Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Silentblocki/gumy w półce. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33380)

madafakinges 29.10.2018 09:39

Silentblocki/gumy w półce.
 
4 Załącznik(ów)
Od nowości wkurzało mnie to, że te gumy są za miętkie i mogę bez problemu krzywić na nich kierownice, po zamontowaniu podwyższeń sytuacja na tyle się pogorszyła, że nawet jeżdżąc po asfalcie czułem, że kierownica gnie się na tych gumach...
Załącznik 84277

Załącznik 84278

Załącznik 84279

Załącznik 84280

Po zdemontowaniu kierownicy mogłem sobie bez problemu wyginać tą tulejkę w każdą stronę.:mad:
Ten silentblock składa się z dwóch części jedna wprasowana od dołu, druga od góry, próbowałem wybić je na każde sposoby, jednak jest to niemożliwe, przynajmniej na moto.
Muszę odkręcić półkę, i zniszczyć/rozwiercić je i wstawić w ich miejsce tulejki albo ameliniowe, albo teflonowe.:mur:

Myślałem że to przypadłość wszystkich NAT jednak porównywałem to z Dzinksem i Machonim, u nich jest kiera znacznie sztywniejsza.

Zmyler 29.10.2018 11:01

A było tak szarpać za kierownice ?

madafakinges 29.10.2018 11:06

Jak nie chce na koło iść, to muszę za kierownicę siepać...

CzarnyEZG 29.10.2018 11:09

Mada - a długa śruba, podkładka od spodu i tulejka od góry - tak jak się wkładało tulejki do wachacza w Kaszlaku?
Wtedy może bez zdejmowania półek pójdzie.

Dubel 29.10.2018 11:13

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 608524)
Mada - a długa śruba, podkładka od spodu i tulejka od góry - tak jak się wkładało tulejki do wachacza w Kaszlaku?
Wtedy może bez zdejmowania półek pójdzie.

Dokladnie taki sciagacz zrob, do tego robienie na sztywno to chyba nie jest zbyt celny pomysl ;) drgnia sie pojawia na kierze

madafakinges 29.10.2018 11:17

W ktm950 też miałem wyrobione te gumy i wstawiłem tulejki z podwyższeniami, nie odczółem specjalnie zwiększonych wibracji, a lc8 wibruje duuuużo więcej niż NAT.

Mam gdzieś te stare gumowe tulejki od KTMki właśnie, jak rozmiarowo przypasują to zamówie nowe i wstawię w półkę, jak nie to dam na sztywno i z głowy.

Chyba się nie uda tego tak ściągnąć, bo tak jak było w trampkach czy xrv po środku jest warga na krótej opierają się silentbocki, tak jak isałem jedną część wprasowana jest od góry, druga od dołu...

Większy problem jest z odkręceniem stacyjki, od półki. Śruby są takie, że nie da się ich normalnie odkręcić, a kostka od stacyjki znajduje się pod zbiornikiem, więc czeka mnie grubsza rozbiórka...

Bikers work never done....

CzarnyEZG 29.10.2018 11:29

Kto ma motory ten chodzi chory...

Nie popierdzielisz czegoś w elektronice odłączając stacyjkę w tym nowoczesnym wynalazku?

Pomyśl jeszcze o takim małym ściągaczu (chyba w Juli widziałem), który ma możliwość wsadzenia do środka tulejki części z haczykami i oparcia o półkę (wtedy wyciągasz tylko jedną tulejkę, np. górną)

madafakinges 29.10.2018 11:34

A co mam popierdzielić to nie prom kosmiczny:)

Emek 29.10.2018 11:38

Daj na sztywno i sprawdź jak będzie. Jak OK nie będziesz musiał nic rozbierać i rzeźbić.

madafakinges 29.10.2018 11:44

Ale żeby dać na sztywno to i tak muszę wyciągnąć stare gumy. Skręcenie tego z podkładkami to półśrodek, nie lubie takich akcji, jak mam już to zrobić to tak żeby było dobrze.

Emek 29.10.2018 11:46

Racja. Chodziło mi tylko o to aby jak najmniej rozbierać ale jak ma być po ludzku to innej opcji nie widzę.

radiolog 29.10.2018 11:49

a nie jest to po to,żeby przy glebie kierownica nie wykrzywiła półek? Tak się tylko przekręci na gumie i odprostować łatwo, podobny patent jest chyba w bmw f800 gs

CzarnyEZG 29.10.2018 11:54

Łaa tam - takie gadanie.

W Afrze ma być wszystko twarde jak żelki z Biedronki, a nie jakaś ciastolina i później masz wrażenie jakby co kiera w rencach zostawała. (Rozumiem Madę, bo w autach przechodzę z gum na polibusze w zawiasie - ma być czuć, że jedziesz)

madafakinges 29.10.2018 11:56

Może spróbuje dać takie podkładki z teflony czy tam ertalonu od góry i dołu żeby skasować luz, a zawsze przy paciaku one się poddadzą i przekręci się kiera.

Michal 29.10.2018 11:57

W ktm 1190 jest na sztywno i jest ok.
U żony w F800GS było na takich gumach i tez się non stop przestawiało.

