Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Archiwum (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=237)
-   -   Nowe kapcie dual sport: Sidi Gore Adventure (?). (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4503)

zagon 31.10.2009 12:11

Nowe kapcie dual sport: Sidi Gore Adventure (?).
 
Sidi popuszcza marketingowo informację o nowych paputach (dla zamożnych:vis:).
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=518526
Za ADVrider:
"I know my local Sidi dealer quite well. He saw these for the first time yesterday at a trade show.

He says....

They are the Adventure Gore boot - so waterproof and breathable.
Cost will be £285.The spec in the catalogue is:

- Upper in top grain leather and split grain leather
- Lined in Gore-tex waterproof-breathable membrane
- PU shin plate
- Velcro strap closure and 2 buckles
- Inner gaiter
- Plastic protection on the ankle area
- Flex system
- Elastic panel adjacent to the closure on the calf area
- Back reflective inserts
- Non-slip rubber sole
- Nylon innersole and removable arch support
- Sizes 41 - 48

From getting a hands on these are not a heavy boot and they look better in
the flesh than the pictures convey."
http://admin.motorcyclenews.com/uplo...nture_gore.jpg


hero 31.10.2009 13:06

No wreszcie ! Ktoś ruszył dupę i zrobił solidne połączenie właściwości buta enduro z butem podróżnym. Zastosowali Goresrex i podeszwę w której da się chodzić po śliskim podłożu (oby nie była za miękka bo szybko się skończy). Powinni byli jednak dodać blache na czubek , gdyż wiekszość motocykli pod które tego trepa stworzono jest wysoka a ludzkości kurduplowata, tak wiec podpieramy sie palcami. Ponadto czubek metalowy wzmacnia podeszwe by sie nie oderwała, jak na zakrecie sie podeprzemy - a jakowyś element matki ziemi bedzie wystawał. Ponadto przegub wygląda na dość rozsadnie zrobiony , co umożliwi bardziej komfortowe chodzenie, niż w normalnych plastikowcach, ponadto daje wiekszą swobodę przy majstrowaniu biegami. Oby było gdzie takowe teraz przyowdziać, by zerknąć, czy na łydzie sie opinają i nada nogaweczki zaimplementować do środeczka.

Kcem takowe cholewioki OJ!

majki 31.10.2009 14:12

Całkiem fajny kompromis. Dokładnie takie jakich szukam.:drif:
Tylko cena pewnie zabije, bo już widzę, że będą droższe od crossfire'ów.:Sarcastic: Do tego crossfire'y są na mnie przyciasne, więc te pewnie też nie będą większe.:(

wieczny 31.10.2009 17:30

Ledwo co nogę wyleczyłeś i płaczesz nad ceną :)? Wiedząc co przeszedłeś zapłaciłbyś 1200pln żeby tego nie przeżyć :)?

PS: znajomy sprzedaje - http://www.allegro.pl/item796846660_...z_46_wawa.html

majki 31.10.2009 23:16

Nie tylko nad ceną, ale i nad rozmiarem. Crossfire'y 48 są na styk niestety. No i nawet po moich doświadczeniach, ciężko mi się przekonać do wydania 1,5 kpln na buty.:( Zobaczymy jak wejdą na nasz rynek.;)

podos 03.11.2009 10:58

kurde to cena w funtach jest.... Ale to są idealne buty do "naszych" celów...

chomik 03.11.2009 20:18

I jak zwykle nie ma rozmiarów.. 48 k... ja chce 49...

majki 03.11.2009 22:39

Cytat:

Napisał chomik (Post 82426)
I jak zwykle nie ma rozmiarów.. 48 k... ja chce 49...

Ty też?:zdrufko::blues:

michoo 20.12.2009 21:46

W louisie od 3 tygodnia dostepne

http://www.louis.de/_20595a4e9cc4ef0...rtnr_gr=202228

309 eur

Rozmiary tylko do 46 chomiku :(

podos 20.12.2009 22:37

czyli ciut drozej niz Trans Openy GTX... no, jest nad czym myslec...

myku 20.12.2009 23:03

Fajne sa i pomimo,ze mam coc zupelnie innego na oku pojade jutro do luisa i sprawdze

majki 21.12.2009 00:31

Myku, czekam na recenzję!;)

michoo 21.12.2009 07:26

Rónwnież z chęcią posłucham opinii organoleptycznych.
Tyle ze na stronie podawali że dostępne będą w 3 tygodniu nowego roku.

