Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hobby Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=275)
-   -   Zakup roweru (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43244)

przemo77390 22.09.2022 10:51

Zakup roweru
 
Heja,

Mocno zastanawiam się nad zakupem roweru - budżet max do 5 koła. Niestety w tych pieniądzach rozsądne e-bike nie wchodzi w grę.

Założenia:
Dobry osprzęt
amor powietrzny
sztywne osie z Boost
dobre koła 29 cali (dostosowane do systemu bezdętkowego) i dość szerokie opony 2,3-2,4 cala
Rozmiar ramy M - 170 cm

Z tego co na razie się rozeznałem to typowałem:

Trek Marlin 8
Orbea Onna 20
Cube Attention SL
Rockrider XC 100

Jakieś porady typy.

Pozdrawiam,
Przemo

Artek 22.09.2022 11:29

2 Załącznik(ów)
Warto rozważyć używkę.
Przed wakacjami kupiłem mało używanego Spark 940. Na zimę zmienię opony i amor tylny zregeneruje, bo się poci.
Bardzo jestem zadowolony z tego roweru.

przemo77390 22.09.2022 12:10

Cytat:

Napisał Artek (Post 792883)
Warto rozważyć używkę.
Przed wakacjami kupiłem mało używanego Spark 940. Na zimę zmienię opony i amor tylny zregeneruje, bo się poci.
Bardzo jestem zadowolony z tego roweru.

Fajny


Zdecyduje się chyba trochę przekraczając budżet na Rockrider XC 120 - ponoć mega solidny sprzęt.

redrobo 22.09.2022 12:19

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 792885)
Fajny


Zdecyduje się chyba trochę przekraczając budżet na Rockrider XC 120 - ponoć mega solidny sprzęt.

Na ten przyklad masz tu sprzet, sporo solidniejszy. Tylko dla przykladu. Ofert fajnych uzywek jest sporo, ale trzeba sie troszke orientowac... Generalnie za 5 nowy bedzie wazyc jakies 13-13.5 kg. Uzywka spokojnie 11 kg i ponizej.

https://www.olx.pl/d/oferta/trek-pro...&sliderIndex=1

Rajtek 22.09.2022 14:23

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 792879)
Heja,

Mocno zastanawiam się nad zakupem roweru - budżet max do 5 koła. Niestety w tych pieniądzach rozsądne e-bike nie wchodzi w grę.

Założenia:
Dobry osprzęt
amor powietrzny
sztywne osie z Boost
dobre koła 29 cali (dostosowane do systemu bezdętkowego) i dość szerokie opony 2,3-2,4 cala
Rozmiar ramy M - 170 cm

Z tego co na razie się rozeznałem to typowałem:

Trek Marlin 8
Orbea Onna 20
Cube Attention SL
Rockrider XC 100

Jakieś porady typy.

Pozdrawiam,
Przemo

W tych przykładach co podałeś nie będzie ani dobry osprzęt ani dobry amor ani tym bardziej dobre koła.
W tym budżecie jeśli chcesz choć trochę zaznać profitów z tytułu jazdy na dobrych kołach, prawdziwego amortyzatora który tłumi i jest jednocześnie sztywny i precyzji napędu to tylko używka, i na pewno nie pełna amortyzacja, bo to nie ten budżet.
No ale to zależy co kto nazywa "dobry".
Koła kupuje się pod siebie więc lepiej zainwestować w nowe, napęd najmniej ważny, amortyzator powietrzny lepiej zamienić na sztywny.

wojtekk 22.09.2022 14:45

Może sprecyzuj, do czego Ci ten rower potrzebny? I na ile jesteś doświadczony?

przemo77390 22.09.2022 14:47

Cytat:

Napisał Artek (Post 792883)
Warto rozważyć używkę.
Przed wakacjami kupiłem mało używanego Spark 940. Na zimę zmienię opony i amor tylny zregeneruje, bo się poci.
Bardzo jestem zadowolony z tego roweru.

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 792897)
Może sprecyzuj, do czego Ci ten rower potrzebny? I na ile jesteś doświadczony?

