Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Suzuki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=180)
-   -   Dlaczego nie kupić DL-650 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18902)

Pils 20.08.2013 23:54

Dlaczego nie kupić DL-650
 
Temat nieco przewrotny. Jak ktoś chce kupić to wie dlaczego, ale nie wie dlaczego nie kupić? Jakieś opinie, filmy, zdjęcia.

ex1 21.08.2013 00:07

nie kupić ja w teren bo łatwo popsuć
nie kupić jak na 2 osoby bo słabiutki się.robi
no i nie kupić bo miejscami brzydki się wydawać.może

po za tym kupować :)

Orzep 21.08.2013 00:09

...nie kupić, bo ma o dwa koła za mało i się wywrócić może!

myku 21.08.2013 00:19

Nie kupic bo:
I tak nigdy nie bedzie KTM-em 950SE
I tak nie bedzie BMW 1200GS
I tak nie bedzie chocby sie ze...al BMW G650X Challenge-em
Poza tym brac i sie cieszyc:umowa:

Adagiio 21.08.2013 05:51

Kupić bo to fajny motocykl do turystyki asfaltowej .
Bezproblemowy , niskie koszty eksploatacyjne , spalanie w granicach rozsądku .
Wygodny i przyjazny dla dupska w długich trasach .
Mocą nie powala , ale jeśli nie stawiasz wyżej niż założono poprzeczki to i we dwójkę można jeździć .
Oczywiście są lepsze , wszystko zależy od zasobności portfela , upodobań i tego co wymagasz od sprzęta .
Zapewne czytając forum wiesz ze liczą się tylko dwa motocykle gees i elceosiem , które wypada mieć dla zasady . Ale jeśli nie masz kompleksów z powodu ich nie mania , to deelem też da się przyjemnie jeździć .

ex1 21.08.2013 08:03

zdecydowanie tak DL nie bez powodu wygrał kilka konkursów alpen masters

zimny 21.08.2013 09:57

Ja kiedyś długo rozważałem nat DL-em. Jest brzydki jak noc ale ma sporo zalet, nieduże spalanie, dobry silnik i jest ponoć wygodny w dwie osoby. Mowa o 650 do 1000 to straszny klocek.

Jednak osobiście z nowszych motocykli i tak wybrałbym raczej trampka 700, choć to zweryfikowałyby jazdy próbne..

DL'a nie kupiłbym mając jakiekolwiek chęci na jazdę poza asfaltem. Nie to przeznaczenie po prostu - choć nie mówię że się nie da.

Pozdrawiam,
zimny

graphia 21.08.2013 10:01

gdybym miał się zastanawiać nad DL, zastanawiał bym się też na TDM.... :)

madafakinges 21.08.2013 10:10

Jak TDM to tylko 900.
Ale TDM900 to już typowo asfaltowy sprzęt, nawet na szutry nie bardzo.

graphia 21.08.2013 10:57

DL'em podobnie..... każdym można poszutrować :) nawet moim :D

Orzep 21.08.2013 11:31

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 333289)
Zapewne czytając forum wiesz ze liczą się tylko dwa motocykle gees i elceosiem , które wypada mieć dla zasady . Ale jeśli nie masz kompleksów z powodu ich nie mania , to deelem też da się przyjemnie jeździć . [/SIZE][/FONT]

:Thumbs_Up:

Pozdro Orzep
p.s. Nie dam złego słowa powiedzieć na Vstroma! Sprawny, mega ekonomiczny turysta!
Z przypadłości które zaobserwowałem to:
-łamliwe kierunki przód, przy paciaku
-długi rozstaw kół i mały prześwit, więc trzeba nauczyć się pokonywać przeszkody
-głęboki błotnik przedni, potrafiący się zapchać w błocie i zablokować koło.

szymon25 21.08.2013 11:31

jasne ze mozna vt600 c niezle idzie po szutrze :)

Blazimir 21.08.2013 12:18

Jeśli nie kupować, to tylko dlatego, że na jazdę we 2 osoby z tobołami jest za słaby, no chyba, że komuś nie przeszkadza osiołkowanie.

