Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   AJP pr7 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28005)

Ofelia 06.12.2016 19:02

AJP pr7
 

Pojemność silnika - 600ccm
Silnik - 1-cylindrowy, 4-suw, 4 zawory / chłodzony cieczą, DOHC
Średnica x skok - 100 x 76,4 mm
Zasilanie paliwem - wtrysk paliwa, ⌀45 mm prepustnica
Rozruch - rozrusznik elektryczny
Sprzęgło / skrzynia biegów - hydrauliczne / 6 biegów
Rama - kompozytowa - aluminiowo-stalowa
Wysokość siedzenia - 920 mm
Rozstaw kół / prześwit - 1540 mm / 320 mm
Poj. zbiornika paliwa -17 litrów
Ogumienie (przód) - 90/90 - 21``
Ogumienie (tył) - 140/80 - 18``
Zawieszenie (przód) - Upside-down, 48mm, skok, Marzocchi, 300 mm, pełna regulacja
Zawieszenie (tył) - AJP progresywny system, Sachs, skok 280 mm, pełna regulacja
Układ hamulcowy (przód) - zacisk 2-tłoczkowy - pływająca tarcza ⌀ 300 mm
Układ hamulcowy (tył) - zacisk 1-tłoczkowy - tarcza ⌀ 240 mm
Masa (z paliwem) - 165 kg
Masa na sucho - 150 kg

CENA: 43 000,00zł




AJP Motocykle

Qter 06.12.2016 19:14

Cena?

Pzdr

Qter

madafakinges 06.12.2016 19:41

I tu jest mały problem...

piono 06.12.2016 19:49

... 43 kilo PLN wg. strony z danymi tech.

ablos78 06.12.2016 20:41

Wszystko fajnie tylko ta cena:(

Arkan 06.12.2016 21:25

Cytat:

Napisał piono (Post 509481)
... 43 kilo PLN wg. strony z danymi tech.

Cena wyższa od 701 enduro :eek:....kogoś posrało.:dizzy:

czaja 06.12.2016 21:34

SWM 650 czyli stara Huska 630 (ten sam silnik w AJP) kosztuje poniżej 30 tys

Gawień 06.12.2016 21:37

Fajnie byłoby wywalić takie ogłoszenia z forum , bez żadnego normalnego opisu , bez ceny tak o sobie przeklejone bezosobowo itp :Thumbs_Down:

Cezarus 06.12.2016 21:39

Cytat:

Napisał czaja (Post 509505)
SWM 650 czyli stara Huska 630 (ten sam silnik w AJP) kosztuje poniżej 30 tys

I ma 19 cali z przodu i 17 z tyłu .......................

czaja 06.12.2016 21:46

RS650R ma normalne koła 21 i 18.
Wiem, że AJP jest najprawdopodobniej znacznie lepszą konstrukcją jednak z tą ceną przesadzili.

Ofelia 06.12.2016 21:52

Cytat:

Napisał Gawień (Post 509506)
Fajnie byłoby wywalić takie ogłoszenia z forum , bez żadnego normalnego opisu , bez ceny tak o sobie przeklejone bezosobowo itp :Thumbs_Down:

Cena dodana. Podpis tez.

Co znaczy bezosobowe i bez normalnego opisu? Wywalić ? Wstawiam informacje w miejscu "Dział Producentów i Dostawców" wiec w czym problem?

mirkoslawski 06.12.2016 21:57

Może i to sprzęt warty uwagi ale wejście na rynek (problemy z homologacją, odraczanie premiery, itd.) i cena (w korelacji z historią/popularnością marki, zapleczem serwisowym, dostępem do akcesorii itd.) wyższa niż u konkurencji, co może być gwoździem...oby jednak sprzedaży. Osobiście zastanawiam się, co tyle kosztowało, bo na pewno nie osprzęt (oczywiście mogę się tylko domyślać).
W sumie mój X Challenge ma praktycznie to samo ( w sensie możliwość motocykla i jego danych technicznych oraz aspektów potrzebnych do wykorzystania w turystyce ADV i właściwie nawet technologii) ;)