Hmm tak jak motocykle do zabawy

Poczytalem, poszperalem i się zdecydowalem z uwagi na osprzęt, amor, sztywne osie, blokade, tubles na Rockrider XC 120

lansu z marka ni ma, pod Warszaskim zygmuntem lipa staną jednak rower zbiera bardzo pozytywne opinie.

majkowski1 22.09.2022 14:50

:Thumbs_Up: Dobrze, że wziąłeś tego XC120, bo lepszy niż XC100... ;)
Dużo lepszą ramę ma (taka bardziej agresywna i trzeba się przyzwyczaić) i większość podzespołów też, a nawet chyba gwarancję ma na lepszych warunkach. Nie wiem jak szybko będziesz chciał się poruszać, bo jeśli prędkość ważna, to prawdopodobnie przód zębaty do zamiany na większy...

steve69 22.09.2022 15:48

To co ci podał Redrobo, zjada na śniadanie tego Rockirder. Przemyśl zakup. Jak Cię będzie drażnić napęd 2X z przodu niewielkim nakładem zmienisz na 1x11.

Rajtek 22.09.2022 18:16

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 792898)
Hmm tak jak motocykle do zabawy

Poczytalem, poszperalem i się zdecydowalem z uwagi na osprzęt, amor, sztywne osie, blokade, tubles na Rockrider XC 120

lansu z marka ni ma, pod Warszaskim zygmuntem lipa staną jednak rower zbiera bardzo pozytywne opinie.

- XC 120 nie ma sztywnych osi, tylko z przodu, a to jest różnica, jak będziesz chciał te kowadła wymienić na jakieś normalne koła.
- sztyca 31mm, to po dupie daje, powinna być cieńsza
- tubles, ale trzeba samemu zrobić, więc dodatkowe pieniądze. Dzisiaj to już prawie wszystkie można przerobić na tubeless, więc to żaden argument
- napęd może być, najmniej istotny
- Koła do wymiany jako pierwsze, ale nie inwestowałbym w oś 9 mm

Z uwagi na brak sztywnych osi w ramie (jest tylko na widelcu) to brak przysżłości tego roweru. Jak się wkręcisz to szybko zmienisz i stracisz na odsprzedaży.

voxan69 22.09.2022 20:05

Kup to co ci się podoba. Pojeździsz chwilę, sam się przekonasz co cię denerwuje i co chciałbyś mieć lepsze. Myślę, że twój trzeci rower będzie już w miarę pod ciebie i będziesz w 99% zadowolony. Innej drogi nie ma. Temat i budżet bez dna.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka

husa521 22.09.2022 20:37

Czytając te wszystkie złote rady to aż odechciewa się kupić rower

Cytat:

W tych przykładach co podałeś nie będzie ani dobry osprzęt ani dobry amor ani tym bardziej dobre koła.
Koła kupuje się pod siebie więc lepiej zainwestować w nowe, napęd najmniej ważny, amortyzator powietrzny lepiej zamienić na sztywny.
Cytat:

:Thumbs_Up: Dobrze, że wziąłeś tego XC120, bo lepszy niż XC100... ;)
Dużo lepszą ramę ma (taka bardziej agresywna i trzeba się przyzwyczaić) i większość podzespołów też, a nawet chyba gwarancję ma na lepszych warunkach. Nie wiem jak szybko będziesz chciał się poruszać, bo jeśli prędkość ważna, to prawdopodobnie przód zębaty do zamiany na większy...
Cytat:

To co ci podał Redrobo, zjada na śniadanie tego Rockirder. Przemyśl zakup. Jak Cię będzie drażnić napęd 2X z przodu niewielkim nakładem zmienisz na 1x11.
nie mogę sobie wyobrazić jak kiedyś ludzie jeździli na orkanie, jubilacie, wigry czy ukrainie. To musiał być hardcore.
dlatego więc

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 792879)
Jakieś porady typy.

Pozdrawiam,
Przemo


Proponuję kupić rower za 8 koła, gdzie do wymiany będzie może tylko sztyca lub kup rower za 5 koła ale do wymiany koła, ośki, przednia zębatka, opony.....no i sztyca.

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 792879)
Mocno zastanawiam się nad zakupem roweru - budżet max do 5 koła. Niestety w tych pieniądzach rozsądne e-bike nie wchodzi w grę.

lub załóż nowy temat ale napisz - budżet max do 3 koła, wtedy pojawią się propozycje snafcuf rowerowych, pojawią się modele za 5 tysi i wszyscy będą zadowoleni a Ty będziesz miał rower taki jak chciałeś.