DL nigdy nie miał zapędów do jazdy poza czarnym, on miałby tylko wjechać na twardy szuter w razie konieczności, np. dojazd do kwatery.

Poza tym brać, lać paliwo i jeździć! :)

Jarek 21.08.2013 14:24

nie ma co tu pitolić- wystarczy przeczytać relację z wyjazdu DL-em (autorstwa Ferdka) i wszystkie wątpliwości sie rozwieją same:)
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18732
pzdr

Orzep 21.08.2013 17:23

Z mojej "szuflady" internetowej!
Tylko po czarnym:

http://www.teamleszcze.com/galeria/2...23_43_23_6.jpg

http://www.teamleszcze.com/galeria/2...23_03_32_1.jpg

Łatwość serwisowa! ;)

http://www.teamleszcze.com/galeria/2...22_46_38_4.jpg

Pozdro Orzep
p.s. Foty przedstawiają dwa inne DLe i w innych wyjazdach, a łyżka po powrocie do domu została wyprostowana i służy do dzisiaj(4lata)

Dzieju 23.08.2013 07:27

Wczoraj zrobiłem kawałek DL650 , ciekawa zabawka.
W porównaniu do mojej 03 ciężej się składa w zakręty ale ogólnie w prowadzeniu jest lekki , zawieszenie gorzej wybiera -zrobione pod asfalt.
Przyśpiesza dobrze, chętnie wchodzi na wyższe obroty ale to też za sprawą gęsto upakowanej skrzyni i kilku KM więcej. Przy 5 biegowej miałby ciężko.
Przełożenie 6 biegu w DL = 5 w AT.
Nie wiem jak sobie radzi zapakowany w 2 osoby plus bagaż ale do takiej jazdy raczej wybrałbym literek np wiadro gdzie odkrecając ręce prostuje nawet z ładunkiem i wtryskowe pali niemal tyle samo.
Moc oddaje dość linniowo, spokojnie z dołu z tendencją zwiększającą od ok 4 tys obr.
Nie podszarpuje na wysokim biegu przy małej prędkości ale to kwestia wtrysku i mas wirujacych w silniku.
Przy 160ciu szyba przyzwoicie daje radę osłonić przed wiatrem dzięki czemu taką prędkość można sobie zastosować do szybszych/dalszych przelotów.
Ogólnie ciekawy motocykl fajnie jeżdżący , wszystko zależy komu i do czego ma służyć.

ex1 23.08.2013 09:26

ja mam zupełnie inne odczucia... moim zdaniem DL dużo lepiej radzi sobie w zakrętach od każdej afryki, w tym także 03, a to z prostej przyczyny bo ma koło 19 z przodu. bardzo fajnie się tym winkluje mym zdaniem :) motocykl ładnie sie składa :)

Mhv 23.08.2013 10:37

Cytat:

Napisał ex1 (Post 333644)
ja mam zupełnie inne odczucia... moim zdaniem DL dużo lepiej radzi sobie w zakrętach od każdej afryki, w tym także 03, a to z prostej przyczyny bo ma koło 19 z przodu. bardzo fajnie się tym winkluje mym zdaniem :) motocykl ładnie sie składa :)

Nie jeździłem DL, ale koło 19' z przodu jest też szersze, a to nie pomaga w winklowaniu..

gonzik.korba 23.08.2013 11:37

Cytat:

Napisał Mhv (Post 333657)
Nie jeździłem DL, ale koło 19' z przodu jest też szersze, a to nie pomaga w winklowaniu..

R1 przód 120/70 ZR17
DL przód 110/80 R19

Czyli z tego wynika że R1ka jeszcze gorzej się winkluje?

Pozdro,

madafakinges 23.08.2013 11:50

Mylicie pojęcia Dzieju napisał, że lepiej skłąda się w zakręty afra, a to jest zasługa cieńszych opon, ale prowadzenie w zakrętach to jest inna sprawa.