Trzymam kciuki za projekt choć łatwo nie będzie :)

Gawień 06.12.2016 21:58

Przeczytaj sobie ogłoszenie i ocen na ile jest to bezosobowa oferta i ogłoszenie jak na portalu Allegro a na ile to jest ogłoszenie wśród kolegów na forum . W sumie w temat wchodząc myślałem ze wchodzę do tematu może związanego z IPhone 7:) ja tam stwierdzam ze takie oferty umieszczane w ten sposób nic nie wnoszą i tym bardziej jak forum nie ma problemu z kasa - nie powinny być dopuszczane .

A żeby bardziej naprowadzić Cię o co mi chodzi : ja na przykład tej marki nie znam . Nie wiem co jest warta , czy jest z Chin , czy nie , jak się sprawują i co jest w nich niesamowitego . I na forum kiedy ta oferta trafia w dużej mierze do znajomych fajnie byłoby takie informacje otrzymać . Szczególnie ze cena jest kosmiczna .

Pozdrawiam

mikelos 06.12.2016 22:14

Obserwuje rozwój projektu PR7 od kilkunastu miesięcy, oglądałem na żywo PR5 Extreme. Ufam że wiosną uda się potestować PR7 w realu. Maszynka ma wszystko co jest potrzebne do podróżowania (sprawdzony i niewysilony silnik, nawigacja, dobre światło, spory zbiornik z korkiem z przodu, jakaś tam mikro owiewka). Kupując KTM 690 / H701 to wszystko trzeba będzie dokupić.

In minus - nieznana w Polsce marka, zerowa sieć serwisowa, problem z odsprzedażą. itd. Roczna (planowana) produkcja na poziomie kilkuset (700 ?) sztuk pewnie bez problemu rozejdzie się po świecie. To że w Polsce panuje "kult" pomarańczy nie oznacza, że reszta świata ma tak samo. Zobaczcie na czym jeżdżą bracia Czesi - Sherco, AJP, Yamaha.

KristoF 06.12.2016 22:42

Wersja adv ma bardzo ładny tłumik.

Jac 06.12.2016 22:45

Michał, ale sieć serwisowa ktma to chujnia, a nie serwisy. Nikt tam chyba nie jeździ, a ciągnie sprzęty do znajomych mechaników. Owszem poprawili bardzo mocno dostępność/dystrybucję części, ale reszta, w tym w szczególności podejście do klientow to w dalszym ciągu dno. Ja rownież cieszę się, że będzie nowy singiel podróżny, z jakimiś aspiracjami terenowymi. I że nie bedzie to ani KTM, ani klon, czyli Huska. Ale cena vs. Głębokość portfeli w PL wspartych "siłą marki', znanej jak widać nawet tutaj jedynie niewielu osobom - faktycznie przesadzona.
Jac

borys609 06.12.2016 22:49

Jest jakaś wersja Adv i nie-Adv modelu PR7?
I dlaczego na zdjęciach z portugalii na silniku jest emblemat 650 skoro silnik ma pojemność 600ccm?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

leff 07.12.2016 00:42

Witam Społeczeństwo, czytam uwagi na temat AJP PR7 i mam powody, by jakoś się do tych wszystkich albo chociaż większości wpisów odnieść. Wypunktuję, bo tak będzie prościej i bardziej przejrzyście.
1. AJP PR7 vs. Huska, KTM 690 i CCM GP450 Adventure. Można się rozpisywać na kilometry. Po testach PR7 w Portugalii AJP PR7 kwalifikuje się jako potencjalna konkurencja wspomnianych wyżej trzech marek. Przeciwko AJP pozornie przemawia cena, ale i tak jest znacznie niższa niż rekomenduje producent. To efekt rozchwianego kursu PLN do EURO.
Huskę i KTM 690 można kupić taniej niż PR7, ale KTM-em lub Huską nie da się pojechać na wyprawę prosto z salonu. Na AJP PR7 bez problemów.