Mam pytanko a jak wypada rozmiarówka sidi.

michoo 21.12.2009 17:45

http://www.rapid-motocykle.pl/?akcja...ido=196&idk=11

Jedentysiąctrzystaczterdzieścidziwięć złotych. :)

lorsol 23.12.2009 12:01

witam,

jestem obecnie w Triescie i mialem okazje mierzyc te butki; jesli idzie o wykonanie to pytan zero; bardzo ladne szwy, wszystko spasowane swietnie, nie widac zadnych sladow klejenia, itp.; but nie skrzypi ani piszczy gdy sie chodzi, regulowane dwie klamry i rzep na gorze pozwalaja dobrze ustawic noge w bucie; buty nie sa specjalnie ciezkie choc podeszwa jest dosc szluszna; zawias bardzo ulatwia chodzenie choc czuje sie ze kostka jest ciagle bardzo dobrze usztywniona; czub buta jest twardy (jakas blacha ?) jednak w miejscu styku buta z wajcha biegow jest juz skora i miekki plastik - takze czucie powinno byc dobre; nie moge w 100% wypowiedziec sie na temat wygody, bo byly jedynie rozmiary 44 i 46... a ja dokladnie szukalem tego posrodku :) i to byl jedyny powod dla ktorego jeszcze nie posiadam tych butow - bo i wykonanie i cena (264euro... - swiateczna cena) przekonaly mnie do zakupu;

dzwonilem do marvela w gdansku i buciki beda dostepne w drugiej polowie stycznia - cena okolo 1350pln... takze zauwazalnie drozej niz we Wloszech;

pozdrawiam,
l.

lorsol 23.12.2009 12:14

Cytat:

Napisał michoo (Post 89693)
Rónwnież z chęcią posłucham opinii organoleptycznych.
Tyle ze na stronie podawali że dostępne będą w 3 tygodniu nowego roku.

Mam pytanko a jak wypada rozmiarówka sidi.

moze to cos pomoze - mierzac stope wychodzi mi tak okolo niecale 28,5cm - i to bedzie 45 u sidi w moim wypadku;

graphia 23.12.2009 12:23

ja noszę 45 a sidi on road goretex musiałem wziąć 46... taka ichnia rozmiarówka

tomekc 23.12.2009 15:59

Z wloszczyzna tak bywa, zarowno franki thomasy jak i diadory ktore mailem byly o numer wiksze od bucikow cywilnych

lorsol 04.02.2010 08:53

witam,

jako ze znowu znalazlem sie we Wloszech i tym razem tafilem na swoj rozmiar - zanabylem te buciki; moge teraz choc troche wypowiedziec sie na temat prognozowanej wygody - jest naprawde bardzo dobrze; but nigdzie nie uwiera, nie uciska - choc stopa trzymana jest bardzo solidnie; wszystkie proby to chodzenie kwadrans po pokoju, nie mniej strzelam, ze o ile na pielgrzymowanie nie sa to buciki, to szybkie zakupy w mini markecie czy wizyta w urzedzie wchodza w gre bez zadnych obtarc czy niewygody; na temat wykonania pisalem juz wczesniej, wspomne tylko, ze jezyk wszysty jest wysoko - wiec wysokosc brodzenia powinna byc zadawalajaca;

co do rozmarowki, to mierzac stope mam okolo 28.5cm; kupilem rozmar 45 (na podelku sidi podaje, ze to dla dlugosci stopy rowno 28cm);

jesli ktos wybiera sie do malo slonecznej Italii to maja tu teraz cos w rodzaju upustu zimowego - a do tego jeszcze delikatnie sie targuja... cena wyjsciowa to 310euro, z upustem na 264 - a finalnie kupilem je za 250euro; takze warto zajrzec tam teraz do sklepow moto - niektore towary sa w naprawde milych cenach;

3mka,
l.

podos 04.02.2010 08:56

czesc,

te 28,5 cm - to długość wkładki w bucie?

chomik 04.02.2010 09:08

Jak zwykle rozmiary do d.... pozostaje daytona...

majki 04.02.2010 09:52

Ja zanabyem o'neal element 3 w rozmiarze 49 (15) i są cacy. Nie są to gipsowe skorupy, dają nawet trochę swobody w łażeniu. Jak polatam to się wypowiem więcej. Jak narazie przynajmniej rozmiar jest ok. :)

A sidi trochę szkoda, ale w tym roku crossfire'y są robione do 50! ;)

podos 04.02.2010 10:00

No - chomik - Crosfire + skarpetki Goretex - i prawie na to samo wychodzi.

chinol 04.02.2010 10:11

Ta, tylko musi szukać skarpetek 49 ;)

a może się ktoś wypowie jak wytrzymałe są SIDI, jeśli chodzi o Daytone to wiadomo ze są długowieczne.