Mhv 23.08.2013 12:08

Mylicie pojęcia Dzieju napisał, że lepiej skłąda się w zakręty afra, a to jest zasługa cieńszych opon, ale prowadzenie w zakrętach to jest inna sprawa.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Dokładnie o to mi chodziło. Może nie wyraziłem się jasno. Lekkość prowadzenia i składania w zakręty w enduro wynika też z szerszej kiery. Choć erjeden nie jeździłem, to myślę że szybkie winkle niegorzej łyka endurak z powodów w/w. Był podobno taki koleś co na bigu w Poznaniu wszystkich objeżdżał..Plastik to badziewie:D

Czupakabra 23.08.2013 12:24

Mnie np. wczoraj zaskoczył odmową współpracy, po godzinie grzebania w instalacji , ( przy świetle latarki ), zdobywania wiedzy w necie ( dzięki za smartfony ) odpalił.
Powodem był nadmiar czujników , C23 Tip Over Sensor (TOS) który postanowił zadziałać :D

lortprodisz 23.08.2013 18:12

to czego nie ma sie nie spartoli wiec DL-a nie bedzie :D:D:D
a na powazniej jak dla mnie za duzo tych elektronicznych ,,wodotryskow ...trybu awaryjne itp

Dzieju 23.08.2013 18:58

Cytat:

Napisał Czupakabra (Post 333678)
Mnie np. wczoraj zaskoczył odmową współpracy, po godzinie grzebania w instalacji , ( przy świetle latarki ), zdobywania wiedzy w necie ( dzięki za smartfony ) odpalił.
Powodem był nadmiar czujników , C23 Tip Over Sensor (TOS) który postanowił zadziałać :D

I to jest jeden z powodow dlaczego nie zdradziłem swojej 03 przez 10 lat i nadal nie zamierzam tego zrobić.
A jak już będę chciał coś drugiego ( bo 03 zostaje ) pod 2 osoby z bagażem na trasę to na pewno żaden DL a wiadro.
Przy normalnej jeździe wtryskowe spala 5 litrów , z pełnym ładunkiem bratu też tyle wyszedł a do delikatnych w ręku nie należy , na ostro ok 6 a do tego pojedzie i wróci. Wiaderkiem zrobiłem łącznie 1500km.
Alternatywą asfaltową jest duży GS ale na razie mnie do siebie całkiem nie przekonał.
Chętnie zrobiłbym np takim 1150 ( 1200 jest drogi ) parę stówek km co by sobie zdanie wyrobić.

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 333673)
Mylicie pojęcia Dzieju napisał, że lepiej skłąda się w zakręty afra, a to jest zasługa cieńszych opon, ale prowadzenie w zakrętach to jest inna sprawa.

Dokładnie tak , to zupełnie inne sprawy.

MUTT 23.08.2013 20:29

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 333752)
I
Chętnie zrobiłbym np takim 1150 ( 1200 jest drogi ) parę stówek km co by sobie zdanie wyrobić.

Dzieju ! Nie próbuj ! NA PEWNO Ci się spodoba ! ... i co dalej :dizzy:

gumbas24h 23.08.2013 20:45

bo niemodny, nie ktm, nie bmw, nie africa, nie psujący i brzydki jak pień drzewa ściętego toporem przez bieszczadzkiego zkacowanego drwala, a nowy jakiś taki ąę...

