Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Przeciskanie się przez korki Niemczech (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43199)

Borkow 08.09.2022 21:52

Przeciskanie się przez korki Niemczech
 
Już któryś raz, normalnie na trzeciego, środkiem, przeciskając się przez korek w Niemczech widzę innych motocyklistów grzecznie stojących w korku i nasunęła mi się myśl, czy ich czasami nie po..ło i czy nie wprowadzili jakiegoś zakazu? Wiecie coś? Dzięki, bo jeszcze mam powrót?

fassi 08.09.2022 21:59

Prawnie wolno tylko wyprzedzać/omijać z lewej strony , czyli.biedzy barierka a lewym pasem przy zachowaniu dystansu 1m od samochodów. Jest to niemożliwe, bo auta muszą zjechać na lewo aby zrobić korytarz zycia.

Jakiekolwiek inne omijanie samochodów jest prawnie zabronione.

Ale intak tego nikt nie ściga, bynajmniej się nie spotkałem. Jadę korytarzem życia wolno, spokojnie a jak się zbliża straż albo karetka to robię jej miejsce. I nikt się nie czepia.

https://www.acv.de/ratgeber/motorrad.../motorrad-stau

Dzieju 08.09.2022 22:46

Jeszcze trochę i u nas zaczną ścigać za to.
Jak wprowadzą zamordyzm jeszcze większy to pozostaną odludne miejsca albo koniec jazdy.

fassi 09.09.2022 07:27

Dzieju ojtamojtam. Nie będzie zamordyzmu. Ludzi nie będzie po prostu stać na jeżdżę ie motocyklem i sami go odstawia w garażu. Ja zrobiłem w tym roku 6km , bo bak paliwa to wyżywienie na 3 dni.

Jaki zamordyzmu? Żyjemy w najlepszej demokracji od czasów wielkiego wybuchu. ;)

teddy-boy 09.09.2022 08:57

>Jadę korytarzem życia wolno, spokojnie a jak się zbliża straż albo karetka to robię jej miejsce. I nikt się nie czepia.

>Ja zrobiłem w tym roku 6km


I te 6 km było w korku cały czas?

żuk 09.09.2022 09:15

Pb95 na wagę złota a dla rowerków i autek na prąd złoty wiek. O co chodzi...? 🤔

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka

Emek 09.09.2022 09:24

Cytat:

Napisał fassi (Post 791757)
Dzieju ojtamojtam. Nie będzie zamordyzmu. Ludzi nie będzie po prostu stać na jeżdżę ie motocyklem i sami go odstawia w garażu. Ja zrobiłem w tym roku 6km , bo bak paliwa to wyżywienie na 3 dni.

Jaki zamordyzmu? Żyjemy w najlepszej demokracji od czasów wielkiego wybuchu. ;)

Fazik, liter paliwa w de to pewnie ze 2 piwka będą więc teges. No ale piwo kaloryczne trzeba przyznać. :D

Wegrzyn 09.09.2022 09:33

Ja zawsze powoli jade, ale tak jak Fazi pisze, jesli tylko widac, lub slychac straz/policje/karetke trzeba od razu zjechac. Znam jednego goscia, ktory mial pecha i dostal za taka jazde mandat, bo akurat tajniacy byli w korku.

matjas 09.09.2022 09:52

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 791748)
Jeszcze trochę i u nas zaczną ścigać za to.
Jak wprowadzą zamordyzm jeszcze większy to pozostaną odludne miejsca albo koniec jazdy.

nie wiem gdzie jest ten zamordyzm. chyba w głowach niektórych.

Piterm123 09.09.2022 10:25

Cytat:

Napisał fassi (Post 791746)
Prawnie wolno tylko wyprzedzać/omijać z lewej strony , czyli.biedzy barierka a lewym pasem przy zachowaniu dystansu 1m od samochodów. Jest to niemożliwe, bo auta muszą zjechać na lewo aby zrobić korytarz zycia.

Jakiekolwiek inne omijanie samochodów jest prawnie zabronione.

Ale intak tego nikt nie ściga, bynajmniej się nie spotkałem. Jadę korytarzem życia wolno, spokojnie a jak się zbliża straż albo karetka to robię jej miejsce. I nikt się nie czepia.

https://www.acv.de/ratgeber/motorrad.../motorrad-stau

Cytat:

Napisał Wegrzyn (Post 791770)
Ja zawsze powoli jade, ale tak jak Fazi pisze, jesli tylko widac, lub slychac straz/policje/karetke trzeba od razu zjechac. Znam jednego goscia, ktory mial pecha i dostal za taka jazde mandat, bo akurat tajniacy byli w korku.