Mhv 29.10.2018 12:00

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 608541)
Łaa tam - takie gadanie.

W Afrze ma być wszystko twarde jak żelki z Biedronki, a nie jakaś ciastolina i później masz wrażenie jakby co kiera w rencach zostawała. (Rozumiem Madę, bo w autach przechodzę z gum na polibusze w zawiasie - ma być czuć, że jedziesz)

Różne materiały podatne są dawane w różnych miejscach ze względu na różne właściwości, np. większy komfort. Może od razu wszystko zaspawać, żeby twardo było:)
W tym przypadku może jakieś twardsze polibusze załatwiłyby sprawę.

Lucky Luke 29.10.2018 12:10

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 608541)
Łaa tam - takie gadanie.

W Afrze ma być wszystko twarde jak żelki z Biedronki, a nie jakaś ciastolina i później masz wrażenie jakby co kiera w rencach zostawała. (Rozumiem Madę, bo w autach przechodzę z gum na polibusze w zawiasie - ma być czuć, że jedziesz)

Czarny odstaw te prochy ;)

CzarnyEZG 29.10.2018 12:19

Cytat:

Napisał Mhv (Post 608545)
W tym przypadku może jakieś twardsze polibusze załatwiłyby sprawę.

Elastpol robi polibusze do różnych zastosowań i o różnych twardościach, Mada - może uderz do nich, powinni pomóc.

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 608547)
Czarny odstaw te prochy ;)

Powiedział do mię gość z kreskówki jeżdżący na czerwonym motocyklu :at:

Kurde, chyba czas zmienić dilera :D

madafakinges 29.10.2018 12:34

Pierdzieliś dam na sztywno, zamiast gum właśnie bolibusze wytoczę.
Mój tokarz-ślusarz-akrobata sobie z tym poradzi:)

CzarnyEZG 29.10.2018 12:43

Tak jest!

Majty prawdziwego mężczyzny mają być w kroku jak rączka od walizki.

Wszystko na twardo :)

A tak serio - daj znaka jak poszło, bo kiedyś w Rydwanie Wpierdolu mało zawału nie dostałem jak mi się kiera wygła na tych gumach i myślałem, że coś z lagami czy dalej.

Lucky Lucke, spoko - ja wiem, że Ty jesteś prawdziwy. W końcu postaci z kreskówek nie tylko do mnie gadają - prawda chłopaki?

chemik 29.10.2018 12:47

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 608554)
Kurde, chyba czas zmienić dilera :D

Omiń dilera, wal prosto do producenta (powiedział chemik ;) )

Lucky Luke 29.10.2018 14:54

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 608551)

Powiedział do mię gość z kreskówki jeżdżący na czerwonym motocyklu :at:

Kurde, chyba czas zmienić dilera :D

Wypraszam sobie , ja jeżdżę na czarnym :p i to najlepszym bo na czarnej czwórce.

no trudno , skoro musisz łykać te, tabletki to łykaj ;)

CzarnyEZG 29.10.2018 16:15

Ale czerwone są szybsze :)

Chemiku - masz rację - wszelakiego rodzaju środki wprowadzające element baśniowy do rzeczywistości warto brać od źródła

madafakinges 29.10.2018 21:48

To była nierówna walka, ale zakończona sukcesem. Kostki od stacyjki znajdują się pod airboxem, więc wypięcie ich nie wchodziło w grę, bo musiałbym pół Moto rozebrać. Zostało rozwiercenie główek. Nawiercone najpierw 6mm później 8mm główka pięknie odpadła. Można było ściągnąć stacyjkę i resztę wystającej śruby odkręcić kombinerkami.
Druga część operacji to nawiercenie w gumie pomiędzy tulejka wewnętrzna silentblocka, a zewnętrzna 4 otworów, tak żeby osłabić zewnętrzna scianke. Później małym przecinakiem dookoła odbić tulejkę od półki i od środka wybiłem już bez większych problemów. Chwilę zeszło ale się udało. Teraz mój tokarz-slusarz-cudotworca wytoczy tulejki z ertalonu i gotowe. :)
Jak już mam zdemontowana górną półkę to zaglądnęła do łożyska główki ramy i napierdziele temu grubo towotu.
Następna misja przewody hamulcowe... Przy okazji chce usunąć na stałe ABS z tylnego koła pozostawiając przód, ale to już w innym wątku.

madafakinges 30.10.2018 10:18

Wydzieliłem osobny temat o usunięciu ABSu

machoni 30.10.2018 20:44

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 608498)

Myślałem że to przypadłość wszystkich NAT jednak porównywałem to z Dzinksem i Machonim, u nich jest kiera znacznie sztywniejsza.

Nie tylko kiera u nas sztywniejsza :), ciekaw jestem eksperymentu bo po ostatnim rajdzie rally 24 ze 3 razy trzeba było prostować tą kiere, na tych gumach.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

madafakinges 31.10.2018 10:03

2 Załącznik(ów)
Załącznik 84328

Załącznik 84329

Tak to wyszło. Dziś montaż.

robertG7 03.04.2019 19:00

Mada i jak testy z ertalonem? Może do starej RD07 by taki patent zastosować?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.