Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dział Producentów i Dostawców (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Regulamin Działu Producenci i Dostawcy, porozmawiajmy!!! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5657)

jorge 17.02.2010 19:57

Fajny pomysł z tym podpisem - ale i tak widać kto płaci - gwiazdka się przy nim pojawia :)

Najlepsze rozwiązanie to wyłączyć warsztat oraz możliwość wklejania fotek, filmów i przenieść tą rozmowę do nieoficjalnej :oldman:

Co do prowizji to chyba jakiś stopień gradacji powinien być zachowany - tak też jest na alledrogo. Np.:
Przedmiotowo:
- 1% od motocykla
- 2%/3% od części serwisowych (ceny dla forum)
- 5% od sprzedaży detalicznej pierdół
- 5% od gadżetów (chociaż tego nie rozumiem, bo robi się to tylko dla forum i zachodu od tego od kilograma - i przynajmniej ja robię to non profit)

Cenowo:
- od 5000 - 1%
- od 1000 do 5000 - 2%
- od 500 do 1000 - 3%
- do 500 - 5%

Składki min. 20zł
Admini - zwolnieni ze składek.

Co Wy na to?

I PRZENIEŚCIE TO DO OPCJI WIDOCZNEJ PRZYNAJMNIEJ DLA ZALOGOWANYCH

randal 76 17.02.2010 19:58

Cytat:

Napisał Franz (Post 100921)
Swoją daninę też uiszczę i ani mi w głowie protestować .

Jeśli nie protestujesz to płać 5% !!!
żartowałem :)

Pawel_z_Jasla 17.02.2010 20:08

Jeszcze chwila dyskusji w tym tonie i forum rozp... się szybciej niż powstało.
Pomysł Movistara i do mnie przemawia. Nie jestem absolutnie za pobieram opłat procentowych od uzyskanych /niejednokrotnie tylko pozornie/ zysków z działu dostawców i producentów. Jak już to bym to widział w postaci jednorazowej, dobrowolnej, ekstra składki rocznej w symbolicznej wysokości /powiedzmy 100-200 zł./ i to tylko od osób prowadzących określoną działalność handlowo usługową i wykorzystujących dział do celów stricte komercyjnych a nie incydentalnie do ogłoszenia w stylu "sprzedam jeden komplet opon, kuferek na pierdoły i zjeb... regler". Za taką dodatkową składkę forum powinno kolesiowi dać coś w zamian np. "miejsce na twoją reklamę". Wszelkie składki mają jedynie służyć do pokrycia kosztów utrzymania forum a nie stanowić same w sobie działalności dochodowej - składamy się symbolicznie i wyłącznie dobrowolnie na koszt utrzymania "platformy komunikacyjnej" - wszelkie szczegóły zgodnie z sugestią Mirka powinny być omówione na "niejawnym posiedzeniu" - najbliższe posiedzenie afrykańskiej komisji pewnie zostanie zwołane na wiosnę /jak się chętni do organizacji nie znajdą to zawsze Radocyna np. w drugiej połowie kwietnia Nas przyjmie/.

pałeł 17.02.2010 20:10

nigdzie :) szukajmy rozwiązania razem :) bez złości

e200g_ 17.02.2010 20:16

Cytat:

Napisał jorg (Post 100993)
Fajny pomysł z tym podpisem - ale i tak widać kto płaci - gwiazdka się przy nim pojawia :)

Najlepsze rozwiązanie to wyłączyć warsztat oraz możliwość wklejania fotek, filmów i przenieść tą rozmowę do nieoficjalnej :oldman:

Co do prowizji to chyba jakiś stopień gradacji powinien być zachowany - tak też jest na alledrogo. Np.:
Przedmiotowo:
- 1% od motocykla
- 2%/3% od części serwisowych (ceny dla forum)
- 5% od sprzedaży detalicznej pierdół
- 5% od gadżetów (chociaż tego nie rozumiem, bo robi się to tylko dla forum i zachodu od tego od kilograma - i przynajmniej ja robię to non profit)

Cenowo:
- od 5000 - 1%
- od 1000 do 5000 - 2%
- od 500 do 1000 - 3%
- do 500 - 5%

Co Wy na to?