Osobiscie załapałem się na kwita i 50 jurków wpyneło odmnie do bużetu szwabskiego za filtrowanie

GregoryS 09.09.2022 10:25

Cytat:

Napisał matjas (Post 791771)
nie wiem gdzie jest ten zamordyzm. chyba w głowach niektórych.

I to wciaz tych samych :) Moze zalozcie sobie panowie osobny watek do narzekania na wszystko i wszystkich zamiast wciskac ten shit w losowe watki ?
Oficjalnie w DE nie wolno, ale w rzeczywistosci... wiadomo. Choc jak pisze kolega powyzej ryzyko jest.

fassi 09.09.2022 10:35

Jak kiedyś jeździłem motocyklem to tak jeździłem na autostradach :D

Wacha po 1.90. wczoraj skrzynkę piwa kupiłem za 10 ojro w ofercie czyli prawie 4 piwa za litr paliwa. 100km jazdy i spalasz skrzynkę piwa. A bez piwa betonowanie nie idzie. Wybór jest prosty .

Artek 09.09.2022 11:04

Ci z kuframi i pasażerami najczęściej stoją, mimo korytarza życia. Taka kultura i świadomość. Ci na lżejszych moto zwykle przeciskają się wolno.

Mimo olbrzymiej kampanii społecznej nt. tworzenia korytarzy nadal jest bardzo słabo z wykonaniem, także poza granicami RP.

matjas 09.09.2022 11:41

w ub roku jechałem motkiem z Francyi i wbiłem się w dwa korki po wypadkach w deszczu - myślę, że miały lekko po 15km każdy. Miałem kufry więc spokojnie jadąc 25kmh objechałem to środkiem lub bokiem jak tam można było i pojechałem dalej. stałbym chyba do tej pory ale pod warunkiem, że ktoś by mi przystawił lufę do głowy.
stanie w samochodzie w korkach jak pada czy jak upał jest nieprzyjemne, wiadomo, ale to jest inna liga niż bycie w tym samym czasie na motocyklu i nie ma co grać bohatera tylko pchać się z rozsądkiem do przodu. ci co sobie siedzą pod daszkiem w klimie nie mają pojęcia co się czuje stając latem w korku :D

nie ma to nic wspólnego z kulturą lub jej brakiem. jak moknę w deszczu lub jestem na prostej drodze do udaru cieplnego mam w dupie konwenanse. zresztą jestem wtedy promilem uczestników takiego zbiegowiska.

Borkow 09.09.2022 20:05

Czyli jedziemy bokiem lub środkiem z ryzykiem na 50 jurków. Tylko u Helmutów tak się porobiło? Bo cisnę dalej i może coś wiecie o podobnych zmianach w innych krajach?

radiolog 10.09.2022 07:34

Jak jestem w gościnie i nie widzę policji to cisnę, a jak widzę to nie. Zasada prosta im kraj bardziej na południe i im więcej motongów wszelkiej maści tym filtrowanie bardziej pobłażane. Patrzcie na Włochy czy Francję. Wg mnie najgorzej w Austrii i Niemczech, tam to nawet kąt rejestracji jest ważny. Myśle ze dużo tez zależy czy władza w tych krajach ordnung must sein, ma moto czy nie. 50 ojro to nie majątek i ile razy może się zdarzyć. W Rumunii słyszałem ze najechanie na linie ciągła to wielkie przestępstwo to i filtrowanie trudne

Dzieju 10.09.2022 08:20

Cytat:

Napisał matjas (Post 791771)
nie wiem gdzie jest ten zamordyzm. chyba w głowach niektórych.

To zapraszam np do Piaseczna, latające drony , łapanki na rowerzystów i samochody .
Policja i straż miejska ustawia się strategicznie na końcach ulic, dostaje informacje z drona a oni wyłapują i lepią mandaty.
To nie wymysł to się dzieje , jeszcze pieszych się nie czepiają mocno.
To nie wytwór wyobraźni tylko realia.
Ludzie na drogach są tak spanikowani że jadą czasem o 20km/h mniej niż mogą , tworzą przez to znaczne utrudnienia.
Czas przejazdu na odcinku 200km odcinek W-wa -Karwica (Mazury) zwiększył się o godzinę do półtorej.
To skutek nagonki celem wyciągnięcia ludziom pieniędzy.Nigdy to nie służyło bezpieczeństwu.