Mam nadzieję, że pomogłem.

kristoch 22.09.2022 21:32

Rower jak rower, ale jakie opony? Oto jest pytanie.

Mallory 23.09.2022 07:45

Moja dygresja jeszcze jedna - jeżeli rower ma być też używany na co dzień to nie powinien być zbyt drogi.
Używanie drogiego roweru na dojazdy np. do pracy, zwykłe załatwienie spraw po mieście itd... nie jest zbyt komfortowe.
Lepiej tłuc tańszy i łatwiej go przypinać na wiele godzin na ulicy.

przemo77390 23.09.2022 14:22

a jak rozwiązujecie problem ładowania telefonu - navi strasznie żre prąd.

Widziałem fajne lecz nie dostepne rozwiązanie - Topeak Smartphone holder with power pack - od razu jako uchwyt.

Tu coś podobnego https://allegro.pl/oferta/topeak-mob...CABEgL-K_D_BwE

greenman 23.09.2022 14:44

Dobrze rozumiem, że to jest powerbank? Tylko z dodatkową gumką i podpisany "rowerowy" i przez to jest 3-4 razy droższy niż zwykły powerbank?

dzinks 23.09.2022 16:36

Power bank trzymam w torbie na kierowcy. Mam taką rowerową na wyprawy.

Artek 23.09.2022 21:05

Przemo wp5 wytrzymuje cały dzień z navi bez ładowania.
Masz już lampkę do tyłu? Moja "robi się" na ogniwie 18650. Jesień idzie;)
Do przodu zakładam "domową" convoy m4u.

bukowski 23.09.2022 22:56

z lampek mogę polecić na tył rockbros q3 (ładowana USB, w trybie migającym starcza na cały dzień) dodatkowo funkcja "stop" poprawia mi samopoczucie na skrzyżowaniach.
Na przód wziąłem armyteka prime c2 od Emka. Nie ma odcięcia i nie można ładować w czasie używania, ale jako światło do roweru jest idealna. Da się w nocy po lesie 30 km/h bez strachu zapieprzać, tylko słychać co rusz plaskniecia spadających wiewiórek.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

matjas 23.09.2022 23:28

Voxan dobrze napisał.
Ale od Orkana nie polecam zaczynać :) miałem :)

zimny 24.09.2022 08:21

Miałem taką koncepcje aby kupić sobie rower MTB do jeżdżenia po okolicznych lasach za około 3 tys.

Z lektury wątku widzę że za 5 tys to jest lipa i pewnie trzeba wydać minimum 8 żeby w ogóle dało się jechać :)

To lepiej wymienię ciuchy motocyklowe... ;)

wojtekk 24.09.2022 08:31

Od Ciebie kupiłem rower za (o ile mnie pamięć nie myli) 750 PLN jakieś (o ile pamiętam) 10 lat temu :) trochę napsulem, dużo jeżdże(wygląda dużo gorzej i nikt nie chce go kraść). Myślę, że 1000 w niego włożyłem maks :)

GregoryS 24.09.2022 10:17

Cytat:

Napisał zimny (Post 793027)
Miałem taką koncepcje aby kupić sobie rower MTB do jeżdżenia po okolicznych lasach za około 3 tys.

Z lektury wątku widzę że za 5 tys to jest lipa i pewnie trzeba wydać minimum 8 żeby w ogóle dało się jechać :)

To lepiej wymienię ciuchy motocyklowe... ;)

Nie zeby z rowerami tylko tak bylo. Imho najlepiej podchodzic na zasadzie zlotego srodka. Szukasz roweru do lokalnej pojezdzawki to naprawde wysokopolkowy osprzet niewiele Ci da poza lepszym samopoczuciem. Srednia polka (albo nawet budzetowa przy czesci komponentow) bedzie przy takim uzytkowaniu calkowicie ok.
Pisalem juz kiedys historie "z zycia" ale pasuje tu jak ulal wiec przypomne:

Koncze zejscie z ktorejs tam gorki w beskidach i widze ze z naprzeciwnka cisnie na rowerze gosciu. Dopiero zaczal podjazdy ale sapie juz konkretnie, z drugiej strony to rower ma z tych stanowisk w sklepach rowerowych ktore omijam bo mi sie zera przy cenach mienia przed oczami ;)
No i w koncu mijamy sie z gosciem i zagaduje:
- fajny rower ! Jak sie Panu sprawuje ?
Na co gosc:
- k..a, wydalem 25 kafli na rower zeby pojezdzic po gorach... i dalej ciezko ! Ja pi..ole !