lorsol 04.02.2010 13:08

Cytat:

Napisał podos (Post 98012)
czesc,

te 28,5 cm - to długość wkładki w bucie?

hej,

28.5cm to pomiar mojej stopy i idealnie wpasowywuje sie ona w but rozmiar 45 w srednio grubej skarpecie; jak dopchne stope mocno do konca, mam troche ponad pol centymetra luzu; sama wkladka mierzy 29,5 cm; czyli ze skarpeta pomiary sie z grubsza zgadzaja; mam nadzieje, ze to pomoze;

pozdrawiam,
l.

bartlomiej 04.02.2010 15:38

Cytat:

Napisał majki (Post 98029)
Ja zanabyem o'neal element 3

powiedz cos wiecej o tych bucikach

przeciekają, śmierdzą, uwierają??

jest szansa zeby włożyć je pod spodnie?

podos 04.02.2010 16:15

sorry ale nie w tym watku. Załozcie sobie nowy.

majki 13.02.2010 14:23

Beder prajs: http://www.4bikes.pl/product_info.ph...oducts_id=5581

dabal 13.02.2010 16:39

ładnie wyglądają, z pewnością bardzo dobra ochrona nogi, na pewno dobre do jazdy po offie. Z wygodą to jak ze wszystkim, każdemu pasuje co innego. Do jazdy turystycznej nie polecałbym gdyż są do tego inne modele.Duży + za gore.Moim zdaniem but uniwersalny ale ze wskazaniem na bezdroża.

ramires 13.02.2010 23:13

czyli idealny dla AT usera :)

wojtalski 14.02.2010 21:24

Cytat:

Napisał dabal (Post 99994)
...na pewno dobre do jazdy po offie.

A ja się właśnie zastanawiam, czy aby napewno. Dlatego że membrana tak traktowana, zalepiana błockiem, kurzem itp. żeby działała zgodnie z przeznaczeniem musi być utrzymywana w jakiejś tam czystości, co wiąże się z dosyć częstym myciem/ praniem, a więc zużywaniem się jakby nie było tejże.

Chyba jednak lepsze są do turystyki ze wskazaniem na lepszą ochronę nogi niż typowe buty turystyczne.

petrosbike 17.02.2010 12:57

Cytat:

Napisał podos (Post 89629)
czyli ciut drozej niz Trans Openy GTX... no, jest nad czym myslec...

Posiadam Trans Openy GTX i ogromnie sobie chwalę. Ma wszystko co potrzeba do Adventure, brak tylko klamerek. Nie widziałem jeszcze lepszych i bardziej uniwersalnych bucików. Rozmiarówka jak ulał. Spodnie wchodza w nie spokojnie. Chodzic można bez problemu (ja nawet na grzyby w nich jeździłem i zero kłopotu) reszta juz jest znana znawcom. Faktycznie to jest dylemat te czy tamte.

podos 18.02.2010 15:40

petros nie chodzi o jezdzenie - tylko o leżenie, wsadzenie nogi pod kufer, przywalenie afryką, samochodem, przycisniecie do skały.
Zadne turystyki z gornej półki (Oxtary infinity, HG Tuareg, BMW Savanna, czy Daytony TransOpeny) nie dadzą Ci jednoczesnie takiego bezpieczenstawa jak zwykle crosówy. Oraz zadne krosowe buty nie dadzą Ci, takiego komfortu jak wymienione Goretexy. Ten but jakoś godzi te cechy. W moim mniemaniu jest to najlepszy obecnie na rynku but adventureowy - chcialbym takiego mieć. Ale wole pojechać na wyprawę :)

Carlos 18.02.2010 17:05

Fajnie, że coś takiego wypuścili (mój dylemat nareszcie rozwiązany). Zastanawiam się jeszcze czy nie upiekę się w membranie jak będzie naprawdę ciepło...

petrosbike 19.02.2010 19:47

Cytat:

Napisał podos (Post 101278)
petros nie chodzi o jezdzenie - tylko o leżenie, wsadzenie nogi pod kufer, przywalenie afryką, samochodem, przycisniecie do skały.
Zadne turystyki z gornej półki (Oxtary infinity, HG Tuareg, BMW Savanna, czy Daytony TransOpeny) nie dadzą Ci jednoczesnie takiego bezpieczenstawa jak zwykle crosówy. Oraz zadne krosowe buty nie dadzą Ci, takiego komfortu jak wymienione Goretexy. Ten but jakoś godzi te cechy. W moim mniemaniu jest to najlepszy obecnie na rynku but adventureowy - chcialbym takiego mieć. Ale wole pojechać na wyprawę :)