2. Co do detali: Huskę i KTM-a trzeba solidnie doposażyć, żeby uzyskać specyfikację standardowo wyposażonego AJP PR7. Dlaczego? No bo kanapa, nawigacja (tablet), 17 litrowy zbiornik paliwa, świetne światła HELLA, owiewka, która naprawdę robi robotę. Do tego dodam, że na sucho Huska 701 waży 145 kg. Co to znaczy "na sucho" w Husce i KTM? Na pewno bez paliwa i płynów. AJP bez paliwa waży 150 kg. Zawieszenia też się różnią: AJP PR7 ma 300mm skoku z przodu i 280mm skoku na tylnym zawiasie. Kto zainteresowany niech porówna sobie z zawiasami KTM i Huski. ;)

3. Waga maszyny to jedno, ale drugie to wyważenie. 70% masy motocykla (silniki i zbiornik paliwa) znajduje się niemal idealnie pomiędzy przednią i tylną osią motocykla na wysokości pomiędzy 30-60 cm. Efekt: niemal wańka-wstańka. :) Złapać motocykl jedną ręką, gdy jest w połowie drogi między pionem, a glebą po czym tą samą jedną ręką przywrócić go do pionu. Dotąd udało mi się to z lekkimi endurakami, CCM-em GP450 Adventure i AJP PR7.

4. PR7 prowadzi się po każdej nawierzchni niczym 120 kilogramowa "ćwiartka". W wersji standardowej (46 KM) PR7 jest w stanie pojechać ok. 170 km/h, ale prędkość maksymalna to Pan Pikuś. Cała tajemnica tkwi w silniku i doborze przełożeń. W PR7 wsadzono silnik SWM, czyli z motocykla Husqvarna TE630. W AJP jest o blisko 10KM słabszy niż w nieco podobnym SWM czy starej Husqvarnie TE630. Zabieg producenta był celowy, bo moc odpowiada tylko i wyłącznie za osiąganie przez pojazd prędkości maksymalnej. Za przyśpieszenia i kulturę pracy jednostki napędowej odpowiedzialny jest moment obrotowy, a tego właśnie w standardowej wersji AJP PR7 nie brakuje. To pierwszy motocykl, na którym nie ma dylematu jaki bieg zapiąć. Nie ma "dziury" między I i II biegiem ani II i III itd. Można jechać powoli offem na jedynce wachlując manetką gazu i trzymać prędkość od 5-40 km/h. Można też wbić II bieg i jechać tak samo komfortowo z prędkościami 20-70 km/h. Reakcja na gaz jest bardzo spontaniczna i daje masę radości (sprawdzone na sobie).

5. Serwisy i sieć dealerska AJP w Polsce...hmmm... nie jest idealnie, ale i nie jest źle. Mamy świetny serwis w Warszawie. Ktoś kojarzy Szparaga? ;)
Niezłe serwisy są w Poznaniu i w okolicy Bielska-Białej. Nie mogę pominąć koleżki Bliźniaka z Wroca. :D Nie jest więc chyba źle. :)

6. Dla fanów mocy jest możliwość zapakowania power kitu. Inny airbox, inny komputer z mapą.zapłonu i zupełnie inny układ wydechowy. Taką wersją nie jeździłem, ale zdaniem testerów jest nieco bardziej nerwowy niż standardowe AJP PR7 i może być nieco szybszy.