:D

trzykawki 24.09.2022 19:54

Cytat:

Napisał GregoryS (Post 793033)

Koncze zejscie z ktorejs tam gorki w beskidach i widze ze z naprzeciwnka cisnie na rowerze gosciu. Dopiero zaczal podjazdy ale sapie juz konkretnie, z drugiej strony to rower ma z tych stanowisk w sklepach rowerowych ktore omijam bo mi sie zera przy cenach mienia przed oczami ;)
No i w koncu mijamy sie z gosciem i zagaduje:
- fajny rower ! Jak sie Panu sprawuje ?
Na co gosc:
- k..a, wydalem 25 kafli na rower zeby pojezdzic po gorach... i dalej ciezko ! Ja pi..ole !

:D

I tyle w temacie.
Ale jest "ale" jak sie złapie wkrętkę to pozamiatane.
Całe życie jeździłem na niesztywnych osiach. Taki jeden pokazał o co kaman ze sztywną i mój świat poszarzał...
Pięknie to powiedział SzajBajk: szukając oszczędności w wadze o 400g na sprzęcie, w 99% można to uzyskać rano w łazience. Troche sparafrazowałem

zimny 25.09.2022 12:04

No właśnie - tak samo z motocyklami. Mam moto pojemności 1200 ale wiem że na moje użytkowanie obecne 400-600 byłoby zupełnie wystarczające. No ale mam co mam... jeszcze przez chwilę :D :o

Wojtek, tak, około 10 lat temu i chyba nawet taniej, a i coś Ci zwracałem bo kaseta okazała się zjechana zbytnio :) Fajnie że dalej wozi. Dziś bym go nie sprzedał a z chęcią jeździł.

Ostatnio usłyszałem od takiego jednego spotkanego pod sklepem, że on dziwi się, że ludzie jeżdżą na używanych motocyklach (ja na moim 13-letnim GSie, on na nowiutkim 1250 z 3 kuframi itp itd.) bo wtedy i AC i assistance drogie a przecież konieczne gdziekolwiek dalej jechać, technologia nie taka i to samobójstwo w deszczu bez kontroli trakcji :haha2:

Zapytałem zatem, skąd jedzie bo chyba z grubszej trasy z tymi skrzynkami. Okazało się że z Pruszkowa a rzecz miała miejsce na Okęciu :D Na tym rozmowa się zakończyła.

Pozdro
zimny

GregoryS 25.09.2022 12:25

Bo to jest wlasnie takie pi..lenie. Technologia, elektryczny zawias kontrola trakcji, tablety itd. Bo bezpieczniej i wogole. A potem pytasz a gdzie byles tak wogole to pada wlasnie "no na mazury raz pojechalem". Nie no spoko, nie ma w tym nic zlego, ale po co opowiadac farmazony. Ludzie objezdzali swiat nie wypasionymi gablotami napchanymi elektronika, ale prostymi konstrukcjami czesto w wieku emerytalnym, zazwyczaj nie tylko bez kontroli trakcji ale bez elektroniki wogole, bo jak sie zj..ie to prosta konstrukcje beda w stanie naprawic.
To samo z rowerami. Temu kolesiowi z mojego opowiadania tez pewnie ktos na forum napisal "o stary w gory to bez rowera za 20 kafli nawet nie zaczynaj". No i kupil. No i fajnie. No i klal jak szewc :P
Dajcie wiec spokoj z rozwiazaniami klasy pro dla amatora. Jak ktos chce i ma na to hajs to prosze bardzo. Albo jak sie wkreci, pojezdzil juz i wie dokladnie co mu potrzebne. Ale nie piszcie ludziom ktorzy "chca kupic rower" ze bez sprzetu za miliony cebulionow sobie nie pojezdza.

Artek 25.09.2022 13:30

Cytat:

Napisał kristoch (Post 792923)
Rower jak rower, ale jakie opony? Oto jest pytanie.

