigliero 06.08.2022 12:29

Moje doświadczenia z remontu mówią jedno, lepiej było zburzyć i wybudować od nowa, ale konserwator nie pozwolił. Pamiętaj tylko aby się nie zajechać

pałeł 07.08.2022 11:39

Cytat:

Napisał maly (Post 789242)
Oby zapału i sił starczyło na długo.Budowlańcem nie jestem ale z doświadczenia radzę sprawdzić dach.Brak izolacji, korniki mogą zmusić do remontu dachu.Jakiekolwiek prace wykonane wewnątrz mogą pójść na marne gdy remontujesz dach i przyjdzie ulewa. Remontujesz łazienkę,może pomyśl o wymianie drzwi wraz z futrynami jeśli są w złym stanie .Jeśli położysz kafle to trudno będzie kiedyś wymienić futrynę.Ze zdjęcia trudno wywnioskować jaki jest głęboki wykop ,uważaj żeby Ciebie nie zasypało.


W najgłębszym miejscu mam cos ponad 2m w dół ale głebiej nie bedziej jest pod ława i juz ze spadkami uciekam w dół jeden kawałek gotowy, dach jest 2 czy 3 lata temu robiony. poł życia na budowach ale ja budowlańcem tez nie jestem! O futrynach cenna rada rozważałem nawet przeniesienie drzwi :) na inna ścianę lub przesuniecie ich o 20 -30 cm w jedna stronę.

Cytat:

Napisał consigliero (Post 789264)
Moje doświadczenia z remontu mówią jedno, lepiej było zburzyć i wybudować od nowa, ale konserwator nie pozwolił. Pamiętaj tylko aby się nie zajechać

Budowa fajna sprawa ale koszty zupełnie inne i bez kooperacji nie jestem wstanie całego projektu zrobic. Tu mam na chwile bez roboty w moim zawodzie czas aby zając sie swoim podwórkiem

Odpoczynek tez ważna sprawa :)

ArtiZet 08.08.2022 12:09

Remont niestety nie jest tańszy (zrobiony dobrze) a i tak nigdy nie bedzie to funkcjonowac jak nowo zbudowane...jedyna zaleta to, że można juz w tym zamieszkać.
Jak patrze na ten budynek to niestety "potwór energetyczny", który ciężko bedzie w zime utrzymać w komforcie cieplnym zwłaszcza w obecnych czasach.

Oczywiście gratuluje zapału i odwagi i oby sił starczyło :Thumbs_Up:

matjas 08.08.2022 12:39

po 12 latach w obecnym domu to uważam, że wszystko co ma powyżej 90mkw jest 'potworem energetycznym' :D dobre określenie Arti.

w kontekście obecnych cen nośników energii to masakrą jest marzenie o ogrzewanym warsztacie czy garażu dla, ot tak, przyjemności...

gerard36856 08.08.2022 13:09

A moja kuźnia jak już coś w niej robię jest ogrzewana, obojetnie od pory roku ��

muszel72 08.08.2022 13:15

A mój garaż choć niewielki ogrzewany jest prądem ze znienawidzonej przez niektórych i odpowiednio dobranej PV
Powodzonka w pracach.

pałeł 09.08.2022 22:20

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 789369)
Remont niestety nie jest tańszy (zrobiony dobrze) a i tak nigdy nie bedzie to funkcjonowac jak nowo zbudowane...jedyna zaleta to, że można juz w tym zamieszkać.
Jak patrze na ten budynek to niestety "potwór energetyczny", który ciężko bedzie w zime utrzymać w komforcie cieplnym zwłaszcza w obecnych czasach.

Oczywiście gratuluje zapału i odwagi i oby sił starczyło :Thumbs_Up:

Na pewno masz trochę racji ale nowa budowa trwa i wcale nie jest ani taniej ani lepiej

kto sie buduje tego sie nie żałuje!! to budowlańcy maja pierwsze w swoim dekalogu :D

resztę to pan Wiesio z wiesbudu opowie







A w fundament klejony pianka w nowym domu mało kto uwierzy ale widziałem na własne oczy. jakie wiązanie jakie zbrojenie :D to sie ziemia zasypie i widac nie bedzie.


potwory energetyczne napewno istnieją ale trzeba sobie ustalić priorytety :D albo przestrzeń albo klitki. resztę powie pierwszy sezon grzewczy :)

pałeł 28.08.2022 13:09

2 Załącznik(ów)
10 ton żwiru juz poszło ;)

Czasu brak by coś dopisać;)

pałeł 02.11.2022 09:24

1 Załącznik(ów)
elektryfikacja wsi kiedyś tam była
http://static.prsa.pl/images/1c13a9a...e8721f0ebe.jpg
do dziś jestem świadomy ze dobra skrętka wytrzyma sporo wizualnie budzi obawy tyle ze jeszcze działa ale 16A na tym kawałku jakoś nie widzę. Walczy sie dzielnie na dziś cos ponad 30 puszek na piętrze osadzonych pod nowe okablowanie i nowe systemy.