7. Emblemat 650. Skąd się wziął, nie wiem. Za to jeździłem BMW F650GS Twin, która miała silnik o pojemności 800 cm3. I nikt się nie czepiał. ;)
Co do kwestii homologacyjnych AJP PR7, łatwo nie było. Pierwotnie w motocyklu miała być montowana jednostka z Tenery (660 cm3). Niestety Yamaha wycofała rozwój tego silnika m.in. chyba ze względu na normę EURO4. To spowodowało poślizg całego projektu PR7. Z ciekawostek: AJP PR7, to taka współczesna wersja niezłej maszyny wyprawowej: poza wtryskiem w zasadzie brak jakiejkolwiek elektroniki. Głębokość brodzenia to ok. 90 cm. Nie ma ABS-u i jako motocykl enduro ma homologację tylko na 1 osobę (dla jednych wada, dla innych nie ma znaczenia). ;)

8. Dostępność i ceny części. Mirkosławski, nie zgadzam się z Tobą. Jeżeli jest pożar w burdelu, to klient jest w stanie otrzymać części w ciągu 48 godz. Zagadnieniem w takim wypadku pozostaje koszt przesyłki, ale to inna bajka. Zdarzyło się po kilkakroć, że klient otrzymywał klamoty prosto z Portugalii, żeby nie tracić czasu na przesyłanie za pośrednictwem importera. Co do ceny części: nie wiadomo jeszcze jak będą kształtować się w przypadku PR7, ale w przypadku maszyn PR3, PR4 i PR5 ceny klamotów są w większości przypadków zdecydowanie niższe niż u konkurencji oraz zdecydowanie łatwiej i szybciej dostępne.

9. Być może przed Bożym Narodzeniem pojawią się w Polce 2 maszyny testowe AJP PR7. Piszę być może, bo zaraz 2017 r. a źle zostaje się z takim towarem z rokiem produkcji 2016, bo od strony księgowej i podatkowej to bardzo boli. Nastawmy się więc na 2017 r. Będą co najmniej 2 maszyny demo. Na pewno planujemy pojawić się na IZI Meeting, ale wcześniej, jeżeli zima się nie rozhula, będzie można przysiąść się do tej maszyny i potestować w Poznaniu, w Warszawie, we Wrocławiu i z pewnością na Pomorzu.

Rekapitulując: kto zechce spróbować zmierzyć się z AJP PR7 będzie miał okazję. :)
Pozdrawiam wszystkich. :D

jorge 07.12.2016 02:49

Nie kumem tych komentrzy. Ofelia jest w porządku - jak ktoś ma pytania wystarczy zapytać... a jak ogłoszenie nie teges - to co - jej sprawa, najwyżej nie sprzeda. Trzeba pojechać na Izi-ego i można macać na żywo... Ech co z tym FAT...

PawelM. 07.12.2016 07:02

Tu jest temat sprzedaży a dyskusje lepiej przenieść do nowego tematu. Na temat nowej NAT też wiele napisano o cenie i nieznanej jakości ale nie w wątku sprzedazowym

mirkoslawski 07.12.2016 07:58

Leff, a z czym tak konkretnie, się nie zgadzasz?
Mówię poważnie - 3 mam kciuki bo może za 2,3 lata go zakupię (używkę) :)

Co do wyjazdu na wyprawę "prosto z salonu" - co na to gwarancja? Wszystkie/większość nowych motocykli mówi jednak o serwisach firmowych/autoryzowanych...chyba, że to "przenośnia" i piszesz o doposażeniu seryjnym motocykla...

BTW zgadzam się z Pawłem i może dyskusje warto z tego wątku wyciąć, coby nie robić burdello.