Może masz rację, ja takiego doświadczenia jeszcze nie mam, sam wywaliłem na moje buty coś koło 1300 zł bo uznałem że but to jest podstawa a wygodny i funkcjonalny to dwie podstawy. Dodatkowo uwiodła mnie ta blacha na czubku. Fakt nie brałem pod uwage przywalenia nogi motongiem. Owszem, zdarzyło mi sie to w Bieszczadach na stoku Cisowca ale jakos uszedłem z życiem i nogą.
@Carlos
Co do gorąca w gore to jeździłem w największe polskie upały i było mi komfortowo. Ja te Sidi maja taki sam gore to pewnie będzie podobnie.

michoo 19.02.2010 19:54

Dzisiaj owe buty miałem okazje pooglądać po przymierzać obfotografować :)
Gdyby tylko ta cena była inna. Bardzo fajne, bardzo wygodne ale za dużego porównania nie.

Szymon 12.04.2010 08:55

Wie ktoś gdzie w Wawie mozna je (SIDI Adventure) zobaczyć, przymierzyć, kupic?

jorge 12.04.2010 10:24

we F&F zapytaj - powinny być

07 A-gent 13.04.2010 22:37

Cytat:

Napisał jorg (Post 109774)
we F&F zapytaj - powinny być

w Hondzie na Prymasa są :drif::drif::drif: i można pochodzić :D

bukowski 26.04.2010 10:26

Cytat:

Napisał 07 A-gent (Post 110135)
w Hondzie na Prymasa są :drif::drif::drif: i można pochodzić :D

znalazlem takie za 1250, ale moze koledzy podpowiedza, czy gdzies mozna jeszcze taniej? prawde mowiac wolalbym zaplacic 1300 za fizyczny sklep w Warszawie

rambo 26.04.2010 10:33

Mogę je mieć za 1200zł.
Mierzyłem to to w hondzie na prymasa w Wawie. Spoko w sumie buty ale co to ma wspólnego z butami enduro czy crosowymi to ja nie wiem. Wąskie dość w miejscu gdzie stopa jest najszersza, choć sam czubek mają usztywniany.
Ja sie nie zdecydowałem.

bukowski 26.04.2010 13:43

No to jestes oryginalem :D
Moglbys skonkretyzowac zarzuty do tego obuwia? To beda moje pierwsze powazne buty (wczesniej latalem w kapciowatych za kostke, firmy nie pomne)
i nie chcialbym wtopic. Zreszta z czasow skutera mam trzy dziury na kostkach, wiec sam rozumiesz.

ponizej pozwolilem sobie zamiescic merytoryczne cycaty z tego watku:


Cytat:

Napisał hero (Post 81981)
No wreszcie ! Ktoś ruszył dupę i zrobił solidne połączenie właściwości buta enduro z butem podróżnym. Zastosowali Goresrex i podeszwę w której da się chodzić po śliskim podłożu

Cytat:

Napisał majki (Post 81989)
Całkiem fajny kompromis. Dokładnie takie jakich szukam.

Cytat:

Napisał podos (Post 82320)
kurde to cena w funtach jest.... Ale to są idealne buty do "naszych" celów...

Cytat:

Napisał lorsol (Post 89987)
mialem okazje mierzyc te butki; jesli idzie o wykonanie to pytan zero; bardzo ladne szwy, wszystko spasowane swietnie, nie widac zadnych sladow klejenia, itp.; but nie skrzypi ani piszczy gdy sie chodzi, regulowane dwie klamry i rzep na gorze pozwalaja dobrze ustawic noge w bucie; buty nie sa specjalnie ciezkie choc podeszwa jest dosc szluszna; zawias bardzo ulatwia chodzenie choc czuje sie ze kostka jest ciagle bardzo dobrze usztywniona; czub buta jest twardy (jakas blacha ?) jednak w miejscu styku buta z wajcha biegow jest juz skora i miekki plastik - takze czucie powinno byc dobre

Cytat:

Napisał lorsol (Post 98011)
moge teraz choc troche wypowiedziec sie na temat prognozowanej wygody - jest naprawde bardzo dobrze; but nigdzie nie uwiera, nie uciska - choc stopa trzymana jest bardzo solidnie; wszystkie proby to chodzenie kwadrans po pokoju, nie mniej strzelam, ze o ile na pielgrzymowanie nie sa to buciki, to szybkie zakupy w mini markecie czy wizyta w urzedzie wchodza w gre bez zadnych obtarc czy niewygody; na temat wykonania pisalem juz wczesniej, wspomne tylko, ze jezyk wszysty jest wysoko - wiec wysokosc brodzenia powinna byc zadawalajaca



Cytat:

Napisał dabal (Post 99994)
ładnie wyglądają, z pewnością bardzo dobra ochrona nogi, na pewno dobre do jazdy po offie. Z wygodą to jak ze wszystkim, każdemu pasuje co innego. Do jazdy turystycznej nie polecałbym gdyż są do tego inne modele.Duży + za gore.Moim zdaniem but uniwersalny ale ze wskazaniem na bezdroża.