Marulin 24.08.2013 12:51

bo za mało pali, ma za duży zbiornik paliwa, bo nie ma awaryjnej pompy paliwa,
no i nie jest AT.

miroslaw123 24.08.2013 12:55

Bierz jazde testowa, mnie osobiscie rozczarowal ale bylem zaraz po beemwu 800 i to w wersji z esa, potem dzieki Filipowi przejechalem sie ta700 i wiem ze kiedys zmienie raczej na ta niz dl ps. Pisane z plazy:-D

motormaniak 24.08.2013 21:41

Cytat:

Napisał MUTT (Post 333776)
Napisał Dzieju Zobacz post
I
Chętnie zrobiłbym np takim 1150 ( 1200 jest drogi ) parę stówek km co by sobie zdanie wyrobić.
Dzieju ! Nie próbuj ! NA PEWNO Ci się spodoba ! ... i co dalej

Niekoniecznie. Mnie na przykład gs 1100 po afryce rozczarował. A 1100 bardzo podobny.
Na pewno wybrał bym dl-a zamiast Gs-a

Dzieju 26.08.2013 09:05

Cytat:

Napisał gumbas24h (Post 333781)
bo niemodny, nie ktm, nie bmw, nie africa, nie psujący i brzydki jak pień drzewa ściętego toporem przez bieszczadzkiego zkacowanego drwala, a nowy jakiś taki ąę...

A widzisz , cały dowcip na tym polega że ja nie gonię za modą , nie muszę nikomu niczego udowadniać........ ale za to to czym jeżdżę musi spełniać moje oczekiwania i potrzeby.
Jestem praktykiem a nie teoretykiem, szkoda czasu na coś prawie dobrego , prawie bezobsługowego a jakiś jeden dwa plusy to trochę mało żeby dany sprzęt był jako całość dobry.

Co do testów to kawałek na 1200 zrobiłem dlatego wspomniałem o np 1150.
I nie chodzi o rundkę ale o np 500km ponieważ krótkie przejażdżki nie wyrabiają zdania a tylko wrażenia.

MUTT 26.08.2013 10:26

Cytat:

Napisał motormaniak (Post 333889)
. Mnie na przykład gs 1100 po afryce rozczarował.

Wszystko zależy o Twoich oczekiwań i egzemplarza na jaki trafiłeś :D
GS 1150 to kloc którym w terenie nie powalczysz - zgoda , ma jednak swoje zalety :
- spalanie /5-6 l./
- zapakować można BARDZO dużo - i jest OK - nie odczuwasz tego
- moc nie poraża , ale ma te brakujące kuce których brakuje Afrii
- prowadzi się SUPER , bez nurkowania przy hamowaniu , winkle - sama radość / ale to może trochę zasługa zawiasu akcesoryjnego /
- 1150 - to ostatni model bez elektronicznych fajerwerków , czyli można jeszcze samemu ogarnąć ...
- silnik - to sieczkarnia w porównaniu z Afrii , ale przebiegi 300 tys to normalka .
NIE JESTEM funem Bumy, ale ma swoje zalety i trzeba to przyznać .
Dzieju ma rację - trzeba się przejechać , ale nie 500 , a min. 2000 km aby wyrobić sobie w miarę obiektywną opinię ...:D
Temat dotyczy jednak DL 650 !
- jak z przebiegami tak ok 100 tys .... może ktoś ma wiedzę - OBIEKTYWNIE ... proszę , bo to , że do 50 tys wszystko OK - to wiem ...

ArtiZet 26.08.2013 11:21

Nie wiem co po 100tys. ;) bo zrobiłem DL650 ledwo 20tys i sprzedałem jak miał 25 tys. a teraz jeżdże Afryką :)
Wiem że nabywca w kolejne 2 sezony zrobil bezawaryjnie kolejne 25.
Na pewno nowy DL jest juz typowa szosówka (jeździłem testowo) w porównaniu do starszego (miałem K7).
Poza tym na forum V-Stroma chyba nie ma zbyt wielu osób, które mają najechane ponad 100tys.
Zdarza się, że szybko kończy się sprzęgło zwłaszcza jak ktoś probuje off jeździć- najlepiej przy takim przeznaczeniu od razu włożyc akcesoryjne (twardsze) spreżyny sprzeglowe;
poza tym to tam się nic nie psuje wiec nie ma powodu aby posiedzieć w garażu przy chmielowym :D

Czupakabra 26.08.2013 12:24

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 334086)
poza tym to tam się nic nie psuje wiec nie ma powodu aby posiedzieć w garażu przy chmielowym :D