Zdrowia

Arkan 07.12.2016 08:57

@leff - przyglądam się temu motocyklowi, bo nie ukrywam, że szukam motocykla o zbliżonych parametrach, a z obecnymi wytworami grupy KTM niezbyt mi po drodze. Mam kilka pytań i może mógłbyś rzucić trochę światła:
1.Czy możesz coś powiedzieć na temat felg i piast? Pamiętam z dawnych zapowiedzi (plotek?), że miały być fabrycznie excele, a piasty wyglądają na lekkie (jakies klony talona?). W miejscach, gdzie jeżdżę koła i piasty są ważniejsze niż moc, a felgi z gównoliny zmuszają do jazdy na setupie asfaltowym, bo na obniżonym ciśnieniu kończą zabawę w kilka godzin.
2. Jakie są okresy między serwisami?
3. Czy znana jest cena power kitu i czy przeróbka (jak rozumiem fabryczna) zwiększa masę motocykla (inny układ wydechowy)?
4. Ze zdjęć wynika, że podobnie jak we wszystkich xt660 elementem który może zakończyć podróż jest nieosłonięta pompa. Jest na szczęście wyżej niż w xt-kach, ale pechowy paciak na kamolach kończy zabawę. Czy w pr7 producent przewidział punkty do zamocowania gmoli, czy będzie taka rzeźba jak w nowej afryce?
5. Plastiki są miękkie czy twarde?
6. Co do za tablet przyklejony do owiewki i co tam jest? :-) Jeśli to nie jest coś mega-super potrzebnego, to jak znam Szparaga to mi to wykręci w pierwszej kolejności :D (dla tych co nie wiedzą, to Szparag jest zwolennikiem poniekąd słusznej teorii, że jeśli pojazd pozbawiony jakiejś części zachowuje pełną zdolność do jazdy, to należy tą część usunąć na stałe :D :haha2: )

KristoF 07.12.2016 09:00

Wróć, on jest chyba w wersji o podniesionej mocy. Widziałbym w nowej AT taką puszkę:

http://advrider.com/index.php?attach..._n-jpg.694396/

Cezarus 07.12.2016 09:15

Kibicuję temu projektowi i widzę w nim następcę mojego Xchallanga :) poczekamy na jazdy testowe i możliwość zobaczenia na żywo.

Emek 07.12.2016 09:21

Cytat:

Napisał leff (Post 509559)
PR7 prowadzi się po każdej nawierzchni niczym 120 kilogramowa "ćwiartka". W wersji standardowej (46 KM) PR7 jest w stanie pojechać ok. 170 km/h, ale prędkość maksymalna to Pan Pikuś. Cała tajemnica tkwi w silniku i doborze przełożeń.

Zakładam że miałeś okazję pojeździć. Możesz podzielić się szerzej wrażeniami z jazdy?

madafakinges 07.12.2016 09:29

1 Załącznik(ów)
Tak jak pisał Arkan;
-Felgi no name
-hamulce no name
-całkowice odsłonięty kolektor i chłodnice podejżewam że przy pierwszym offie pójdzie to w pizdu
Co do porównania do 701.
Na plus brak sterowania ridebywire(choć nie słyszałem, żeby był z tym jakiś problem, choć wiadomo, że awaria elektronika nie jest przyjemna)
Skok zawieszenia 300vs275 na korzyść ajp, ale czy na prawde w tego typu motocyklu to znaczna różnica?
ajp ma zbiornik 17l 701 13l
Argument scentralizowania masy i niskim środku ciężkości przy 690/701 blednie.
Dostępność wszelakich akcesoriów i części do huśki...
Teraz można kupić 701 za 36tyś od ręki. za 7 tyś można zrobić z niej
Załącznik 67818
I tu robi się nam 23l paliwka osłona przed wiatrem, zawias WP, hamulce brmbo, felgi did...

Kupiłbym ten motocykl ale za 33 a nie 43 tyś.... ale życzę jak najlepiej i mam nadzieje, że jeśli potwierdzi się jego zapowiadana niezawodność, jakość i przydatność w turystyce off to będzie dobrze się sprzedawał i może nabędę taką używkę.

ps. na pewno wolałbym pr7 za 43tyś. niż CCM za 47tyś.