Nadchodzi czas na cyfryzacje.
Tu juz trochę mniej mam świadomości, co robić w jakim kierunku podążać.
Oprócz tradycyjnego wifi chce dom okablować miedzy innymi połącznie ruter komputery, telewizor, konsola oraz system monitoringu. juz chce skrętkę utp czy stp podciągnąć do punktów do celowych bo czemu nie zrobic tego od razu przed ukryciem tego np nad sufitami podwieszanymi
w która kategorie skrętki warto iść przyszłościowo? cat 6 czy 6A a moze dalej 7 do domu planowo ma iść 1gb po światłowodzie jakie złącza i tak dalej tu bym waszej pomocy potrzebował cos tam mi sie o keystone obiło po głowie raczje skłaniam sie ku temu bo pewnie bedzie lepiej i taniej wiec naprawdę potrzebował bym porady tych co czytają. Za młodu skrętki i krosowe kable to zaciskało sie nawet krzesłem :) ale to było dawno temu i chyba juz nie prawda. a dziś to juz tylko jestem hardcorem

lukasz_vip 02.11.2022 10:09

Ja mam skrętkę kategorii 5e w domu a w pracy kładliśmy 6. Co do 6 to niestety już tylko keystony i gniazda bo nie da się na "grubej" 6 założyć RJtki. Teoretycznie 10Gbps puścisz na cat. 5e na odległość 45m.
Nie siedzę w cenach kabli 6A i 7, żeby ci powiedzieć czy to się będzie opłacać w stosunku do 6.

pałeł 02.11.2022 10:17

napewno cenowo co klasa to drożej :D ale nie mam ochoty pruć kabli za 10 czy 15 lat :D zobaczymy pomału trzeba sie uczyć następnej rzeczy :)

7Greg 02.11.2022 12:31

Paweł, zasada jest prosta. Kupujesz najlepsze na jakie Cię stać. Wg mnie pakować w ściany czy do ziemi cat5 w dzisiejszych czasach to słabo. Wiadomo, że do tego powinien iść cały osprzęt, żeby do zajebistych kabli nie dać słabych gniazdek. Ale jak nawet dzisiaj dasz gniazda czy sprzęt do cat5 to nic się nie stanie. Jak za kilka lat będzie cat10 to osprzęt do cat6 czy 7 będzie tańszy i zawsze będziesz mógł podmienić.
To, że masz światłowód 1Gb nie oznacza, że musisz mieć kable 1Gb. Dzisiaj, a w zasadzie za moment standardem będzie 10Gb. Chodzi o to jak szybko dane przesyłasz w sieci wewnętrznej np z dysku czy innego źródła z filmami na TV, gdzi pewno za chwilę będzie standard 16K ;) Prędkość netu nie ma tu nic do rzeczy.

pałeł 02.11.2022 13:47

Cytat:

Napisał 7Greg (Post 796738)
Paweł, zasada jest prosta. Kupujesz najlepsze na jakie Cię stać. Wg mnie pakować w ściany czy do ziemi cat5 w dzisiejszych czasach to słabo. Wiadomo, że do tego powinien iść cały osprzęt, żeby do zajebistych kabli nie dać słabych gniazdek. Ale jak nawet dzisiaj dasz gniazda czy sprzęt do cat5 to nic się nie stanie. Jak za kilka lat będzie cat10 to osprzęt do cat6 czy 7 będzie tańszy i zawsze będziesz mógł podmienić.
To, że masz światłowód 1Gb nie oznacza, że musisz mieć kable 1Gb. Dzisiaj, a w zasadzie za moment standardem będzie 10Gb. Chodzi o to jak szybko dane przesyłasz w sieci wewnętrznej np z dysku czy innego źródła z filmami na TV, gdzi pewno za chwilę będzie standard 16K ;) Prędkość netu nie ma tu nic do rzeczy.

dzięki czyli dobrze kminiłem :D

Kazmir 02.11.2022 16:23

Cytat:

Napisał pałeł (Post 796743)
dzięki czyli dobrze kminiłem :D

Do tego poczytaj o normie, która precyzyjnie podaje minimalne odległości między kablami zasilającymi i logicznymi w zależności od typu kabli oraz materiału z którego wykonany jest separator.

Rodzaj skrętki, a konkretniej ekranowania nabiera tu innego wymiaru:)
Dowiedziałem się o tym jak chciałem razem ze skrętka dać przewód zasilający ruter i switch. Przyznam się, że człowiek uczy się całe życie;) Coś mnie zaczęło zastanawiać, czy takie sąsiedztwo nie będzie wprowadzać jakiś zakłóceń, no i zacząłem szukać w necie i znalazłem.
Dlatego warto przy projektowaniu o tym pamiętać.

pałeł 02.11.2022 17:11

Podaj Jak mozesz stosowna albo choc wytyczne ;)

7Greg 02.11.2022 19:25

Nie demonizowałbym aż tak bardzo tych odległości kabli 230V od skrętki :)

Kupując skrętkę zwróć uwagę żeby była ona 23AWG i na pewno miedziana. Uważaj na oznaczenie CCA bo to aluminium pokryte miedzią.
Ja bym się zdecydował na S/FTP ew F/FTP

Kupiłbym z polskiej firmy np BITNER czy innej

Ceny niestety zabijają. Przewód, który 2 lata temu kupowałem z 2zł teraz kosztuje 8 :(
Tu masz przykłady:

cat 7 - KLIK

cat 6a - KLIK

cat 6 ziemny - KLIK

To tylko luźne sugestie. Jak pisałem wcześniej, kup taki na jaki Cię stać.
Zdrowia

Kazmir 02.11.2022 20:27

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał pałeł (Post 796767)
Podaj Jak mozesz stosowna albo choc wytyczne ;)

"Tig" by mi nie wybaczył, jeślibym Ci nie pomógł:D:haha2:
Dobra;)Mam u ciebie elektrodę złotą 2,4mm;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.