No, to można uznać za największą wadę
:D

matjas 26.08.2013 12:48

kumpel miał jakiegoś pokręconego licznikowo DLa z UK i miał /faktycznie/ coś około 80tys co sprawdził w MOT - niestety pobierał przy tym przebiegu dość sporo oleju.
przejechałem się na tym kawałek /wtedy jeździłem na XL600LM/ i stwierdziłem, że plastikowy kibel jak trampek a w zasadzie jeszcze gorzej bo nie sprawia w żadnym miejscu takiego wrażenia solidności jak mała honda. kiera jak z roweru pelikan, zawias dobija na śpiacych policjantach, przy 100km/h kręci jak sieczkarnia, małe kółko z przodu, chłodnica w po prostu śmiesznym miejscu jak na sprzęt, który choć w założeniu ma coś poudawać w kierunku endupo, klamki jak z rometa...
no takie miałem wrażenie jazdy na jakiejś tandecie - przepraszam kolegów którzy mają DLa...
całości jak dla mnie dopełniały te pięęęękne zegary z wyświetlaczem LCD i plastik. wszędzie ku...rwa plastik i to taki gówniany, opływowy i nijaki.

to moje, subiektywne zdanie. gdybym miał wydać 10k na używanego DLa lub 30 na nówkę to wolałbym te pieniądze postawić na jakiegoś innego konia, nawet gdybym miał jeździć tylko i wyłącznie po asfalcie.

matjas

Mhv 26.08.2013 13:31

Matjas, piszesz teksty do top gear?:D

Nie kupować do offu bo....np. kumpel przy przejeździe przez mały krótki rowek z błotem zaliczył lot przez kierę..to koło z przodu..ta czacha..na asfalt co innego, ale jakiś taki bezpłciowy jest dla mnie.

można też..kupić i przerobić i udowodnić wszystkim że się mylą..:confused::D

gumbas24h 26.08.2013 14:34

Cytat:

Napisał matjas (Post 334107)
, zawias dobija na śpiacych policjantach, przy 100km/h kręci jak sieczkarnia,matjas

no jak w Dl ma chujowy zawias z przodu do GSem będziesz załamany z przodu gs ma sztywne zawieszenie, i jak DL przed progiem zwalniającym wystarczy lekko dodać gazu i przechodzi bez problemu to w GS na nierównościach w poprzek masz młot udarowy w rękach.
a przy 100km/h wrzuć bieg wyżej i będzie git:D

graphia 26.08.2013 15:04

już gdzieś wspomniałem... gdybym miał wybierać.. znów wybrałbym Seven Fifty które nijak ma się do enduro (dokładnie jak z DL'em :)) ale przynajmniej wiem, że ujeżdżam najprostszy z motocykli jaki przyszło mi ujeżdżać.... pominę fakt wydania 1/3 ceny za sprawny motocykl :)

matjas 26.08.2013 15:17

Cytat:

Napisał gumbas24h (Post 334129)
no jak w Dl ma chujowy zawias z przodu do GSem będziesz załamany /.../ GS na nierównościach w poprzek masz młot udarowy w rękach.
a przy 100km/h wrzuć bieg wyżej i będzie git:D

nie no daj spokój - nie piszmy dlaczego GS jest do dupy - mamy przecież do tego osobny wątek :D:D:D

co do biegu wyżej to pisałem o ostatnim biegu.
DL przy 100kmh ma coś około 5tys.
dla porównania GSF ma @100kmh 3tys i mimo, że jest czwórką to w zasadzie się dopiero rozpędza /czerwone pole przy 11tys/. AT przy setce również się kręciła jak dla mnie za wysoko - po prostu wolę wolnoobrotowe silniki /lub jazdę z niskimi obrotami/ i tu myślę, że GS mnie nie zawiedzie.

