Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   4x4 (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   UAZ - wszystko na temat (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35862)

RysiekO 07.11.2019 20:58

No wieeem, myślałem przez chwilę żeby zawiesić atrapę granatu w szybie z przywiązaną linką od zawleczki do drzwi. Takiego autoalarmu jeszcze nikt nie ma :D Ciekawe czy ktoś podjął by się zagrać o wszystko i wsiąść... kupuję granat na allegro!

Mam podziemny parking, ale tak nisko wisi że muszę ściągnać plandekę i nadbudówkę, więc tak maszynę zazimuję napewno, ale na ten czas chyba kupię plandekę 6x8 i podlinkuje ją na maszinu. Musi wystarczyć do zimy. Nie robię zamków, nie pokaram sprzęta jednakoż dziadowskim rozwiązaniem ;)

Z tym śpiochem się boje, może nie zauważyć granatu :mad::D

RysiekO 11.11.2019 11:35

1 Załącznik(ów)
Wczoraj pierdykneliśmy razem z uazikiem małą traskę 120 kilometrów, i ciaaach z reduktora się polało oleum :D Rekuktorum to taka newralgiczna część, czy ja tak tylko mam ? heh

Ale każda przejażdżka to przygoda, no po prostu waaarto :D

Kazmir 11.11.2019 12:26

2 Załącznik(ów)
Cytat:

Rekuktorum to taka newralgiczna część, czy ja tak tylko mam ? heh
Bzdura. Jak jest serducho włożone przy remoncie/składaniu to nic nie cieknie. Miałem starszego Gaza 67 1944. Nic nie ciekło z mostu. Silnik był od Warszawy "dolniak" potem "górniak" i mimo gównianego rozwiązania uszczelnienia wału korbowego za kołem zamachowym (nie uszczelniacz tylko pręt grafitowy) nic nie ciekło. OK może się pocić co najwyżej. Wtedy nawet w instrukcji obsługi było to normalne i akceptowalne.
Mimo, że twój o wiele młodszy to popatrz kierownica ta sama (szkielet) tylko tworzywem grubiej oblana. Uchwyt dla pasażera? Słabe masz tylko zegary:( Ja zaszalałem i miałem takie (Fiat 132):D Wszystkie wskaźniki kontrolki (oprócz wskaźnika paliwa - był fabryczny mechaniczny na "korku" działały prawidłowo! Łącznie z szybkościomierzem -dorobiony inny zestaw ślimacznica / ślimak!!

pałeł 11.11.2019 14:12

Nie pasuje to do uaza kazmir nie gniewaj sie

Kazmir 11.11.2019 16:38

Cytat:

kazmir nie gniewaj sie
Nie mam się o co gniewać. Auto było niekompletne. Rama, nadwozie, niekompletny przód.
Oczywiście bez silnika, skrzyni biegów, reduktora. Musiałem zrobić od podstaw całą instalacje elektryczną, cały układ hamulcowy hydrauliczny, bo w oryginale miało to hamulce mechaniczne - na linkach. Dopasować układ napędowy do innego silnika i skrzyni biegów.
Było to auto bardziej do jazdy codziennej niż do dzikowania. Auto w originale zupełnie nie nadaje się do jazdy po mieście - trasie. Dolny silnik ze smarowaniem rozbryzgowym (brak pompy oleju) palący kubły wachy.
W tamtych czasach był to raczej wolnobieżny ciągnik armat itp.

Był to mój pierwszy samochód i wzbudzał na ulicach duże zainteresowanie:) Mimo tylko tylnego napędu dawał rade w lekkim terenie. Wiele razy ciągnąłem jacht na przyczepie na mazury i auto zawsze było niezawodne.

RysiekO 11.11.2019 22:00

No nie gniewaj się Kazmir, ale mi też te zegary nie pasują do gaza, co najwyżej do midelniczki Louisa de Funesa z żadnarmerii :D Ja tam moje lubuje, trochę ćmią, trochę mało w nich widać i parują ale co tam, klimat apokalipsy.

A z tym wyciekiem to musisz mieć rację, sam to zrobię bo chyba nie do końca z sercem został ten pojazd potraktowany. No, i muszę go obmyć spirytusem z tego oleju, tak słowiańskim zwyczajem hyhy

Kazmir 12.11.2019 13:44

Cytat:

No, i muszę go obmyć spirytusem z tego oleju, tak słowiańskim zwyczajem hyhy
Każdy nowy nabytek trzeba obmywać!!! Tradycji trzeba pilnować:D.

RysiekO 12.11.2019 17:46

1 Załącznik(ów)
No baaa!

a jak już jesteśmy w temacie gazów uazów :D:D:D

RysiekO 30.09.2020 21:21

Sprzedałem UAZa, Panu Jackowi Niemczykowi z Chicago, temu założycielowi Polskiego Radia za wielką wodą ...no kurka wodna czaaad :D

GregoryS 30.09.2020 21:30

Fatalna wiadomosc ! To byl jeden z fajniejszych watkow ! :D:Sarcastic:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.