Emek 07.12.2016 09:37

Zgadzam się w 100% ale opinie o awaryjności 690 są wręcz legendarne. Nie mam pojęcia jak wygląda praktyka ale mnie od zakupu tego sprzętu odwodzą niezbyt ciekawe informacje o powtarzających się awariach opisywane przez użytkowników. W Kazachstanie spotkałem chłopaków na dwóch 690 i jak zaczęli opowiadać co im klęknęło w drodze w KATach to robiła się z tego dość długa opowieść.
Kumpel z Rosji ma 690 zrobione 75000 km - lista awarii dłuższa niż katalog akcesoriów KTMa. Inny kolega nawinął 45000 km bez żadnej awarii. Nie wiadomo co o tym myśleć.

Franz 07.12.2016 10:01

1 Załącznik(ów)
Kat na Rosję ? Na Rosję to wybrałbym raczej coś takiego :)

Emek 07.12.2016 10:16

Co w tym dziwnego? Sporo Rosjan jeździ na KTMach i Beemwe.

Pirania 07.12.2016 10:28

Jeszcze mały drobiazg.. utrata wartości i zainteresowanie sprzętem na rynku wtórnym, obawiam się że daleko będzie za 690/701.. Dorwać ładną 690 w normalnej kasie graniczy z cudem..np. 2011r/ 35k km/ 28k pln!:mur:

Ciekawe czemu jak się psuja na potengę!? :D

mihoo 07.12.2016 10:41

"Teraz można kupić 701 za 36tyś od ręki."

a gdzie taka cena ?

Emek 07.12.2016 10:42

http://allegro.pl/husqvarna-701-endu...630951418.html

madafakinges 07.12.2016 10:45

http://otomoto.pl/oferta/husqvarna-7...-ID6yleS1.html

można i za 32

Pirania 07.12.2016 10:46

37 tys. 690tka..http://otomoto.pl/oferta/ktm-ktm-690...-ID6ygpbF.html

Pirania 07.12.2016 10:47

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 509599)

Kupujesz ? ;)

madafakinges 07.12.2016 10:52

na razie polatam na moim żółtym kondomie;)

Emek 07.12.2016 11:09

Puszczają po taniości rocznik 2016 bo wejdzie zmodernizowany silnik o wyższej mocy.

Franz 07.12.2016 11:28

Cytat:

Napisał Emek (Post 509592)
Co w tym dziwnego? Sporo Rosjan jeździ na KTMach i Beemwe.

Można , tylko po co. Koło Rosja ciągnie się aż do Japonii.

We wcześniejszym poście napisałeś

"W Kazachstanie spotkałem chłopaków na dwóch 690 i jak zaczęli opowiadać co im klęknęło w drodze w KATach to robiła się z tego dość długa opowieść. "

ja mam dwóch kolegów jeżdżacych na Ktm.

Jeden ma 950 z przebiegiem 80 tys teraz. Nie zdzrzyło się by w trasie coś się nie zdupiło. Albo pompa wody, albo notorycznie pompa paliwa.
Drugi kupił nówkę 690. Na pierwszym wyjeżdzie na Bałkany siedzę na parkingu, ćmię fajkę i oglądam to cudo dokładnie. patrzę na wziernik oleju- sucho. stawiam moto do pionu - sucho. Mówię - mało oleju masz. No co tyyy. Moto dopiero po serwisie. Ujechał pierwszy tysiąc.
Kupił litr oleju, wlał i dalej na wzierniku sucho. Przy drugim dopiero pojawił się na kontrolce. wlał 1,5 litra. Gdybyśmy się nie zatrzymali na fajkę a mnie by się ten KTM nie podobał :D
wróciłby na wózku. Nikt koledze nie powiedział ,że na dotarciu może tyle oliwy łyknąć.

madafakinges 07.12.2016 12:47

Jeszcze pytanie do sprzedawców AJP
Ile kosztuje;
-zestaw naprawczy przedniego zaieszenia
-zestaw naprawczy wahacza
-plastikowy 'boczek'
-sprzęgło jest hydrauliczne więc zestawy naprawcze pompy i cały wysprzęglik
-dekiel silnika

I najważniejsze czy z 3 z gazu idzie na koło?:)

madafakinges 07.12.2016 14:21

Tak sobie myślę cały dzień o tym moto...
Wystarczyłoby żeby miało to znaczek hądy/ jamachy/ suzuki/ kawasaki nawet jeśli miało by te same podzespoły i było produkowane w tej samej fabryce to byłby to hit sprzedaży...