dla równej wagi na '+' dla DL650 można zaliczyć abstynencki charakter bo i 4,2 da się zejść na setkę a to jak dla mnie jest bardzo ważne, ale to by było tyle z plusów :D

powiem tak, gdybym nie miał hajsu na bóg wie jaki motocykl, żeby pojechać gdzieś dalej z nastawieniem szutry itd to wolałbym bujać się 90kmh DR650, 350, XL600 a różnicę w cenie między DL650 zalać do zbiornika.
każdemu jednak serce dyktuje co innego i jako etap DL pewnie jest OK. jako motocykl docelowy na pewno nie - przynajmniej nie dla mnie.

tu pojawia się pytanie - czy jest coś takiego jak 'motocykl docelowy' ??? :D póki co to nie stwierdziłem :D

matjas

graphia 26.08.2013 15:23

dość egzystencjalne i metafizyczne pytanie :D

Bartasso 26.08.2013 16:19

Cytat:

Napisał matjas (Post 334140)
DL przy 100kmh ma coś około 5tys.

jeździłem chyba innym DLem:) albo może jechałeś na 4?:D

trasa 2 osoby 130-140 spalanie poniżej 5:)

gumbas24h 26.08.2013 17:00

hmm
-na miasto na popołudniową kawke shl m11 wiatr
-w Alpy z żoną Triumph Trophy
-w Alpy po żone multistrada
-w Alpy solo Duke
-w pizdu zmota made in home
-w krzaki lc4
-po bułki Piagio
-na zlot HD
-do garażu Junak
-na tor Ducati Panigale
-na strość Goldwing
-na kompleksy BMW
-na zime emka
-na knedlki i gambrinusa z kija Jawa

matjas 26.08.2013 17:12

bartasso ze spalaniem się zgadzam ale tylko z tym :D

Gumbas - zaraportowałem zły post za wtręt o BMW :D :D :D

myku 26.08.2013 19:31

Dodal bym jeszcze
-na podku...wienie kolegow 990adv S/R

gumbas24h 27.08.2013 14:01

Cytat:

Napisał matjas (Post 334159)

Gumbas - zaraportowałem zły post za wtręt o BMW :D :D :D

chodziło o to że kompleksowo dopracowany motocykl;)

Cibor klv 27.08.2013 22:10

Już było powiedziane, jak w krzaki i piach, darować sobie DLa, na asfalty, choćby podłej jakości (poza ukraińskimi, bo tam to i LC4 się połamie) brać w ciemno. Ja bym wziął litra, bo jest moc. Afre na asfalcie DL miażdży ale tylko na asfalcie... dla mnie zatem nie był wystarczająco uniwersalny, więc teraz jeżdżę Afrą :)

Orzep 30.08.2013 14:54

Cytat:

Napisał gumbas24h (Post 334158)
-na kompleksy BMW

Gumbas, więc cel i lekarstwo już masz...a może po zakupie GSa i wzwód powróci?
Heę? :D

Pozdro Orzep

gumbas24h 30.08.2013 15:55

wzwód powraca regularnie i żaden motor niema na to wpływu, ale jak tobie pomaga to super
-na kompleksy i wzwód GSa:D

Orzep 30.08.2013 16:12

Cytat:

Napisał gumbas24h (Post 334962)
wzwód powraca regularnie

Mylicie nazewnictwo Kolego!
To co wam "powraca", to się nie wzwód nazywa, a...hemoroid! :D

Pozdro Orzep
p.s. Faktem jest, że odkąd mam GSa, to me "ego" urosło!
...o dodatkowe 15kg ;)

borys609 02.09.2013 16:32

Orzepku, bo se to "ego" w szprychy wkręciłeś i Ci spuchło :P. Trzeba wyżej majty podciągać jak się jedzie na moto :).

gumbas24h 02.09.2013 18:28

Cytat:

Napisał Orzep (Post 334967)
p.s. Faktem jest, że odkąd mam GSa, to me "ego" urosło!
...o dodatkowe 15kg ;)

spokojnie następny Gs będzie miał silnik 1,7 , 307 koni i opone 225 uciągnie Cie

p.s. co to są te hemoroidy


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.