Nie wiem gdzie żyjecie i gdzie się poruszacie ale gdzieś dalej może być inaczej niż wam się wydaje.

Adagiio 10.09.2022 08:57

Współczuje Ci, u mnie nie ma dronów, nie ma starzy miejskiej, policja nikogo o nic się nie czepia jak nie zasłuży. Taką mamy sielankę na małopolskiej prowincji. W Romie jest jeszcze luźniej, od 20 lat nie zapłaciłem mandatu a bywały lata że robiłem 35 tysiaków rocznie po mieście skuterem, gdzie na odcinku 10 km straciłbym kilka x prawko w takich realiach o jakich piszesz. Jedyny przepis który jest przestrzegany przez skutery i moto to czerwone i jazda pod prąd. Nie pamiętam kiedy miałem kontrolę, na północy IT jak nie łamię przepisów i jadę to co na znakach + 5% nikt się mnie o nic też nie czepia .
Wracając do tematu, jak mam motocyklem stać w korkach razem z autami to przestaję po prostu jeździć , nie po to jeżdżę moto i skuterem żeby w korkach stać.

robertG7 10.09.2022 09:40

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 791805)
Czas przejazdu na odcinku 200km odcinek W-wa -Karwica (Mazury) zwiększył się o godzinę do półtorej.
To skutek nagonki celem wyciągnięcia ludziom pieniędzy.Nigdy to nie służyło bezpieczeństwu.

Jeżdżę dokładnie tamtędy (W-wa - Karwica Mazurska-Skorupki 250km) średnio kilkanaście razy w sezonie wakacyjnym od 5-6 lat. Czas dotarcia nawet się skrócił (3g20min - 3g40min), bo omijam Zegrze przez S8 i Długosiodło, więc nie wiem którędy te 1,5godziny dłużej się jedzie
Zawalidrogi jak były tak dalej są i będą, ja po prostu ich wymijam/wyprzedzam jeżeli jest taka możliwość nie jadąc przy tym więcej jak 100-120

matjas 10.09.2022 11:06

Widać ze jakieś dwie Polski mamy a nawet więcej - zależy skąd się patrzy…

radiolog 10.09.2022 13:15

Bardzo przepraszam, wystarczy yanosik i uczulenie na pewne marki, oraz obserwacja kogo się wyprzedza,pozwala to na uniknięcie większości niespodzianek. A propos rowerzystów , to nagminnie łamią pewne przepisy, w Krakowie łapią tych co jadą chodnikiem, a nie zrobioną obok ścieżka rowerowa

consigliero 10.09.2022 19:05

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 791805)
To zapraszam np do Piaseczna, latające drony , łapanki na rowerzystów i samochody .
Policja i straż miejska ustawia się strategicznie na końcach ulic, dostaje informacje z drona a oni wyłapują i lepią mandaty.
To nie wymysł to się dzieje , jeszcze pieszych się nie czepiają mocno.
To nie wytwór wyobraźni tylko realia.
Ludzie na drogach są tak spanikowani że jadą czasem o 20km/h mniej niż mogą , tworzą przez to znaczne utrudnienia.
Czas przejazdu na odcinku 200km odcinek W-wa -Karwica (Mazury) zwiększył się o godzinę do półtorej.
To skutek nagonki celem wyciągnięcia ludziom pieniędzy.Nigdy to nie służyło bezpieczeństwu.

Nie wiem gdzie żyjecie i gdzie się poruszacie ale gdzieś dalej może być inaczej niż wam się wydaje.

Dzisiaj wracaliśmy ze wsi, droga 79 trochę dalej niż miejsce gdzie mieliśmy wypadek. Gość za kierownicą tego busa, chyba jechał z ludźmi którym pewnie się spieszyło, może nawet mu śpiewali jak my jadąc na kolonię w dawnych czasach. Notabene w tamtych czasach alkohol był mocno tkwiący w przestrzeni publicznej, bo jak tłumaczyć motywujący tekst, panie szofer gazu, panie szofer gazu bo pół litra jest w garażu. Może ten szofer miał podobną motywację, ograniczenia i znaki poziome to nie dla niego, one są dla innych. Zastanawiający był brak strachu przed konsekwencjami, może już nie miał prawa jazdy.


Melon 10.09.2022 22:01

Mam nadzieję że młodziki jadą ak Dziejo napisał inaczej czarna doopa.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.