Moj rower zasilany mięśniami.
Z racji jazdy amatorsko-rekraacyjnej wokół komina (cykl mieszany asfalt/bezdroża ) założę na przód schwalbe Racing Ray a tył maxxis ardent race.

matjas 25.09.2022 15:08

Mamy tendencję oszukiwania samego siebie bo uważamy ze to sprzęt nas ogranicza.
Tym czasem największym ograniczeniem jesteśmy my sami.

wojtekk 25.09.2022 15:21

Cytat:

Napisał matjas (Post 793085)
Tym czasem największym ograniczeniem jesteśmy my sami.

No :)

przemo77390 25.09.2022 18:15

To sie temat rozwinał. W przyszłym tygodniu odbieram rower ale zapowiadaja deszcze i jak to zrobic bez kontroli trakcji - hmmm moze jako lawete sie ogarnie.

trzykawki 25.09.2022 18:21

To na co w końcu padło , mam nadzieję że Orbea:)

przemo77390 25.09.2022 18:24

Cytat:

Napisał trzykawki (Post 793096)
To na co w końcu padło , mam nadzieję że Orbea:)

Pisalem chiba juz - rockrider xc 120.
Na raty mozna bylo wziac i to te 0% - takze kasa zostala na browar do bidonu

wierny 25.09.2022 19:00

Przeniosłem z działu Inne, który dotyczy innych tematów motocyklowych. To podforum mam od niedawna. Zachęcam do zakładania tutaj wątków o hobby niemotocyklowych. Pozdro. :at:

matjas 25.09.2022 19:09

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 793097)
Pisalem chiba juz - rockrider xc 120.
Na raty mozna bylo wziac i to te 0% - takze kasa zostala na browar do bidonu

No i fajnie. Niech cieszy i obyś miał niegasnący zapał i czas na jazdę!!

trzykawki 25.09.2022 20:47

:( Orbea daje dożywotnią gwarancje na rame. Moja zaczeła pękać przy sztycy. Wymienili i pomimo, że z 2012 to model wyższy . Miałem MX a teraz mam Alme. Śmieszna sprawa, jeżdżę szybciej jakieś 2 km/h ponoć to konsekwencja że Alma jest sztywniejsza. I to doprowadza nas do dylematu sztywnej osi... Wydać , pewnie, 3 koła i zainstalować Rebe? Czy nadal jeździć w szarości... i to właśnie jest książkowa WKRĘTKA.

matjas 25.09.2022 21:25

Deca tez daje gwarancje na ramę dożywotnią.

Nie wiem jak to jest z tymi sztywnymi osiami
Ale rozwiazanie wzbudza zaufanie w porównaniu do poczciwego qr9 ;)

voxan69 25.09.2022 22:05

Możemy pitolić bez końca. Tak jak już pisałem najlepiej przejść samemu każdy etap roweromanii i w końcu kupić docelowy sprzęt. Mi jak wróciłem na górala zajęło to 6 sezonów i 3 swoje rowery. Kilkanaście innych mocno przetestowanych. Nikt nikomu nie powie, że ten czy tamten będzie dla ciebie najlepszy. Najważniejsze to odpowiedzieć sobie czego chcesz i co chcesz na tym robić. Prawda z drugiej strony o której nikt w sklepach nie mówi. Jak nie masz formy i nogi to na każdym nawet najlepszym rowerze będzie źle i ciężko. Jak już zrobisz formę i złapiesz technikę w terenie to docenisz lekką i sztywną ramę karbonową, lekkie i sztywne koła czy top zawieszenie, które wybiera wszystko idealnie już przy małych nierównościach i prędkościach. Zacznij od tego na co cię stać i to co ci się podoba. To już połowa sukcesu. Rockrider na początek to rozsądny wybór. Dobre warunki gwarancji w deku. Pojezdzisz sezon i sam stwierdzisz czego ci brakuje i czy jest sens w ogóle coś zmieniać. Powodzenia.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka

ArEZ 25.09.2022 22:31

Chyba dobra okazja:
https://fitanu.com/pl/rower-hard-tai...-74ka147-ghost

przemo77390 26.09.2022 07:25

2 Załącznik(ów)
Dzięki dzięki za porady i gratulacje. Zobaczymy jak to będzie z czasem i jeżdżeniem.

przemo77390 27.09.2022 19:19

5 Załącznik(ów)
Pierwsze jazdy - jakos tak narazie bez PB95 ciezko :):):)

No i ostatnie - nie po sionym eee

Artek 27.09.2022 19:31

Świetnie!
Ja odkryłem na nowo tochę fajnych ścieżek po powrocie do pedałowania.
Na początku są zakwasy, potem czujesz stawy, potem odstawiasz cukier, tracisz 5 kilo a potem już sama frajda.
Codziennie się przejedź, nie odpuszczaj!:)

majkowski1 28.09.2022 08:01

Ferrari ;) Pozdrower i wiatru w plecy!

voxan69 28.09.2022 20:58

Gratulacje 👍


Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka

zimny 29.09.2022 07:32

Gratulejszyn, dziel się opiniami bo widzę że jeździsz po podobnie płaskim terenie jak u mnie - więc wieści z użytkowania tego typu (polno-leśne) mnie szczególnie interesuje :Thumbs_Up:

przemo77390 29.09.2022 08:51

Dzięki za pozytywne słowa - na razie dopasowujemy się. Staram się wdrażać jeżdżąc przynajmniej godzinę dziennie, nie jest lekko z przesiadki z pojazdu zasilanym PB95. Siła własnych słabości daje się we znaki.

Do roweru nie mogę jeszcze się dopasować - za malo kilometrów nawinięte - pierwsze minusy, które pewnie miną z kilometrami:
- Siodło: twarde i jakieś takie, ze dwa razy jak przycisnąłem nabiał do zsiadałem szybciej niż wsiadałem
- rama: czasami czepiam piętą lewej nogi jakby o ramę, koło - nie wiem o co biega
- ergonomia: chyba muszę z kimś się spotkać aby ja poustawiać bo mam wrażenie że nie jest dobrze
- przedni amor: chyba za mało dopompowany bo w terenie trochę koło przysiada co wpływa na jazdę.


Reszta się obaczy z chwila nabierania ponownie kondycji wieku średniego :)

wojtekk 29.09.2022 09:13

CO do siodełka i ergonomii: podjedź do sensownego sklepu razem z serwisem. Siodełko: odciśniesz swój tyłek i zobaczą, czy nie trzeba zmienić (może masz źle dopasowane); Kup spodenki z pieluchą (tak, to już ten wiek :) ). I pomierzą Ci ergonomię.

dawid8210 29.09.2022 09:15

Rama, ramą, a może to Twój staw tak pracuje że piętę masz do wewnątrz ustawioną. A jak siodło będzie męczyć goń w pierony i szukaj kolejnego. Szkoda zadu. Co do ergonomi to czasem wystarczy o centymetr przesunąć jakiś parametr (mostek, siodło przód -tyl, góra - dół. Klamki by poczuć dużą różnicę. Czas docierania:)
Powodzenia:)
Ps. Co do spodenek. Jak nie będziesz robił dziennie po kilkadziesiąt km, a to będzie raczej zbędny wydatek. Moje leżą w szafie i zjadają je mole. Moja dupa zaczyna coś czuć tak po 70 km. Tyle że z siodłem trafiłem.

matjas 29.09.2022 11:31

Można kupić przedłużenie osi pedału. Mam to samo w prawej stopie :)

trzykawki 29.09.2022 11:35

Tylko jak z pieluchą to juz bez majtek, chyba ze stringi. Bo se jeszcze większą krzywdę zrobisz

JarekO 29.09.2022 12:19

Przemo, zwróć uwagę jak pracują kolana. Nie powinny pracować odchylone na zewnątrz. Młody jeszcze jesteś, to pracuj nad sobą a nie nad sprzętem. Jak masz zamiar więcej czasu spędzać na rowerze, to zbadaj ten temat dobrze, bo możesz sobie w aktualnej sytuacji narobić biedy więcej niż byś myślał. Wtedy rowerowanie zbrzydnie Ci na dłuuuuuugo, a szkoda by było, bo to świetna metoda poprawy kondycji, która bardzo przydaje się potem na motocyklu. Jakby co to zapraszam na lekkie pojeżdżenie rowerami w okolicach Ostrowi.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.