I PRZENIEŚCIE TO DO OPCJI WIDOCZNEJ PRZYNAJMNIEJ DLA ZALOGOWANYCH

Alledrogo, to zarejestrowana, płacąca podatki firma, podobnie ja inne ibeje i świstaki.

KOLEDZY...proponuję przeczytać rzecz lub kilka o warunkach, na jakich w RP można prowadzić działalność gospodarczą, co to jest działalność gospodarcza i kiedy, gdzie to należy zgłosić i komu i jakie rodzi to konsekwencje!!!

Tyle z mojej strony na temat pobierania opłat od "Producentów i Dostawców". Dziękuje;).

jorge 17.02.2010 20:23

Cytat:

Napisał e200g_ (Post 101006)
Alledrogo, to zarejestrowana, płacąca podatki firma, podobnie ja inne ibeje i świstaki.

Po 1. - zgodnie z literą prawa nawet ta składka jest formą darowizny (nie mówiąc np. o prowizji od koszulek, przewyższającą ustawową kwotę) na rzecz mającego konto - możemy tak w nieskończoność ciągnąć rozmowę, aż w końcu US zapuka do zbierającego składki...
Po 2. - to tylko pomysł
Po 3. - to opłata byłaby dobrowolna nadal, nie egzekucja i automat, to gradacja przykładowa, koszt mógłbym być doliczony do składki, opłacany jako składka - łorewa, może być 0,5% - nieważne. Ważne aby sprzedający dali radę wcisnąć to w marżę bez znacznej podwyżki ceny:umowa:

Po 4. - ok. 300 udzielających się stale + stare wygi, a reszta za free korzysta z serwera, za który inni płacą, więc jakiś pomysł ograniczenia jest chyba w porządku, zwłaszcza, że funkcjonuje od dawna w ograniczonej wersji.

Już się zamykam i znikam.

Do widzenia.

Greg - do finansów lub innych tematów (płacący / zalogowani) - ważne aby nie prać bielizny przy sąsiadach:D

7Greg 17.02.2010 20:39

Cytat:

Napisał jorg (Post 101008)
Greg - do finansów lub innych tematów (płacący / zalogowani) - ważne aby nie prać bielizny przy sąsiadach:D

Dział finansowy jest tylko dla składkowiczów, Inne widać bez zalogowania.

Dział PiD jest widoczny po zalogowaniu dla wszystkich, dlatego tu to przeniosłem.

randal 76 17.02.2010 20:42

Forum to nie autostrada tu ADAC nam nie pomoże !!!Wystarczyło z nami porozmawiać jak z kolegami !!!!Jeśli widzieliście w nas tylko $$ to wasza wina i przyznajcie się do niej, że to był nieprzemyślany pomysł z takim regulaminem!!!!

Zabrakło wam chęci woli rozmowy z młodą krwią ,głupia duma admina spowodowała niesmak jaki powstał na forum i to z wszego powodu !! nie tych co płacą czy nie płaca tylko na wskutek waszego lenistwa !!!!!!!!!!!!

7Greg 17.02.2010 20:55

Czy chciałbyś o tym o czym ostatnio piszesz bliżej porozmawiać?

Masz jakiś żal do kogoś, napisz personalnie, nie wstydź się.

Pokrzykujesz, piszesz o dumie i niechodzeniu do szkoły. Nie wiem czy brać to do siebie, bo kilka lat w szkole spędziłem. Dużo wykrzykników, żadnego konkretu.
No ale poczekajmy co się urodzi w Twoim wątku

ps.
Jeżeli wszyscy jesteśmy kolegami to czemu nie pogadałeś z nami jak kolega.
Dzisiaj jeszcze od rana pienisz się o jakiś skasowany post.

zbyszek_africa 17.02.2010 20:59

Cytat:

Napisał Franz (Post 100985)
Ciebie Franek liczę na 2000zł. do zapłaty...
Moge Ci wystawić fv marketingową

pozdr.

Nie trzeba. Można już z dostawców wyp...:(
Średnio na allegro płacę 60-80zł miesiecznie gdzie mam na liczniku 10 x więcej wejść.[/quote]

Spodziewałem się tego, Jak uważasz...
80x12=960
Jak dostaniesz pare negatywów... to kto wie jak bedzie:)
Bul 2-jaka i Masz swiety spokój, poprzemy, wspomorzemy będzie git;)
pozdr.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.