Cytat:

Napisał ramires (Post 100128)
czyli idealny dla AT usera :)

Cytat:

Napisał podos (Post 101278)
Ten but jakoś godzi te cechy. W moim mniemaniu jest to najlepszy obecnie na rynku but adventureowy - chcialbym takiego mieć.



Cytat:

Napisał Carlos (Post 101301)
Fajnie, że coś takiego wypuścili (mój dylemat nareszcie rozwiązany).

Cytat:

Napisał michoo (Post 101540)
Bardzo fajne, bardzo wygodne


rambo 26.04.2010 14:41

Wyglądały mi na damskie, a te klamry i zawias..
To jak snorker w alfa romeo kamal.
Podjedź. Wsadź w to noge.

bukowski 26.04.2010 21:45

bylem.
mam po drodze do roboty.
wsadzilem noge i jestem zachwycony: niespodziewanie lekkie, po spieciu klamrami czuje sie pewne trzymanie (nie ma opcji, zeby zabralo...), tlusty ochraniacz pasuje idealnie. Lydke mam solidna, chociaz do rzymskiego piechura troche brakuje, ale mimo to rzep ma moze 2 cm do 100% pokrycia. Stope mam dosc szeroka, ale nigdzie mnie nie uwieralo. Jedyne, co wzbudzilo watpliwosci, to ten duzy rzep - czy sie przypadkiem nie zuzyje za szybko. Klamerki wg sprzedawcy wystepuja jako czesc zamienna, dostepna w kilka dni.
No, na upartego bieznik pod spodem moglby byc troche glebszy, pewnie lepiej w blocie by robily. Ale to moim zdaniem szczegol.
chyba sie zdecyduje. Byly tam tez trans open gtx - duuuzo ciezsze i jednoczesnie mniej wzbudzajace zaufanie. Reszta, na dosc bogatej polce, moze poza innymi Sidi w podobnym stylu, na oko wygladala duuuzo slabiej.

oczywiscie brac trzeba poprawke, ze w tym temacie jestem kompletnym laikiem.

rambo 26.04.2010 23:07

Gtx open katowałem trzy lata. Super but.
fakt że podeszwa w sidi to ich najlepsza strona. Reszta to gadżety

stoner 14.05.2010 10:54

Mierzyłem je w Hondzie na Prymasa - super but, nie był na mnie zbyt wąski, na co niektórzy narzekają. Cene niestety wysoka, ale jakość wykonania I klasa. Inna rzecz, że lepiej raz zapłacić 1300 i być zadowolonym, niż 2x kupić gorsze buty za 650 zł. Dodatkowo moim zdaniem 90% z nas nie potrzebuje do jazdy na AT czy innych tego typu dużych motocyklach tak ekstremalnej ochrony nogi, jaką dają buty crossowe.

Dla szukających oszczędności, można zakupić te buty z Włoskiego sklepu: http://http://www.lagunaseca.it/shop...nture-gore-tex
w cenie 263,50 EUR + 30 EUR przesyłka do Polski, ale gdyby na Prymasa zeszli do 1200 wolałbym dać zarobić naszym.

majki 14.05.2010 11:07

Daleko szukać nie trzeba: http://www.allegro.pl/listing.php/se...ture&country=1 Bywają na bajzlu w Wawie, więc jak ktoś ma potrzebę to może by przywieźli ze sobą.

bukowski 01.06.2010 00:14

z kronikarskiego obowiazku - kupilem owe buty i maja jedna wade. w rozmiarze 45 bardzo kiepsko mieszcza sie pod dzwignia zmiany biegow.
poza tym miod i malina.

graphia 01.06.2010 00:23

dźwignię możesz sobie podnieść o jeden czy dwa ząbki i będzie git...

bukowski 01.06.2010 10:20

Cytat:

Napisał graphia (Post 117763)
dźwignię możesz sobie podnieść o jeden czy dwa ząbki i będzie git...

no tak. myslenie ma kolosalna przyszlosc :fool2:
dzieki.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.