Boski-Kolasek 07.12.2016 14:34

1 Załącznik(ów)
Indeed my dear Watsonie, indeed.


malkontenciiiii

chociaz to mocowanie lusterka mnie zastanawia, rally czy taniocha?

KristoF 07.12.2016 14:34

Ale Honda dzisiaj = ciepłe kluchy :)

Smierzu 07.12.2016 14:42

Cytat:

Napisał KristoF (Post 509645)
Ale Honda dzisiaj = ciepłe kluchy :)

w słabym sosie i nędznie podane;)

madafakinges 07.12.2016 14:55

http://www.advpulse.com/wp-content/u...f250-rally.jpg

Zapomniałem że honda ma już motocykl alarejli w tej klasie wagowej;)

Pirania 07.12.2016 15:15

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 509650)
http://www.advpulse.com/wp-content/u...f250-rally.jpg

Zapomniałem że honda ma już motocykl alarejli w tej klasie wagowej;)

:haha2::haha2::haha2:

borys609 07.12.2016 16:08

No z tą Rally to Honda idzie w jakąś czarną dupę. Żeby tam jakaś choćby 450-tka pracowała...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Arkan 07.12.2016 16:39

Cytat:

Napisał Boski-Kolasek (Post 509643)
Indeed my dear Watsonie, indeed.


malkontenciiiii

http://africatwin.com.pl/attachment....1&d=1481117922

chociaz to mocowanie lusterka mnie zastanawia, rally czy taniocha?


Miałem takie mocowania lusterek w moim rowerku z podstawówki. Jubilat się nazywał i było to 35 lat temu. Patent był mocno irytujący, bo się kiera wycierała od stalowej obejmy i zaczynało się kręcić. Więc się dokręcało mocniej redukując szczelinę i po trzeciej takiej operacji szczęki schodziły się i lusterko po pewnym czasie opadało. Podkładało się wtedy pod obejmę kawałek blachy i zabawa zaczynała się od nowa...Nie pamiętam ile Tatuś zapłacił za mój rowerek, ale było to chyba trochę mniej niż 43 KPLN...:D

voxan69 07.12.2016 17:16

Obejma alu kosztuje na allegro 10 pln, mogliby o tym pomyslec tak samo skladane lusterka. Mada masz racje jakby tam bylo logo znanego producenta bylyby same ochy i achy. Motocykl mi sie bardzo podoba. Mam nadzieje, ze firma rozwinie skrzydla

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

QrczaQ 07.12.2016 17:39

Cytat:

Napisał voxan69 (Post 509672)
Obejma alu kosztuje na allegro 10 pln, mogliby o tym pomyslec tak samo skladane lusterka. Mada masz racje jakby tam bylo logo znanego producenta bylyby same ochy i achy. Motocykl mi sie bardzo podoba. Mam nadzieje, ze firma rozwinie skrzydla

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Chyba mieli na mysli, ze kazdy lusterka te wyrzuci i da tylko jedno skladane za 60zlotych.

Motor bardzo fajny.

Bledem jest to, ze nie widac na zdjeciach i w tym temacie jakosci elementow oraz doswiadczenie projektontow.

Jak dla mnie motocykl idealny, gdyby cene dostosowali do realiow.

Pirania 07.12.2016 17:45

No napis HONDA sprawiłby cuda! Felerne elementy do szybkiej wymiany i kolejna partia AT na OLX..;)

PS
DualSporty to naprawdę fajne sprzęty, mam od niedawna i jestem pod wrażeniem możliwości terenowych i i frajdy z jazdy! Tam gdzie AT hamuje Duala się odkręca i nawet bez strzału ze sprzęgła fruwają! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Fh88exSsQ-g


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.